Plánované astrovybavení

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Plánované astrovybavení

#61

Příspěvek od Homer »

Na takovouto otázku si musí odpovědět každý sám - asi jako horolezec, který si kvůli jednomu, dvěma výstupům koupí drahé speciální vybavení, nebo jeskyňář atd. atd.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#62

Příspěvek od Konihlav »

ma to cenu a velkou ;D

presne v teto rovine jsem uvazoval, kdyz jsem si kupoval veskere sve prozatimni vybaveni (stredni montaz, lepsi dalekohled, laciny pointer, stredni CCD atd.). Rikal jsem si, kolikrat do roka to clovek pouzije a dat za CCD ci montaz ci dalekohled po 100K za kus (a vice) proste zatim neni aktualni (byt bych to chtel).

Ted koukam, ze venku snezi vzhledem k predpovedi pocasi asi o vikendu fotit nebudu Na to ze bude zima ted "kaslu", tim se nenecham rozhodit (planuji konecne dodelat vyhrivani do bot), hlavni je, aby bylo jasno. Sice loni bylo 5 jasnych noci (od rijna do prosince vcetne), pak asi 3 noci v lednu, jedna zacatkem unora a pak az v pulce dubna hned 3 noci behem jednoho tydne.

Takze moje strategie pro letosni podzim/zimu? Vlozky do bot a pripravit si techniku tak, abych ji bud mel permanentne v kufru auta ci alespon po ruce a sledovat pocasi. Az to jednou vyjde (muzu cekat mesic, dva, na 1 noc), tak proste jedu ven fotit at se deje co se deje :-)
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#63

Příspěvek od ogami »

Takze moje strategie pro letosni podzim/zimu? Vlozky do bot a pripravit si techniku tak, abych ji bud mel permanentne v kufru auta ci alespon po ruce a sledovat pocasi. Az to jednou vyjde (muzu cekat mesic, dva, na 1 noc), tak proste jedu ven fotit at se deje co se deje :-)
moje rec nejaka zima, i kdyz predcasna, me nedonuti vse zavrit do skrine. aspon ta dslr bude mene sumet.

navic kamarad ma u ondrejova srub v lese, na ten jsem moc zvedavej. predstava, ze sestava venku foti a ja se hreju s cigaretkou a cajem u krbu je hodne lakava ;)
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7198
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Plánované astrovybavení

#64

Příspěvek od Artaban »

Zimni veřery jsou chladne, ale krasne. Představa, že v zimě vubec nebudu pozorovat je hrozna. A vubec, nechavat tam M42 bez povšimnuti? to nejde, to zakazuju >:(
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Plánované astrovybavení

#65

Příspěvek od shamanix »

planuju v nejbližší době koupit ATIK 16 ICS a Astronomik CCD OIII, SII, HA úzkopásmové filtry..... prodává někdo v ČR na splátky? :D
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#66

Příspěvek od biker.fm »

No kdyz si vezmes nejakou pujcku a tou zaplatis "hotove", tak to budes mit ve finale na splatky  ;D

Pokud vim tak p.Zahajsky, p.Matousek a ani binox.cz neprodavaji na splatky. Pokud je to jinak, prosim o upresneni.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Plánované astrovybavení

#67

Příspěvek od shamanix »

Takže umírněnější verze upgrade skončí asi nadlouho u ATIK 16IC :)
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Uživatelský avatar
Ross
Příspěvky: 81
Registrován: 07. 11. 2009, 18:30

Plánované astrovybavení

#68

Příspěvek od Ross »

Ja mam momentalne na ceste pointacni SW 70/500 a Astronomik IR 742nm.
Dale mam tento rok v planu prejit z SPC900 na DMK21, Astronomik LRGB + filter wheel.
Do budoucna bych rad presel z EQ-5 na EQ-6.Jeste budu muset zvazit, jestli si k ni necham soucasny 200/1000 nebo to cele prodam a prejdu na 250/1200 na EQ-6 SkyScan.Samozrejme bych rad vetsi prumer, ale podle vasich nazoru nevim, jestli uz neni 250mm moc na tuhle montaz.Nefotim jen planety, ale i DSO.A montaze jako Losmandy G-11 nebo Gemini G42 jsou mimo muj cenovy rozsah.
Newton 200/1000 EQ-5M, refraktor 70/500, TV Plössl 25mm, SW Plössl 25mm,10mm, SW pointační 12,5mm, SW Planetary 4mm, TV Powermate 5x, UHC-E, IR 742nm, SPC900NC, Canon 40D
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#69

Příspěvek od Konihlav »

pro letosni rok planuji novou montaz (nemuzu se ale rozhodnout tak vyckavam), protoze bych chtel provozovat vetsi dalekohled, ktery taky planuji a k nemu vetsi kameru jenze to co bych si predstavoval zatim nikdo poradne nevyrabi, tak nezbyva nez snit a cekat...

mezitim chci pracovat na ultra mobilni a minisestave zaroven pro foceni sirokouhlych barevnych zaberu :-)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#70

Příspěvek od Cztwerec »

Jednoznačně Equinox 100 jako mezičlánek mezi Megrezem a SCT. Upgrade okulárového vybavení a CCD techniky. Montáž příští rok.Tak jak to vzalo hezky za své ty moje plány. Equinox zatím na dlouho passé, přechod z C 8 na C 9,25" proběhl, upgrade z kompaktu na DMK a z CG 5 na EQ 6. Já jsem zatím spokojen...

Teď jen dokončit hvězdárničku, základy mám. :D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Plánované astrovybavení

#71

Příspěvek od caribic10 »

Tak já odpočítávám hodiny a pomalu začínám vyhlížet pošťáka. V pátek bych měl mít doma newton 200/1000 na EQ5M v černém kabátě (black diamond) takže se nemůžu dočkat  :)
Postupně se chystám dokoupit UHC filtr, 742 nm IR a koupit nějaký okulár který vyplní mezírku mezi 10mm a 5mm  + kvalitní barlow.
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#72

Příspěvek od Cztwerec »

Kubo, už se (a doufám, že nejenom já) těším na to co budeš s tou sestavou fotit. Protože na ten Newton 130 si vytvářel naprosté divy. Takže ti předem blahopřeji k nové sestavě a ať šlape jak hodinky.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Plánované astrovybavení

#73

Příspěvek od Roman (Rick) »

caribic, tak to sa teším na prvé snímky ;). Už je tu dosť dlho taký nejaký "monopol" v tých planetárnych snímkoch :D, tak nech sa počet planétofotičov len zvyšuje ;).
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Plánované astrovybavení

#74

Příspěvek od caribic10 »

To si nedokážete představit jak já se na něj těšim. Snímek jsem si neudělal ani nepamatuju, a když jsem měl teďka po několika měsících v ruce montáž, bál jsem se že v ní budou kempovat pavouci...
Takže od příštího týdne ať je počasí, ne že si ho v pokoji postavím a budu se na dalekohled další dva měsíce jenom koukat....
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Shras
Příspěvky: 253
Registrován: 26. 08. 2009, 18:14

Plánované astrovybavení

#75

Příspěvek od Shras »

no jak mi kdosi rekl :).. neboj pocasi nebude:)

mo po vanocich jsem konecne vytahnul montaz .. a zistil, ze to asi fakt bude chtit novej dalekohled:) nebo urezat nohy:)

Odpovědět