Plánované astrovybavení

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#91

Příspěvek od Konihlav »

jo 6D urcite neni marna, je o dost levnejsi nez A7S... ja si pak taky rikam, zda misto chlazene A7S nezkusit rovnou A7R II byt normalni nechlazenou, protoze cenove to vyjde uplne na stejno... na timelapse, celooblohovku, hrani, naladovky clovek preci jen potrebuje obycejny fotak a nemusi to byt chlazeny... tak uplne tedy chlazeny.

jinak ideu o ASI1600 jsem opustil a vratil se k ASI178 uvahou, tedy...

je tu nekdo, kdo ma ASI178 jakoukoli? muze se mi prihlasit a neco o ni napsat? je jedno zda mono ci color zda cooled ci uncooled, proste neco na lucky imaging...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#92

Příspěvek od Cztwerec »

Já bych bral tu 174, proč nebereš v úvahu větší čip?
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
ufonek
Příspěvky: 158
Registrován: 02. 01. 2015, 03:14
Věk: 44

Plánované astrovybavení

#93

Příspěvek od ufonek »

ahoj

mám dotaz chci si pořídit Lacertu, bude toto vhodné?a co k tomu dokoupit aby to na sebe pasovalo

http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... actor.html

a jaky vhodný koma-korektor k tomuto newtonu

http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... 6#zubehoer

diky

Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#94

Příspěvek od Konihlav »

4rec: protoze BSI typ cipu byl jaksi vzdy muj sen... ted vazne, libi se mi format 3:2, libi se mi mikro 2.4um pixely (toz je tedy i na moji ASA s Wynnem doela naloz, ale 4.54 pixely to kreslilo dokonale, tak uvidime co 2.4). Proste misto 1.8x asa barlow je lepsi tato kamerka bych rekl. Pak se mi libi RN max 2.2e- pri max dynamickym rozsahu, ktery 14-bit ADC pokryje, v pripade, ze bych snad chtel fotit delsi nez parsekundove expozice.

Jedina zmena v moji uvaze o 178cce je ta, ze bych misto color verze, kterou jsem planoval posledne, bych dnes vzal mono verzi a svuj mentalni problem s nutnou potrebou barevneho cipu bych vyresil tou Sony A7S...

toz tak. Ze tam bude nejaky viditelny amp glow s tim pocitam, snad se to povede zkalibrovat, kdyz sednou darky...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Plánované astrovybavení

#95

Příspěvek od Konihlav »

fonek: takovy koma korektor, ktery ti umozni pouzit OAG, myslim, ze na trhu neco bylo nevim zda od lacerty ci baaderu ci koho...
Uživatelský avatar
astrolama
Příspěvky: 539
Registrován: 23. 03. 2022, 11:22
Bydliště: Zákupy
Věk: 38

Re: Plánované astrovybavení

#96

Příspěvek od astrolama »

Třecí montáž od JTW Astronomy. Už brzo :P Po tom co jsem zjistil, že EQ6 je vlastně na pendrek a EQ8 nechtěje mi padla oka tahle novinka od Holanďanů. Ne o moc dražší než ta EQ8.
TS N305/1200 F4 Carbon, SharpStar 13028HNT, ASI1600MM-C, Canon 6D, Sigma ART 50mm f1.4, Sigma ART 24mm f1.4, Samyang 135mm f2.0, SW Star Adventurer, JTW Trident, ZWO AM5
Odpovědět