Diskuze v atmosféře klidu a míru

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#16

Příspěvek od dvader »

Také si myslím, že současná pravidla stačí. Na to, co se dělo o víkendu platí jen rychlý zásah. Byl jsem lyžovat a tak jsem měl omezený přístup, alespoň jsem v sobotu ráno promazal své sekce...
Holt bude asi potřeba navíc sledovat pečlivěji nové uživatele.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
PP
Příspěvky: 44
Registrován: 17. 05. 2006, 02:15

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#17

Příspěvek od PP »

A co se tady vlastně dělo o víkendu? Nesleduji fórum moc pozorně. Ani na to nemám čas. Nedávno jsem tady sice napsal příspěvek, ale nejspíě mi něco významného uniklo. Jak odhaduji, celá tahle diskuse je právě kvůli tomu, mám pravdu?

Pavel
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#18

Příspěvek od deavi »

.
Já bych to tak nehrotil, jedná se přeci o vyjímku, která tu byla pár krát za x let. Chce to prostě utnout v začátku a odepřít dotyčnému přístup BANem a je klid.
Já jen moc nechápu přístup MaG_a, proč chceš proboha vymýšlet další a další pravidla, copak je už nemáme na AF dost? Rozumný člověk rozpozná kde je rozumná mez a za jakou by se nemělo jít.

Připadá mi to jako v našem úžasném statu, kde na všechno máme zákony, a když si budeme chtít dojít někam .... tak na to budeme muset mít povolení. Berte to trochu s nadhledem ;)
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Shras
Příspěvky: 253
Registrován: 26. 08. 2009, 18:14

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#19

Příspěvek od Shras »

Ja mam pocit ze po tom ranu nekteri lide reagovali i na dalsi lidi dost podrazdene. A z meho pohledu dost prehnane.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#20

Příspěvek od MaG »

Byla to Davide jen taková úvaha, byl bych radši, kdybychom zde mohli diskutovat v klidu a tak jsem trochu apeloval na morálku, bohužel jsem se v tom sekl, lepší je to vaše řešení. Už bych to dál nerozváděl.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#21

Příspěvek od deavi »

Martine, ale to přeci není špatné apelovat na morálku, ale když ji dotyčný prostě nemá. Za to ostatní prostě nemůžou.
Ví se vůbec kdo byl ten vetřelec z nebes?
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#22

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

A co se tady vlastně dělo o víkendu? Nesleduji fórum moc pozorně. Ani na to nemám čas. Nedávno jsem tady sice napsal příspěvek, ale nejspíě mi něco významného uniklo. Jak odhaduji, celá tahle diskuse je právě kvůli tomu, mám pravdu?

Pavel
Asi by to tady někdo měl říct

Přihlásilo se tu několik nových uživatelů, kteří psali nejprve příspěvky provokativní (např. o "nejtrapnějším webu" české astronomie), pak vulgární a pak už jenom spamovali fórum velký objemy stále stejných sprostých slov. Jak byli moderátoři různých sekcí různě u počítače, probíhalo odstraňování různě rychle.

Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
PP
Příspěvky: 44
Registrován: 17. 05. 2006, 02:15

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#23

Příspěvek od PP »

Aha, tak to jsem nevěděl. Nějak mě to minulo O nic jsem asi nepřišel.

A co tohle? http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/l ... itemid=814 To už někdo vymyslel před 3 lety.

Pavel
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#24

Příspěvek od MilAN »

No, my mme také pravidla. To, že by se mělo /nemělo..... obdobně jako v uvedeném blogu. Jen mně tam chybí jedno : a co, když to dotyčný neakceptuje ? O tom se nemluví, ale ve většině blogů, pokud se to redakci nebo správci nelíbí, jednoduše zablokuje celou diskusi. Jenže chceme kvůi jednomi individuu zablokovat celé AF ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#25

Příspěvek od caribic10 »

O tom se nemluví, aleve většině blogů, pokud se to redakci nebo správci nelíbí, jednoduše zablokuje celou diskusi. Jenžechceme kvůi jednomi individuuzablokovat celé AF ?To by zde bohužel nabylo možné, neboť by bylo fórum trvale vyřazené z provozu. tyto útoky se objeví jednou za dlouhý čas, a ten dotyčný by si vždy mohl jen počkat až se vkládání příspěvku znovu obnoví... :-/
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Diskuze v atmosféře klidu a míru

#26

Příspěvek od shamanix »

Upřímně řečeno, na AF jsem byl i o víkendu a spíš než BAN si dotyčný zaslouží psychoterapii, nemoc se netrestá Podle mého soudu stčí bod 7 pravidel a kvůli mentál-exkrementálně postiženým jedincům nemá cenu dělat změny, už jen proto, že AF mi poskytlo spousty kvalifikovaných rad.. (je prostě fakt, že astrokomunita se od dob kdy jsem se vesmíru věnoval jako dítě a byl jsem vyplácanej z ASTRO-cabinetu jsou pryč a technika je jinde a díky radám odsud jsem ušetřil spoustu investic)
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Odpovědět