Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11503
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#31

Příspěvek od Psion »

Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#32

Příspěvek od Konihlav »

diky kluci, Vabra - a co ten ASUS? drzi?

me na moji Toshibe uz nejde po 6ti letech krome rozbiteho displeje a napajeni i spatny konektor - nevhodny dotyk napajeciho konektoru zpusobi okamzite vypnuti :-/ a vcera jsem hodil na zem svuj mini 10" Leninovo S10e, kteryzto se ted projevilo presne jako pred 2ma lety na Tenerife, kdy najednou sla jen pulka obrazovky coz je velice prijemne, kdyz cela ma 1024px...

takze az budu chtit zase nekdy zacit fotit, tak musim tohle vyresit :-(

kluci - Psion - autonomni bez PC - je pro me osobne reseni uplne na piiiiipu, takovou vec NEPOTREBUJI.

Potrebuji KVALITNI kameru a seru na naprosto zhovadile ptakoviny jako to Astrel nebo QHshYtkove IC kamery.

Potrebuji:
- kvalitu, robustnost, funkci
- vzdy potrebuji na poli PC uz proto, ze musim kontrolovat kvalitu dat prubezne abych domu neprivezl zmetky (nezaostrene napr., neupointovane napr. atd.), neni nad to venovat priprave foceni potrebnou peci a ziskat kvalitni data nez usetrit 5 minut a mit data naprd
- potrebuji nejmin 4 USB porty
- nepotrebuji laptop s vetsim displejem nez 13-14" a nemusi mit vic jak 1.5 kg, protoze clovek nekdy taky leti nekam letadlem
- vykonostne mi staci Pentium 1 na to vlastni foceni
- aby to melo nejaky dnes jiz stary express card to aby clovek pohledal...

fakt by me zajimalo jak foti ostatni venku na poli, zda se, ze vsem staci 3 USB porty? [ja totiz nikdy nepouzil ST-4 zbytecnost].
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#33

Příspěvek od Karell »

Pavle používám už delší dobu aktivní 7 portový USB hub Digitus, mám připojených 5 zařízení a je to naprosto bez jediného problému. Jen musím dodržet pokaždé stejný port pro stejné zařízení. A do 10 let starého notebooku to připojím 10 metry kabelu do jednoho USB ze dvou, který ještě funguje.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#34

Příspěvek od MilAN »

Mám  to  zrovna tak, na starém NB s WinXP,  , jen jsem  dal  ovládání montáže do  jednoho pracujícího portu a zbytek  6  zařízení přes aktivní hub na druhého, ješte funkčního. A NB je v kopuli několik roků- stále. Občas mokrý - orosený, v zimě zmrzlý. Nejobyčejnější ACER.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11503
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#35

Příspěvek od Psion »

Cestou jsem myslel autonomní dotykový výkonný počítač, který bude obsahovat potřebný SW k ovládání kamery (libovolné) a bude naprosto přizpůsoben k astronomii, tedy rychlé nastavení expozic, automatizované ostření, prohlížení kvality zaostření jedním klikem (obdobná funkce v PI je aberration inspector apod.). Moc nerozumím tomu, že si někdo koupí kameru (techniku) za 150-300 tis. a pak k tomu řeší shitový notebook za 5 tisíc, místo aby šel do odolného notebooku do terénu, který má nějakou odolnost proti prachu, vodě, přizpůsobený pro práci v noci apod.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#36

Příspěvek od Konihlav »

Karell, MilAN: diky! asi se to zjednodusi jeste na hledani vhodneho, funkcniho, vyzkouseneho a praxi overeneho aktivniho HUBu problem je, ze obcas se nejaky vyrobek provede, jenze za rok uz se koupit neda, takze je to vzdy silena loterie...

Psion: libi se mi ten ZenBook ASUS co tu Vabra odkazal, da se sehnat rozumny za 25K coz je fajn, muj problem je ten, ze nutne potrebuji 2 notebooky a tak jsem na 50ti a to mam hned vejplatu vis kde... v prdeli...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11503
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#37

Příspěvek od Psion »

Mě se líbí třeba něco takového, nějaký odolnější dělá i Lenovo, ale to už není tak odolné. Na co nutně dva notebooky, nestačí externí displej?
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#38

Příspěvek od juh »

Konihlav: K comu dva NB?
V poslednej dobe som riesil nieco na sposob jeden NB pripojeny ku kamere, montazi, ... a na tento ucel som kupil bazarovy Dell Latutude so 4x USB + 1x COM + ... za 75 € s tym, ze sa k nemu budem pripajat cez WiFi z ineho NB. Lenze cim dalej tym viac inklinujem k rieseniu, ze na pripojenie kamery, montaze, ... pouzijem priemyselne PC, nieco ako je toto [url]http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 60991.html] [url]http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 60991.html (cena sa odvija podla toho, co to obsahuje = RAM + SSD/HD + Wifi + (CLO & DPH v EU))
Napajanie to ma 12 V, nepotrebuje to periferie a pripojit by sa k tomu malo dat priamo cez WiFi (podla toho, ako sa to nakonfiguruje). Objem to zaberie ako klasicky NB, sice je to tazsie, ale odolnejsie a lepsie riesenie ako dalsi NB + USB HUB. Ovladat by to malo ist aj cez remote desktop.
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1120
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#39

Příspěvek od Pavebo »

Psion: jó, Getac jsem prodával, to je dobrý pro vojáky a hlavně pro obchodníky, kteří to prodávají. Taky řeším tenhle problém, odcházejí mi levé panty na obou noťasech, co mám. Ale, já ještě chci COM port, abych nemusel používat ty nekompatibilní převodníky. Takže koukám na oblíbenej HP ProBook z repase...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11503
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#40

Příspěvek od Psion »

Často není potřeba kupovat nové, na eBay se dají sehnat za slušné ceny třeba Panasonic, otočný displej se taky hodí. Tahle cena mi přijde podezřele nízká, ale nestudoval jsem to.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#41

Příspěvek od MilAN »

Nebo dej hub k montáži a NB do tepla ( nejlépe do obýváku )
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#42

Příspěvek od Vabra »

Vabra - a co ten ASUS? drzi?Asus Zen 305  drží ale s tím že jsem přešel na WIN10 tak je nepoužitelný pro snímání CCD kamerou a SW co mám.

Takže v posledních 8 měsících je u kamery:
http://www.czc.cz/zotac-zbox-ci320-nano ... 16/produkt
nebo:
http://www.geekbuying.com/item/Ainol-Mi ... 46962.html

Všestranější a obecně spolehlivější je ten ZOTAC (Využil jsem do něj SSD a RAM z rozbiteho Acer NTB) a Ainol si nechávám na cesty resp. jako záložní.

Pořídil jsem k nim i 7" HD display (http://www.ebay.com/itm/Feelworld-7-IPS ... 1833034912), takže mohu pracovat i bez remote desktop notebooku...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#43

Příspěvek od dvader »

Pročítám to tu ne jako fotič, ale jako IT expert. To je ten proces samotného focení tolik závislý na Windows? Když si pročtete tohle vlákno celé, tak z toho vyplývá, že velká část problémů je daná postupnými změnami v verzích widlí...
Kdyby byl set potřebného SW na Linux, tak by odpadlo poměrně dost problémů. ;)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#44

Příspěvek od dvader »

A co takovéto pasivně chlazené odolné miniPC?
http://www.autocont-ipc.cz/products.asp ... rticle=161
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Notebook/Počítač/Tablet na focení CCD venku

#45

Příspěvek od juh »

OS Windows: Ked som si spravil prienik toho, co asi tak nevyhnutne potrebujem a na akych platfomach to bezi, tak som sa dostal k jednemu vysledku, OS Windows.

Embedded/priemyselne PC: Zial, u nas maju zvacsa cenu presahujucu cenu NB, niektore aj niekolko krat (nechapem z akeho dovodu), takze NB je v porovnani s nimi lacnejsie a pohodlnejsie riesenie, nehovoriac uz o bazarovych NB.
Odpovědět