AF na FB?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

AF na FB?

#16

Příspěvek od LaBa »

Uz som ti to aj ja aj Honza Ebr napisali. Skus to a uvidis.. Napr. ja mam s grupou Padajuce hviezdy na facebooku take rozporuplne ale aj pozitivne zazitky...
Je tam vela pubertalnych slecien a chalanov.... Ale napr. ked 28.2. preletel nad vychodom Slovenska jasny bolid, zjavilo sa tam vela (a aj zaujimavych) hlaseni... Skus to..

A dalsie pozitivum. Facebook dokazal celkom slusne dvihnut navstevnost stranky meteory.sk a kozmonautika.sk......
Napr na meteory.sk su zdroje navstev za posledny mesiac (su vsak skreslene clankom o tom bolide)
facebook 24% navstev a google 13% navstev ....
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#17

Příspěvek od MaG »

Já myslím, že to má Slávek celkem dobře v hlavě srovnaný. Navíc nikdo vám přeci nebrání, abyste na FB založili skuponu, proto když to udělá zrovna Slávek, vypadá to celkem rozumně. Myšlenka, že kdyby to třeba jen pár lidí přivedlo k astronomii je celkem bohulibá a vlastně by to bylo i pěkné, vždyť se podívejte, kolik špatností je obklopuje, aspoň by dělali něco užitečnějšího. Takže jsem pro, jdi do toho a uvidíme.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

AF na FB?

#18

Příspěvek od ceres »

Klasika... nieco nepouzivam, tak je to blbost >:(

FB je velmi vhodny nastroj, ked sa vie pouzivat. Na FB je napriklad aj Brnenska hvezdaren ci Observatorium na Kleti a myslim, ze dost v pohode. Navyse to vie byt dobry agregator  - staci spravit stranku a prelinkovat spriatelene stranky na FB a je z toho zdroj informacii ako lusk. Proste je to nastroj, ktory ma svoje vlastnosti a kto chce, ten ich vyuzije. Navyse, mozno nan posielat spravy aj z mobilu, co je dobra vec, ked su nejake alerty a pod. (taku branu napriklad AF nema...). Atd. ...
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#19

Příspěvek od Psion »

Já si taky nemyslím, že to je vyloženě blbost, jenom pro lidi, kteří mají svoje jméno maximálně na schránce na dopisy to asi není to pravé. Chápu, že lidé se mají potřebu prezentovat (někdy to zavání exhibicionismem), dokonce i ukazovat, kde se právě pochybují na google maps a co právě dělají, kde bydlí, kolik mají doma peněz, věcí apod., ale řada lidí tohle prostě nepotřebuje a ani nechce, aby je někdo otravoval nevyžádanými příspěvky, byť od bývalých kamarádů a tedy v tomto sdílím názor D-FENS. Pokud se chci s někým scházet a kamarádit, určitě ne virtuálně, nečtu ani noviny, natož nějaké příspěvky ze sociální sítě.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

AF na FB?

#20

Příspěvek od LaBa »

kde se právě pochybují na google maps a co právě dělají,  silny offtopic... ale aj na toto mame socialnu siet http://ijustmadelove.com/  ;D
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

AF na FB?

#21

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Psion: jenže právě o tom tohel vlákno není. Cílem neni přesvědčit lidi, co už na AF jsou, aby FB začalíi používat, ale akceptovat, že FB má v ČR přes milion uživatelů a prezentovat se před nimi. Proto jsem na všechny ty "FB nepoužívám" příspěvky tak reagoval, jsou vůči Slávkovu dotazu naprosto OT.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AF na FB?

#22

Příspěvek od Slávek »

Na FB je dost lidí co rádo fotí je tam i dost různých foto skupin, ale o astrofoto nic. Možná by to chtělo ty "fotografy" nalákat na pěkné astrofotky, které by se tam nahrály a přibylo i nějaké vysvětlení jak začít a do popisu stránky napsat nějaké základní principy. Něco v tom smyslu, že pro toho kdo fotí, je zakoupení nějaké montáže ne zase tak velká investice (tzn třeba do 7-8 tis - pro začátek s menšími ohnisky určitě bohatě postačí QE5) a může pak dělat úchvatné fotky sám, kdyby se tam přihlásilo víc lidí určitě by to pomohlo "zpolupárnit" tohoto koníčka nebo přilákat více členů sem, čím víc lidí bude vědět co je to světelné znečištění, co za pěkné objekty máme nad hlavama apod., tím lépe. Jen ještě nevím jak to celé koncipovat a upřímě já jako dost amatér nevím jestli bych to sám zvládnul to vše popsat aby to nalákalo hodně lidí... máte někdo nápad? :-)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#23

Příspěvek od MaG »

To je zajímavé, takové užitečné téma jako astrofotky tam chybí taky. Vlastně ani nevím, jak by se taková skupina měla nejlíp jmenovat, jestli "astronomie" nebo "Astronomie v ČR" nebo "amatérská astronomie" nebo "astrofotky" hmm co by asi tak nejvíc naplnilo ten komunitní podtext teda nevím ;)

Každopádně je to jak píšeš, dalo by se tam hodi stručné info o co jde a nějaké odkazy. Nijak bych to nepřeháněl a nechal tomu čas, co a jak se ujme.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#24

Příspěvek od Psion »

Honza Ebr: Já myslím, že to o tomto vlákno je, tedy prezentovat AF do největšího plevelu v ČR může mít podobný efekt, jako hodit do "spící vesnice napalmovou bombu"... no nic, tím jsem toto téma za sebe uzavřel, je vlastně demokracie ;)
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AF na FB?

#25

Příspěvek od Slávek »

Tak já to tedy asi zkusím. Založil bych skupinu s názvem astro-foto.cz. Zkusím tam přilákat lidi z jiných fotoskupin. Jelikož je na FB fotičů hafo a o astrofotkách snad ani zmíňka, určitě to někoho zaujme. Nechci na tu stránku dávat nějaký složitý popisy a instrukce, které by lidi jen odradily. Pak bych tam dal pár odkazů (astrofotky.cz a tyto) a pak se uvidí. Kdyby se tam někdo přidal a podpořil do začátku skupinu fotkami, budu velmi rád! Dostanu se k tomu, ale až asi o víkendu. Pro ty co se jim nápad nelíbí připomínám, že nejde o žádnou prezentaci astrofóra na facebooku, nehodlám tam přesouvat žádný obsah tohoto fóra a podobně. Já osobně mám proti FB taky nějaké výhrady, ale je tam spousta lidí a tak vidím "propagaci" tohoto koníčka na FB jako přínos. Čím víc lidí se dozví o potenciálu tmavé oblohy, tím lépe. Nechápu ten zpátečnický postoj některých příspěvků. Myslel jsem, že o zpopulárnění tohoto koníčka jde.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#26

Příspěvek od Cztwerec »

V téhle formě s tím souhlasím. Držím palce...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AF na FB?

#27

Příspěvek od MilAN »

Slávku, ruku na srdce, kolik máš za sebou astro fotek ? Že se pouštíš do tohoto tématu ? Přilákáš tam ne- astro fotografy a o čem budou diskutovat ? Pokud tam nebudou astrofotografové, dost dobře si umím představit dochaplné záěry z podobných diskusí.
No a jediný důvod pro to, aby tam byl někdo z AF nebo astrofotografů mimo AF _?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AF na FB?

#28

Příspěvek od Slávek »

Já nevím co je na tom špatného. Přilákat ne-astrofotografy je vlasntě cílem. Nikdo z AF s tím nemusí mít nic společného když nechce, jen chci ukázat všem denním fotičům na FB že existuje jeden velmi pěkný žánr, o kterém moc lidí vůbec neví... kolik mám astrofotek - málo. No ale základní princip chápu. Nebude se přeci jednat o žádnou odbornou skupinu, jen o zákaldní vysvětlení problematiky i když je pravda, že bych tam rád měl nějakého spolumoderátora s kvalitními zkušenostmi. Mě to nějak přijde že se tu všichni bojí, co se stane, když se FB dozví o tomhle koníčku... :)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#29

Příspěvek od MaG »

Smysl té skupiny může být "ukázat cestu". naznačit, že i levnými prostředky lze kvalitně fotit noční oblohu a že o tom existují popsány celé strany. Pokud se tam objeví ukázky dobrých fotek a popis, jak vznikly, může to mít velký přínos, i když cílová skupina je poněkud odlišná od zdejší. Přeci jenom Facebook asi jen tak neskončí a je dobré jít s dobou a sledovat to aspoň z povzdálí. Klidně s tím malinko pomohu co budu mít chvilku čas, počítám s tím. Uvidíme, kdo se přidá a zda to celé bude mít ten smysl, který v tom vidíme.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Svaty
Příspěvky: 46
Registrován: 23. 06. 2010, 11:00

AF na FB?

#30

Příspěvek od Svaty »

Mozno som ten najnepovolanejsi sem nieco napisat nakolko zatial nefotim a s astro som zacal len nedavno, no na druhu stranu mam dost skusenosti s pracou s ludmi takze sa predsa len odvazim.

FCB - obrovska skupina ludi chovajuca sa ako ovca v stade. (pardon za prirovnanie ale naozaj to tak vidim zial aj podla seba)

Pred par dnami som zrusil ucet na tejto socialnej sieti. Preco ? Prejdite si svoj profil, priatelov ci trebars sekciu paci sa mi (Like it) a kriticky sa pozrite na jej obsah. Osobne som neni velky "klikac" ale aj napriek tomu som tam mal skupiny mozne, normalne, nemozne, aj nenormalne. Za cca rok posobenia na FCB som mal okolo 100 skupin "like it" a 756 priatelov (kamarati mojich kamaratov a kamarati kamaratov mojich kamaratov) Po realnom zhodnoteni mi tam ostalo 8 "like it" skupin a okolo 180 priatelov a vtedy prislo rozhodnutie ze FCB zrusim, nakolko mi to zralo cas a zacal som sa nevedome spravat ako ovca. . . pred fcb som travil viac casu s priatelmi IRL a hlavne fcb u mna slo na ukor spanku.


Ako napad to nie je zle, ale z mojho hladiska som skor skeptik. Urcite ale stoji za to to skusit nakolko som kedysi davno napisal ze:

.... lutuj radsej to co nevyjde,nez to co vsetko mohlo vyjst,
nebyt strachu vykrocit,a po inej ceste skusit ist . . .

no zaroven od toho necakat nic zavratne.
Orion UK Newton 300/1200 de-luxe Dobson
Odpovědět