Atlas Coeli Novus 2000

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
wallonien
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 09. 2002, 22:47

Atlas Coeli Novus 2000

#1

Příspěvek od wallonien »

Zdravim vsechny priznivce okolo astronomie :).Poraditemi nekdo?Pri pozorovani pouzivam mapu Hvezdna obloha 2000,ale nak mi nestaci pri vyhledavani objektu,spise lovim.Myslite ze by pomohl Atlas Coedeli Novus 2000 od O.Hlada.Urcite ma svoje kvality,je prece nej ano ci ne,za 1000kc,vyplati se mi.Diky za informace.Petr Wall
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Atlas Coeli Novus 2000

#2

Příspěvek od MaG »

Na to je těžká odpověď. Nevím, kolik objektů a jak slabé potřebuješ. Pokud ne zas tak moc, použít by šlo Karkoschku. Pokud to nestačí, atlas Coeli je dobrý ale neskladný (ale na expě v Úpici sme si slepili takový docela skladný Bečvářův ve formátu A4, takže ten by šel, ale sehnat by to šlo leda snad u lidí v Ostravě). Atlas Coeli novus by pomohl jedině když by sis nakopíroval listy protože je moc velký.

Taky se dá použít kopie z atlasu Uranometrie 2000 nebo tak nějak (výborný, ale nemám). No a nebo si pořídit notebook :-)

Měj se, Martin.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
wallonien
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 09. 2002, 22:47

Atlas Coeli Novus 2000

#3

Příspěvek od wallonien »

Diky diky.Asi do toho pujdu.Okopcim siho na a4 a ponesu si sebou jen tu casst oblohy kterou budu pozorovat.
Zrar Wall.
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Atlas Coeli Novus 2000

#4

Příspěvek od sandor »

wallonien napsal: Zdravim vsechny priznivce okolo astronomie :).Poraditemi nekdo?Pri pozorovani pouzivam mapu Hvezdna obloha 2000,ale nak mi nestaci pri vyhledavani objektu,spise lovim.Myslite ze by pomohl Atlas Coedeli Novus 2000 od O.Hlada.Urcite ma svoje kvality,je prece nej ano ci ne,za 1000kc,vyplati se mi.Diky za informace.Petr Wall
prekopírováním na a4 nic neztratiš ale v rámci barev to už bude za 1: dražší nebo 2: černobílé a ztráta informací, které mohou být někdy důležité. Záleží na tom, co chceš dělat a jak se vyrovnáš se zorným polem dalekohledu. Mimo jiné, jaký máš dalekohled? I to je limitující v použití různých atlasů. Třeba mě vyhovuje Bečvář jak v Coeli, tak v Borealis či Eclipticalis.
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Atlas Coeli Novus 2000

#5

Příspěvek od sandor »

wallonien napsal: Zdravim vsechny priznivce okolo astronomie :).Poraditemi nekdo?Pri pozorovani pouzivam mapu Hvezdna obloha 2000,ale nak mi nestaci pri vyhledavani objektu,spise lovim.Myslite ze by pomohl Atlas Coedeli Novus 2000 od O.Hlada.Urcite ma svoje kvality,je prece nej ano ci ne,za 1000kc,vyplati se mi.Diky za informace.Petr Wall
PS Pokud máš k dispozici počítač doma, využij některého z počítačových planetárií (CDC, Albiero atd.) a máš vystaráno i bez atlasů tištěných. I když je fakt, že raději pracuji s papírem než s obrazovkou. leč počítač je přeci jen pružnější v rámci internetu a novelizace informací.
Uživatelský avatar
wallonien
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 09. 2002, 22:47

Atlas Coeli Novus 2000

#6

Příspěvek od wallonien »

Dik vsem za odpoved.Pouzivam dalekohled dobsna 300mm.Zatim pouzivam Hvezdna obloha 2000 ale je to malo hvezdy jen 5,5m.Asi si udelam svoji mapu z Epoch 2000sk a bude to. ;)
Odpovědět