AF na FB?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AF na FB?

#1

Příspěvek od Slávek »

Jak už je poslední dobu zvykem, firmy, společnosti apod. Všichni mají profil na facebooku, kdyby tam bylo i astroforum možná by to bylo fajn. Dají se tam vkládat fotky, psát komentáře a bylo by to takové více kontaktní a možná by to přitáhlo víc lidí k astronomiii apod...
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

AF na FB?

#2

Příspěvek od LaBa »

Toz poviem za seba, vsetci tam nie su.. Ja som z facebooku zmizol (a neveril by si, aky je to problem odhlasit sa z facebooku)

A nikto ti nebrani zalozit grupu s nazvom astro-forum.. Urcite stovky ludi nalakas ;)

S kamaratom sme dostali napad zalozit grupu o meteoroch (kamarat ju zalozil a nazval poeticky Padajuce hviezdy) a teraz tam je 33 616 ludi ... ::)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11503
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#3

Příspěvek od Psion »

Já na ksicht knize a podobných samopráskacích nesmyslech nikdy nebudu - kdysi moje babička říkávala "jména hloupých na všech sloupích".
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

AF na FB?

#4

Příspěvek od Hajs »

No zkusit to můžeš ale obávam se že to dopadne jak píše LaBa lidi prostě jen klikaji, a nečtou, taže tam sice bude třeba 2000 lidí ale o stronomii nebudou mít ani tucha, no a ani konstruktivní komentáře bych tam nečekal.. Ale za zkoušku nic nedáš
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

AF na FB?

#5

Příspěvek od Lukina »

Fanouskem Padajucich hvezd budou i romanticky zalozeni pubertaci, kteri o problematice nemaji zadne informace.  Ja na Facebooku jsem, ale prakticky tam nic nedelam. Chce si me dat nekdo jako kamarada? Ok, zjistim o koho jde a kdxz ho znam, tak prosim. Nic tam ale temer nepisu. Na nektere lidi nemam bohuzel jiny kontakt. Takze kdyz si chces Slávku založit skupinu, tak ji zaloz. Proc ne...je to moderní, je to cool.

Problem je ten, ze kdyz tam budes neco psat o AF (jako zakladatel skupiny), tak by to melo byt alespon zkouknuto nekym kdo AF vede, nejepe shodamem.

Facebook je takova nahrazka toho si s nekym pokecat live. Takovych nahrazek je dneska vice, a je otazkou kam to smeruje. Zajimavy rozhovor jsem na toto tema videl kdysi v Interview ČT24.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#6

Příspěvek od Cztwerec »

Já na ksicht knize a podobných samopráskacích nesmyslech nikdy nebudu - kdysi moje babička říkávala "jména hloupých na všech sloupích".Super poznámka a bohužel i pravdivá ;D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#7

Příspěvek od BiF »

Já ani nevím, co to ten FaceBook je...
Ale myslím, že to určitě nepotřebuju. :)
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

AF na FB?

#8

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Asi tak ;)
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 684
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

AF na FB?

#9

Příspěvek od Tharos »

:) Ono asi prostě většina aktivních členů astro-fóra nespadá do té nejpočetnější FaceBook kategorie uživatelů (lidé snad kolem 15 let věku) :).
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

AF na FB?

#10

Příspěvek od Lukina »

To ale neni nic k nejakemu zesmesnovani. Kolik z nas (vas) bylo aktivni na ruznych x-chatech? Me se to vyhlo, protoze internet jsme meli az docela dost pozde.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

AF na FB?

#11

Příspěvek od LaBa »

Já ani nevím, co to ten FaceBook je...
Ale myslím, že to určitě nepotřebuju.  :)Nam sa hodi analogova verzia facebooku :)
http://technabob.com/blog/2010/01/21/fe ... technabob)
Ale to uz je prudke OT... Ale nemohol som sa zdrzat  :)
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

AF na FB?

#12

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

To je dneska prostě takový folklór, že jakmile někdo promluví o Facebooku, ozve se hromada lidí, co potřebuje ostatním ukázat, jak sou oni super, že to nepoužívají, nebo rovnou nevědí, co to je. Pánové, snad se neurazíte, ale o čem jiném vaše příspěvky jsou?

Slávku, nedej se odradit. Jestli se ti chce na to vynakládat čas a sílu, takprofil astrofóru založ, ničí svolení nepotřebuješ (a žádný konstruktivní feedback jsi tady nezískal). Já se určitě stanu fanouškem :)
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AF na FB?

#13

Příspěvek od Cztwerec »

Já na FB jsem, ale uvidíte mě tam on - line tak maximálně jednou za dva měsíce, mám tam kamarády se kterými se tolik nevídám, já jsem závislej na AF ale pořád si to nepřipouštím ;D.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 684
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

AF na FB?

#14

Příspěvek od Tharos »

To ale neni nic k nejakemu zesmesnovani.Jako zesměšňování jsem to nemyslel (ten smajlík byl spíše na ty reakce, že tu uživatelé ani neví, co to Facebook je :))... To je prostě fakt, že na astro-fóru je věkový průměr spíše vyšší (alespoň mezi aktivními uživateli), zatímco na FaceBooku je spíše nižší.

A jako FaceBook ne-uživatel (kterých je tu na fóru IMHO spousta) bych si kvůli tomu asi účet nezakládal, protože: možnost vkládat fotky, komentáře, jednat dostatečně kontaktně, to vše zde na fóru osobně nalézám. A tomu, že by ta skupina přivedla zaznamenání hodný počet lidí k astronomii, nevěřím. Naopak mi přijde špatné tříštit docela fajn komunitu a postupně přelévat obsah (fotky, komentáře) do nějaké masové sociální sítě.

Jinak to, že na FaceBooku nemám účet, není nijak z trucu. Prostě mě celý FaceBook nijak neoslovil a kontakt s lidmi udržuji vcelku bez problémů jinými způsoby. Plně ale respektuji lidi, co na FB účet mají a chraň pánbůh, abych je chtěl nějak zesměšňovat.
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AF na FB?

#15

Příspěvek od Slávek »

Pravda je určitě tam i tam. AF má vše, co je zapotřebí, na druhou stranu je ten FB přeci jen koncipován o dost jinak hlavně ve smyslu kontaktu mezi lidmi (je to osobnější). Myslím si, že by se o AF dozvědělo ihned mnohem víc lidí a to, že tam je věková kategorie spíš 15-20 podle mě není zcela pravda, a i kdyby jo, tak je to vlastně dobře, protože mladšího člověka to může přitáhnout spíš. To že by se tam přihlásilo třeba 200 puberťáků jen tak si myslím že nevadí a když aspoň 2-3 z nich se o to začnou zajímat tak proč ne... Nemyslel jsem to tak, že by se nějaký obsah přesunul na FB, ale že by spíš paralelně k AF vznik i ten FB pro toho, kdo je víc doma na FB. Jako přínos bych viděl to, že ten FB je takový více "interaktivní" má dost různých možností a myslel jsem to tak, že by se tím zpestřily možnosti pro uživatele. Třeba mě teď napadlo - když se rozhodnu někam vyjet a chtěl bych aby se přidalo víc lidí můžu to jednoduše napsat na zeď, poslat hromadnou zprávu všem a hned o tom ví všichni, kdybych to chtěl udělat tady musim zakládat další vlákno, nebo psát SZ jednotilvě a čekat kdo a co jak odpoví... na FB bych nedával nic nějak zvláště podstatného, jen základní informace, odkaz na AF a nějaký fotky, aby se lidé mohli pokochat (protože právě pěkné fotky udělali ze mě "astro-foto nadšence" Kdo neví co to FB je, ten o nic nepřijde. Ale nechci rozhodně zakládat nějakou - vlastně nepodstatnou skupinu - kdyby se to mělo setkat spíš s nevolí zdejších členů.
Odpovědět