Knihy o astronomii

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Knihy o astronomii

#31

Příspěvek od Radous »

Poraď prosím, kde najdu... Je to někde na netu? S&T neodebírám.. a na platbu předem jsem zatím nic neobjednal... dík.


FunTomas napsal:
A Sky&Telescope nahodou neodoberas? Ak ano, tak je to rovnako komplikovane. Na druhej strane od pondelka si to mozes objednat z nemecka a nemal by si to mat nijako komplikovane. ;)
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Knihy o astronomii

#32

Příspěvek od FunTomas »

Skus toto:
Vehrenberg
alebo
Teleskop-Service

Podla mna s platbou vopred nemaj strach. Su to renomovani predajcovia a nic neriskujes.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Knihy o astronomii

#33

Příspěvek od Radous »

Díky za typy... podívám se na to..

:hi:
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Knihy o astronomii

#34

Příspěvek od Janek »

Ačkoliv se snažím si tu reklamu normálně nedělat, dovoluji si přítomné obecenstvo upozorniti, že první zásilka všelikých publikací od Sky Publishing (Sky&Telescope) již dorazila. V průběhu víkendu se objeví seznam i na našich ]www.celestron.cz] stránkách.
Pokud tam nenajdete, co by vás zajímalo, ještě do Ježíška něco přiletí, tedy lze do objednávky přidat i vaše požadavky.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
QQ
Příspěvky: 112
Registrován: 27. 05. 2004, 09:39

Knihy o astronomii

#35

Příspěvek od QQ »

Mohu doporucit knihu Cerne diry a zborceny cas, autor Kip S. Thorne. Dostal jsem ji nyni k Vanocum a pekne ji hltam (ctenarsky) :book: . Opravdu mi dost sedla.

Lze v ni najit vysvetlenu srozumitelnou popularni formou problematiku nejen cernych der, ale i bilych trpasliku, neutronovych hvezd atd. atd. A nejen to. Celou knihou se tahne historicky popis objevu, nastineni zpusobu mysleni autoru nejvetsich objevu moderni fyziky i priblizeni jejich osobnosti i pripominka doby a prostredi v kterem zili a tvorili. Proste kdo a jak, proc a s kym, co formovalo jejich nazory apod. Dozvime se z teto knihy napriklad proc marxista Landau stravil rok v sovetskem vezeni, jak ho Kapica z nej vytahl, jak a kde Ind Chandrasekhar prisel ve svych 19 letech na "Chandrasekharovu mez", ze Schwarzschild byl na Ruske fronte a diky nemocem z fronty se dozil jen 40 let, apod.

Me osobne dost zajima nejen krasa sveta kolem, ale i historie objevovani tohoto sveta (z fyzikalniho hlediska) a fascinuje me mysleni nejvetsich velikanu vedy. Proto se mi tato kniha moc zamlouva.

Navic kniha neni sita horkou jehlou (posledni dobou vidim az moc knih delanych jen na kseft) a preklad je take dost kvalitni.

Na konci knihy lze nalezt prehled osobnosti, shrnutou chronologi, slovnicek terminu a odkazy na dalsi literaturu. Predmluvu napsal S.Hawking a F.Seitze.

Kniha obsahuje mnozstvi grafu, nakresu i fotografii a ma vice jak 600 stran.

Pokud uz ji vetsina z vas cetla a ja tak prisel s timto doporucenim s "krizkem po funuse", tak se omlouvam. Ale doufam, ze zas tak pozde o ni nereferuji, jelikoz vysla v tomto roce (2004) a je to jeji prvni vydani.

Uf, to jsem se nejak rozepsal :hi:
Uživatelský avatar
Pepek
Příspěvky: 219
Registrován: 27. 10. 2004, 03:29

Knihy o astronomii

#36

Příspěvek od Pepek »

QQ napsal: Mohu doporucit knihu Cerne diry a zborceny cas, autor Kip S. Thorne. Dostal jsem ji nyni k Vanocum a pekne ji hltam (ctenarsky) :book: . Opravdu mi dost sedla.

Lze v ni najit vysvetlenu srozumitelnou popularni formou problematiku nejen cernych der, ale i bilych trpasliku, neutronovych hvezd atd. atd. A nejen to. Celou knihou se tahne historicky popis objevu, nastineni zpusobu mysleni autoru nejvetsich objevu moderni fyziky i priblizeni jejich osobnosti i pripominka doby a prostredi v kterem zili a tvorili. Proste kdo a jak, proc a s kym, co formovalo jejich nazory apod. Dozvime se z teto knihy napriklad proc marxista Landau stravil rok v sovetskem vezeni, jak ho Kapica z nej vytahl, jak a kde Ind Chandrasekhar prisel ve svych 19 letech na "Chandrasekharovu mez", ze Schwarzschild byl na Ruske fronte a diky nemocem z fronty se dozil jen 40 let, apod.

Me osobne dost zajima nejen krasa sveta kolem, ale i historie objevovani tohoto sveta (z fyzikalniho hlediska) a fascinuje me mysleni nejvetsich velikanu vedy. Proto se mi tato kniha moc zamlouva.

Navic kniha neni sita horkou jehlou (posledni dobou vidim az moc knih delanych jen na kseft) a preklad je take dost kvalitni.

Na konci knihy lze nalezt prehled osobnosti, shrnutou chronologi, slovnicek terminu a odkazy na dalsi literaturu. Predmluvu napsal S.Hawking a F.Seitze.

Kniha obsahuje mnozstvi grafu, nakresu i fotografii a ma vice jak 600 stran.

Pokud uz ji vetsina z vas cetla a ja tak prisel s timto doporucenim s "krizkem po funuse", tak se omlouvam. Ale doufam, ze zas tak pozde o ni nereferuji, jelikoz vysla v tomto roce (2004) a je to jeji prvni vydani.

Uf, to jsem se nejak rozepsal   :hi:
Výborná kniha - koupil jsem si ji o prázdninách ještě jako novinku. Taky se mi líbila ta komplexnost včetně souvislostí. Rovněž mohu doporučit, vše je vysvětleno srozumitelně bwz složitých vzorců.

Bohužel ji už delší dobu nemám doma - je o ni dost zájemců a tak do jisté míry funguji jako knihovna :)
Uživatelský avatar
Walter
Příspěvky: 20
Registrován: 04. 07. 2002, 23:02

Knihy o astronomii

#37

Příspěvek od Walter »

http://www.nva.cz
je to docela fain odkaz
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Knihy o astronomii

#38

Příspěvek od sussudio »

pár knížek mam na http://www.zdroje.info/literatura.htm všechny jsem četl, takže pokud bude někoho zajímat něco konkrétního co nenajde v popisu, rád podam informace... apropo, čtěte čtěte čtěte:) je to boží
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Knihy o astronomii

#39

Příspěvek od Myzer »

Mozte mi niekto napisat obsah /teda kapitoly :)/ a strucne info o knihe Bajecny svet hvezd od J. Duseka?
Dik
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Lukas.m
Příspěvky: 150
Registrován: 18. 03. 2005, 20:38

Knihy o astronomii

#40

Příspěvek od Lukas.m »

Dobre knihy mozu byt aj Deep-Sky Reisefuhrer alebo Atlas für Himmelsbeobachter necital to niekto? Nasiel som to na stranke http://www.teleskop-service.de/buecher/ ... chtung.htm.
Kde sa da objednat ten casopis S&T??
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Knihy o astronomii

#41

Příspěvek od karel.mokry »

Tasco napsal: Dobre knihy mozu byt aj Deep-Sky Reisefuhrer alebo Atlas für Himmelsbeobachter necital to niekto? Nasiel som to na stranke http://www.teleskop-service.de/buecher/ ... chtung.htm.
Kde sa da objednat ten casopis S&T??
Zkus http://www.celestron.cz/ myslim, ze je mozne objednat.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Knihy o astronomii

#42

Příspěvek od Janek »

S&T: u nás to skutečně jde. První číslo trvá cca 4-6 týdnů, dále již chodí pravidelně na sklonku měsíce (teď dojde květnové číslo).
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Knihy o astronomii

#43

Příspěvek od Alien »

Na kolik vyjde ten S&T přes Vás ?
Lukas.m
Příspěvky: 150
Registrován: 18. 03. 2005, 20:38

Knihy o astronomii

#44

Příspěvek od Lukas.m »

Alien napsal: Na kolik vyjde ten S&T přes Vás ?
Presne tak, kolko to stoji? Da sa to objdnat aj na Slovensko? A v akom jazyku to je, lebo niekto vyssie tu volaco spominal o nemeckom S&T???

Tak necital niekto knihy Deep-Sky Reisefuhrer alebo Atlas für Himmelsbeobachter? Alebo neviete ci su dobre?
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Knihy o astronomii

#45

Příspěvek od Janek »

Cena S&T se objeví u nás na webu po Velikonocích, objednat se dá kamkoliv (nebo téměř kamkoliv), rozesílá to US Mail a poštovné je v ceně. Dá se objednat přímo v USA, ale spousta lidí má problém jim to zaplatit katrou a proto jsem se toho ujali. Číslo přes předplatné by se mělo pohybovat okolo 130 Kč a méně, jinak jednotlivá čísla budou k dostání i u nás. Je to kompletně v angličtině. Více bude na našich www ať tu nedělám reklamu více než je zdrávo.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Odpovědět