Polarni zare

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
L.u.k.y

Polarni zare

#16

Příspěvek od L.u.k.y »

Zaspal jo?? Tak to teda nejsi moc velky nadsenec. Ja jsem vstaval uz ve 2 No ale zase jsem nevidel tu polarni zari :banghead:

Luky
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#17

Příspěvek od Sniper_RAT »

Ja vedel ze se namam priznat....no,docela nadsenec jsem,ale proste jsem zaspal,jo,jo,ja blbec,vsechno zmeskam....pokazim....znicim..... :toilet:
L.u.k.y

Polarni zare

#18

Příspěvek od L.u.k.y »

No me se stala taky jedna neprijemnost. Zapomnel jsem doma nadstavec na triedr - takova prevodovka z maleho zavitu na velky. Takze jsem triedr jen oprel o stativ. k tomu jsem chtel delat jeste nejake fotky :D.
Jeste, ze jsem vzal s sebou tatu. On mi pridrzoval filtr, ja jsem pridrzoval triedr a fotak :D.

Doufam, ze alespon nektere fotky vyjdou...

Jinak, tuhle diskusi bysme asi mely presunout do zatmeni nebo nas Shodam zabije :)
L.u.k.y

Polarni zare

#19

Příspěvek od L.u.k.y »

No ja asi taky ne. Jestli se ty fotky povedou, tak urcite ukazu... :)

Tu polarni zari bych chtel taky videt. Tys ji taky propasl?? ::) Obcas koukni na snimky ze Soho - snimky korony. Kdyz si stahnes to video, tak si vsimni, ze tesne pred tou polarni zari dochazelo k velkym koronalnim vyvrhum.
Jinak, neznas nejake stranky, kde by byl aktualni stav pravdepodobnosti polarni zare u nas? ???
Luky
L.u.k.y

Polarni zare

#20

Příspěvek od L.u.k.y »

http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/rea ... mages.html

Mas to tam pod ruznymi filtry v ruznych zarenich, tak dej Mpeg, a potom si stahni video tech koronalnich vyvrhu ;)
L.u.k.y

Polarni zare

#21

Příspěvek od L.u.k.y »

Skoro uplne dole na te strance mas
Java Movie Player MPEG Animated GIFs,

tak klikni na Mpeg, a pak mas pod snimkem korony odkaz na stahovani (ve dvou rozlisenich).

Co je to koronalni vyvrh? No pricina polarni zare. Fyzikalne ti to nevysvetlim, ale na tom video to vidis jako takovy vyvrh hmoty ze Slunce do prostoru.
Proste Slunku nejak prdne v magnetickem poli a ty prdle castice doleti k magnetickemu poli Zeme a vznikne polarni zare.
Odborneji to neumim ;D :-/
L.u.k.y

Polarni zare

#22

Příspěvek od L.u.k.y »

Je to nekdy kolem 26.5. Prave, ze to neni jeden velky vyvrh, ale najednou zacne Slunce jakokdyby "rozmetavat" tu hmotu kolem sebe. Kdyz to srovnas treba z nynejsim stavem, tak ted je Slunce "uplne" v klidu.

Za chvilku tu sluzku rozhorime ;)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#23

Příspěvek od Sniper_RAT »

Te posledni vete nerozumim..... ::) :-/ ???
Sluzku??To jako Slunce?
L.u.k.y

Polarni zare

#24

Příspěvek od L.u.k.y »

Ne. To se Slunce netykalo. Myslel jsem tuhle slozku. Se podivej na temata, je tam takova ta ikonka horici slozky.

No ale to je jedno, to jsem jenom tak prohodil...

Jinak docela casto polarni zare souviseji i se skvrnami. Vsak vis, jak tam ten den byla takova ta pekny skupinka skvrn viditelna i pouhym okem, ne? ;)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#25

Příspěvek od Sniper_RAT »

To byla narazka??Samozrejme ze nevim.... :-[ az budu mit dalekohled s astrofolii tak budu teprve Slunko sledovat........zatim radsi do slunka necucim....
L.u.k.y

Polarni zare

#26

Příspěvek od L.u.k.y »

Ne, sorry jestli jsem urazil. ;)

Ja pozoruju Slunko triedrem 10x50 (lepsi "dalekohled" nemam) a vystacim si. Jestli nemas filtr pred objektiv, tak zkus projekci Jinak, co mas ted za dalekohled, a jaky si chces kupovat? ;)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#27

Příspěvek od Sniper_RAT »

No,je to sice napsano asi na 7 strankach v tematu "Nejvhodnejsi dalekohled pro zacatecniky",ale mam 60mm refraktor s okularem ktery je vlastni vyroby a je na  :toilet: A pak mam jeste pirata s kterym vidim velky kulovy.A chci si kupovat 200mm Newtona na Dobsnove montazi....ostatne koukni se na my stranky:  www.mujweb.cz/www/sniperrat
L.u.k.y

Polarni zare

#28

Příspěvek od L.u.k.y »

Ty stranky mas super. Konecne nekdo, kdo dela fotky na stejne urovni jako ja. Kdyz to porovnas treba s fotkama Martina Myslivce, tak mame fotky nic moc. :-[ Jak jsi to fotil? S objektivem fotaku u okularu toho refraktoru nebo teleobjektivem? ;)
Uživatelský avatar
Sniper_RAT
Příspěvky: 135
Registrován: 06. 05. 2003, 00:07

Polarni zare

#29

Příspěvek od Sniper_RAT »

Teleobjektivem??Ha,ha.To bych ho tam musel pripevnit izolepou....normalne jsem fotak pridrzoval za okularem,je to tam napsany.....a diky za pochvalu.Uz planuju ze si udelam novy stranky.Astrofotografie me docela bavi,aspon se muzu se svymi pozorovanimi pochlubit s ostatnimi....doufam ze tam neni moc chyb....Jinak co rikas na ten 200/1200 Dobsona co si chcu kupovat??Myslis ze to je dobry??
L.u.k.y

Polarni zare

#30

Příspěvek od L.u.k.y »

Na tech tvojich strankach mas, ze chces 150 a ne 200..
No mit na to penize, hned bych kupoval. Za kolik jsi ho sehnal ty? Podle me je skvely. Na Jupiteru bys mel videt uz hodne podrobnosti. Jenom, abys to mohl prenaset, ma-li k tomu slouzit. Urcite uz bude i docela tezky. Na strankach mas taky, ze se o astronomii zajimas teprve 1 mesic :)
Co kdyz te to pak prestane bavit? ;D... Tak bys mi ten dalekohled dal, že? :D

No ja se koukam po Newtonovi 150m ale zatim jenom koukam a dlouho budu. ;D Do te doby si vystacim s triedrem :-[
Odpovědět