Astrosoft na OS Android

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lamid
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 02. 2013, 16:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#181

Příspěvek od Lamid »

V návode sa píše o použití:

DslrDashboard is an application for controlling (tethering) Nikon and Canon DSLR (latest version also works with some of the Sony mirror-less models). It uses the PTP and PTP/IP protocol for communication.
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Astrosoft na OS Android

#182

Příspěvek od Dansemacabre »

Poradí mi někdo, jestli je ve SkySafari možné dělat vícenásobné filtry? Bohužel jsem zatím nepřišel na to, jak si z vyhledaných seznamů (např. "galaxie do 9 mag") odfiltrovat jen to, co je vidět na aktuální obloze, čili můžu do observing listu buď přidat hromadně vše (vč. toho co na obloze vidět není), nebo to přidávat po jednom, což je na dlouho. Nebo kdyby měl někdo udělané svoje listy, například pro "léto" nebo "z města" a byl ochotný to nasdílet, budu mu vděčný
(našel jsem jen seznam vyexportovaný seznam Herschel 400 http://time.to.pullthepl.ug/blog/2012/8 ... skysafari/ )

Jo a zatím to tu nezanělo, tak doporučuju pozornosti program LunarMap - placená HD edice (za 19.50Kč) obsahuje hafo různých map měsíce (od fotomapy po geologickou nebo topografickou), všechno v dobrém rozlišení a s popisy. Free verze má limit na rozlišení mapy a nedá se moc zoomovat.
https://play.google.com/store/apps/deta ... p.HD&hl=en
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Astrosoft na OS Android

#183

Příspěvek od dvader »

Pokud ve SkySafari otevřeš již hotový observer list, tak jsou objekty, které nejsou v danou chvíli viditelné, zobrazeny šedivě a jsou neaktivní.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Honza_K
Příspěvky: 157
Registrován: 29. 12. 2014, 19:24
Bydliště: Brno
Věk: 36

Astrosoft na OS Android

#184

Příspěvek od Honza_K »

přehledné aplikace pro sledování měsíců Jupiteru a Saturnu. Pod oblohou se mi to párkrát hodilo:
Moons of Jupiter https://play.google.com/store/apps/deta ... ileanmoons
Moons of Saturn https://play.google.com/store/apps/deta ... aturnmoons
Orion Optics UK VX10L f/6,3 Dobson; ES 68°Series Ar 24, Vixen LVW 13/8, Omegon LE Planetary 6/5; BDP Moon&Skyglow/Double polarising, Lumicon UHC/Comet
Uživatelský avatar
masan
Příspěvky: 98
Registrován: 29. 01. 2011, 15:26

Astrosoft na OS Android

#185

Příspěvek od masan »

V mobile(android)mám Stellarium a Mobille Observatory. Stellarium ma subjektivne krajšiu mapu oblohy a celkovo jednoduchšie ovladanie, preto ho pouzivam najcastejsie, je to výborna aplikacia na rychle zorientovanie sa na oblohe.
Mobille Observatory mam hlavne kvoli widgetu s východmi/zapadmi a aktualnou fotografiou slnka a mesiaca. Tiez sa mi paci v sekcii Twilight prehladne uvedené jednotlive fazy stmievania/brieždenia s časmi aj grafom. Celkove ta aplikacia obsahuje strasne vela informacií o všetkych nastavajucich astronomickych udalostiach, o všetkych objektoch slnečnej sustavy, o postavení mesiacov jupitera a saturna, odporučanie čo je dnes najvhodnejšie pozorovať atd, atd. Za cenu 5 € sa určite oplatí.
triedre: nikon 7x35,BPC 7x50, skymaster 15x70, 25x100, AZ4, fotostatív Baader Astro&Nature
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Astrosoft na OS Android

#186

Příspěvek od michal.b »

Rád bych upozornil na aplikaci DSO planner. Je to přesně to, co jsem dlouhou dobu hledal - jednoduchá, ale kvalitní hvězdná mapa bez (pro mě) zbytečných omalovánek a věcí typu "pohled z oběžné dráhy Jupitera". Je v několika verzích, od základní FREE (hvězdy do 6.5mag) po ultimátní PRO (UCAC4 do 16mag, mraky DSO...).
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#187

Příspěvek od LaBa »

Zdrojaky Google Sky Map su na githube.
Soft totiz uz je pod GPL licenciou
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#188

Příspěvek od LaBa »

Niekolko tyzdnov pouzivam na predpovede pocasia subezne Aladin a Klara.

Obe appky su od rovnakeho vyvojara. Obe maju urcite vyhody a nevyhody (nebudem v dalsom texte pisat co je vyhoda a co nevyhoda, to moze byt pre kazdeho ine. Napisem len rozdiely medzi appkami).

Aladin (pred nejakym casom premenovany na Meteor) odobera data z CHMU. Klara berie data z yr.no.
Aladin zobrazi predpovede len pre CR. Klara pre celu Europu. Aladin zobrazuje predpovede len na 2 dni dopredu. Klara (da sa to zapnut v nastaveni) 10 dni. Z toho 2 dni su rovnako podrobne ako u Aladina. Klaru si viem nastavit, aby mi zobrazovala predpovede pre viacero lokalit a viem si potom tie lokality pohodlne prepinat.
Aladin ma prehladnejsi widget na hlavnej ploche telefonu a sucasne taha menej dat zo siete. Klara totiz nezobrazi (ani nacachovanu) predpoved, ak je telefon offline. Ak je telefon na internetoch, Klara zakazdym taha zo serveru nove data. Aladin zobrazuje predpovede aj v offline mode.
Obe appky maju pekny vzhlad a intuitivne (takmer rovnake) ovladanie. A pre niekoho moze byt nevyhoda, ze u mna Klara "rozprava" po anglicky, neprinutil som ju, aby na mna zacala "mluvit" cesky :)
Uživatelský avatar
Blainik
Příspěvky: 21
Registrován: 12. 05. 2016, 03:36

Astrosoft na OS Android

#189

Příspěvek od Blainik »

Ahoj,
nemá někdo zkušenost s mobilem, případně s tabletem, který by měl kvalitní polohové čidlo? Jde o využití pro astromapu, jako je Star chart, příp. Sky map. Už mám druhý mobil, a mapa prostě hrozně "skáče". >:(

Případně ocením nějaké tipy. :)
Uživatelský avatar
KEPLER2013
Příspěvky: 96
Registrován: 07. 05. 2013, 22:08

Astrosoft na OS Android

#190

Příspěvek od KEPLER2013 »

Na mobilu Acer Z520 mám nainstalované Star Chart, Skeye pro a Stelarium, vše funguje naprosto bez problémů, je jen třeba před použitím apklikace telefon řádně zkalibrovat a po obloze běhat pomalu a vyčkat několik sec. až se obraz ustáli, chce to trochu cviku, Sky map jsem měl, ale smazal jsem ho neboť mi nevyhovoval, pokud si vzpomínám tak také fungoval bez problémů,
Uživatelský avatar
4Brunco
Příspěvky: 1138
Registrován: 14. 03. 2013, 11:37

Astrosoft na OS Android

#191

Příspěvek od 4Brunco »

Toto je inak na kazdom mobile inak a napriklad na Samsung Galaxy 4 to nejde uplne perfentne ani po skalibrovani. Kalibruje sa napr. Cez appku GPS Status
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1244
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrosoft na OS Android (Sun Surveyor)

#192

Příspěvek od Zbych »

Sun Surveyor - už jsem na program upozorňoval před třemi roky, tady je jiná ukázka, jak program funguje:
http://www.digineff.cz/clanek/fotografi ... n-surveyor
Uživatelský avatar
Dansemacabre
Příspěvky: 1481
Registrován: 10. 04. 2015, 21:16

Re: Astrosoft na OS Android

#193

Příspěvek od Dansemacabre »

Během výpadku fóra vyšla konečně androidí verze Skysafari 5 a měla promo 50% slevu. Jelikož jsem měl předtím jen "plus" verzi, šel jsem do nejvyšší varianty za pětistovku, ale pokud už někdo máte "pro" verzi Skysafari 4, tak se ten upgrade na 5 za plnou cenu přes tisícovku podle mého příliš nevyplatí. Vyloženě nových funkcí je málo: komunikace s cloud úložištěm a možnost online synchronizace pozorování (kdo to použije?), kulovky v M31, plynulejší chod, možnost stahovat DSS fotky úplně všech objektů v databázi (pro mě osobně asi nejlepší featura nové verze) a upravené vyhledávání bez nutnosti opustit mapu.
ES 12" dobson, APM 100mm ED APO binar
Petzchaloupky
Příspěvky: 5
Registrován: 13. 11. 2016, 12:34

Android aplikace pro přepočet polárních souřadnic na azimutální

#194

Příspěvek od Petzchaloupky »

Dobrý den,
omlouvám se jestli to už tu někdo publikoval ale nic jsem na webu na toto téma nenašel.
Mám Dobsona a malokuka na AZ3 a všechny atlasy co mám uvádějí polohu objektů v polárních souřadnicích...

Napsal jsem si převod do azimutu a elevace v Excelu, ale běhat ke kompu během pozorování je pitomé...

Nevíte neexistuje aplikace pod Androidem (nejlépe červeně podkreslená :) , kde bych zadal datum, čas a polární souřadnice a ono to vyhodilo odpovídající azimut a elevaci?
Je to strašně triviální, ale sám pro Android/iOS programovat neumím, a nic jsem nikde nenašel.
Děkuji předem
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Android aplikace pro přepočet polárních souřadnic na azimutální

#195

Příspěvek od MilAN »

Tak předn, atlasy neuvádějí polární souřadnice ale rovníkové :)
Jinak s převodem si hravě poradí všechna PC planetaria a řada webů
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět