Bývalý člen

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fidler
Příspěvky: 398
Registrován: 18. 07. 2004, 20:51

Bývalý člen

#1

Příspěvek od fidler »

Všimnul jsem si, že Duk zde začal psát příspěvky s dodatkem (bývalý člen). Myslel jsem, že členství je podmíněno pouze registrací a tím mi je umožněno zde přispívat a nakukovat. Nyní jsem zmaten. Jsem vlastně na stejné pozici, jako Duk, který ovšem píše, že je bývalý člen. Napadá mě, že jsem něco zanedbal. Mám se dodačně někde přihlásit a zpětně doplatit příspěvky?
Předem děkuji za objasnění fidler
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Bývalý člen

#2

Příspěvek od MMys »

Také to nějak nechápu. Číst to může kdokoli, ale psát se dá jen s registrací. Jak to vlastně je ???
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Bývalý člen

#3

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Neni byvaly clen, ma to jen ve svem nicku... Mel dokonce zezacatku jednu zavorku obracene a pak to opravil...
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
pitrs_o
Příspěvky: 116
Registrován: 26. 01. 2009, 20:06

Bývalý člen

#4

Příspěvek od pitrs_o »

Přezdívka (jméno) se dá změnit v nastavení profilu. Třeba by nám to tady mohl Duk objasnit, co tím sleduje. Asi je stále na mě naštvaný. A možná i na Kerneadese. Ale to už nechci veřejně rozebírat.

Petr
NWT 200/1000 Black Diamond, HEQ 5 SS, triedr D-6, Canon EOS 450D
Uživatelský avatar
PP
Příspěvky: 44
Registrován: 17. 05. 2006, 02:15

Bývalý člen

#5

Příspěvek od PP »

Kdyby Duk byl skutečně bývalý člen, zobrazilo by se to "bývalý člen" tenkým písmem, viditelně odlišným od písma, kterým je napsaný nick. Ale ono je to stejným písmem, tzn. že si Duk změnil to, co se zobrazuje jako jeho nick z "Duk" na "Duk (bývalý člen)".

Duk to dělá proto, aby dal najevo svůj nesouhlas s tím, že v nedávném smazaném tématu Nevinné kecy o AF byl označen za neseriózního člověka. A že jako na protest proti tomu z fóra odešel. Trochu jako když se svého času uživatel Kubala každou chvíli odhlašoval z fóra, aby se opět registroval. Ale Duk je "ještě rafinovanější", ten se odhlašuje "jenom jako".

Ostatní nechť si přebere laskavý čtenář sám ...
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

Bývalý člen

#6

Příspěvek od Daja »

Všimnul jsem si, že Duk zde začal psát příspěvky s dodatkem (bývalý člen). Myslel jsem, že členství je podmíněno pouze registrací a tím mi je umožněno zde přispívat a nakukovat. Nyní jsem zmaten. Jsem vlastně na stejné pozici, jako Duk, který ovšem píše, že je bývalý člen. Napadá mě, že jsem něco zanedbal. Mám se dodačně někde přihlásit a zpětně doplatit příspěvky?                               Předem děkuji za objasnění    
Odpověď nejen pro Tebe:

chceš-li dobrovolně zrušit svou registraci na AF, hledáš v nastavení, jak to provést. Nenajdeš žádné informace.
Tak požádáš admina formou SZ o zrušení účtu. Odpověď nedostaneš.
Po několika dnech se pokusíš o nejrychleší možný způsob kontaktu (ICQ)a zase Ti nikdo neodpoví.
Proto napíšeš e-mail, proč Ti ještě stále nebyl zrušen účet a konečně se Ti dostane odpovědi.
V tomto e-mailu není nic závadného (čti osobního), tak jej sem zkopíruji:

moje žádost:
"Dobrý večer,
tento způsob žádosti je patrně posledním, který mohu použít.
Už jsem to zkoušela formou SZ, ICQ, teď tedy e-mailem.
Žádám o zrušení své registrace na Astronomickém fóru.
Děkuji Dagmar Jarošová"

odpověď admina:
"Dobrý večer,
nechcete-li nadále využívat astrofórum, je to samozřejmě Vaše volba. Váš
uživatelský účet nicméně rušit nebudu, protože by v tom okamžiku bylo dané
uživatelské jméno opět volné k registraci a mohlo by dojít k záměně.
Chcete-li pouze "ukázat", že již nemáte s tímto fórem nic společného,
můžete vložit poznámku do osobního textu, který se zobrazuje u Vašich
starých příspěvků.
Shodam"


Takže informace o členství jsou zavádějící, stejně jako informace o počtu registrovaných členů.
Chápu adminovy obavy o zneužití nicku, ale tento způsob, jak tomu zabránit, mi připadá trochu nedokonalý.
Třeba si tímto příspěvkem "vykoleduji BAN, třeba i doživotní, což je jediná možnost, jak být "odregistrována".

Abych Vás uvedla do obrazu, důvodem, proč tolik usiluji o "nečlenství" je zjištění, že opravdu existuje techtle mechtle v zákulisí astroamatérské oblasti, které mohou člověka přivést až na pokraj paranoie(zatím jsem úspěšně odolala všem nástrahám). Dalším ujištěním je mi nemožnost odejít z AF regulérní cestou.

Díky za pozornost, Daja(bývalý člen)
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Bývalý člen

#7

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Daja: a jaký je rozdíl v tom, jestli jste pořád "registrovaný člen" nebo ne? Stačí přestat psát příspěvky a psát sem. Efekt je úplně stejný. Shodam má podle mě pravdu, možnost získat "odloženou" přezdívku už byla v minulosti zneužita.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Bývalý člen

#8

Příspěvek od MMys »

Takže informace o členství jsou zavádějící, stejně jako informace o počtu registrovaných členů.
Chápu adminovy obavy o zneužití nicku, ale tento způsob, jak tomu zabránit, mi připadá trochu nedokonalý.
Třeba si tímto příspěvkem "vykoleduji BAN, třeba i doživotní, což je jediná možnost, jak být "odregistrována".
Já si myslím, že to není tím, že by admin chtěl nebo nechtěl. On je tam ještě jeden závažný technický problém. Ten jsme zde dokonce už jednou řešili.

Pokud by totiž nick uvolnil k registraci, a tvoje příspěvky na foru zůstaly (což zůstanou, všechny je vymazat je nesmysl, jde-li to vůbec), tak pokud někdo další použije stejný nick, budou ty příspěvky prostě vypadat jako jeho, místo textu "anonymní", nebo co se tam v téhle verzi vypisuje, se tam zase vrátí tvůj bývalý, nyní někoho jiného, nick.

A to je přeci ještě horší, než způsob, který ti byl navržen. V této stávající verzi fora prostě není podle mne jiná cesta.


http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Bývalý člen

#9

Příspěvek od grajda »

Všechna fóra mají tak trochu trhliny. Ale všechny trhliny se nakonec (s větším, nebo menším úsilím) dají řešit. Osobně jsem pro zkvalitnění svého astronomického NAF udělal tolik, že jsem uvolnil administraci dalšímu členovi- víc hlav, víc rozumu, víc lidí, víc času na zlepšování fóra. Je to mladý, ale podle mě nadějný astronom- amatér. Nevýhoda pro mě, ale výhoda pro NAF je, že teď už nebude všechno jen po mým, no a když si nebudu vědět rady, může na něco přijít ten druhej a opačně... Jinak, co se týče uvedené nectnosti AF, částečně ji odstraňuje nutnost schválení nového uživatele adminem.

Jinak, mně by se taky celkem hodil trvalý BAN. Stejně už sem nepíšu, a co hlavně, už by jsem (bych) nemusel zelenáčům odpovídat (i po tak dlouhé době, co nejsu aktivní) na dotazy v soukromých zprávách- zabere to čas, který můžu použít třeba ke starání se o NAF, kam se ostatně Ti zelenáči mohou klidně registrovat a dostat odpovědi, místro od jednoho grajdy, hned od vícero lidí- pokud ty odpovědi nás pár lidí z NAF bude znát- jinak odkazujeme zpátky na AF.

PS: Hlavně se tady zase nezačněte hádat- nemám na to nervy, ani čas se bránit.
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
KoMar
Příspěvky: 603
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Bývalý člen

#10

Příspěvek od KoMar »

Napadá mě ještě jedna možnost a to, že by admin převzal tento účet, odstranil (pozměnil) registrační údaje, doplnil dovětek "bývalý člen" a hlavně zvolil jiné heslo, které by znal jen on.
Na druhou stranu moc nechápu důvody které k tomuto rozhodnutí některé bývalé členy vedou.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1833
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Bývalý člen

#11

Příspěvek od aquarius »

Pro Daja:  Myslím, že "techtle-mechtle  :)" mezi astronomy-amatéry
   nejsou tak tragické, protože jim nejde především o
   peníze.  
   Horší je to s prodejci, kteří jsou na nás závislí.
   Tam můžeme během příštího roku díky krizi očekávat
   podstatné změny, překvapivé obraty, nezvyklé jednání a následné pročištění trhu. ;)
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Bývalý člen

#12

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Možná když napíšu opět svůj názor, budu mít opět psí hlavu, ale je mi to celkem jedno. Pokud sem nebudu přispívat, tak se prostě nebudu logovat a je mi přece totálně u zádele, zda ten nick tu bude existovat nebo ne, přece nebudu naléhat a uhánět "otce" tohoto fóra nebo libovolného admina, aby mě nick zrušil.

A už vůbec nechápu, jak by mě nějaké zákulisní techtle mechtle mohly dostat do cvokhausu, vždyť je to jenom zábava (astronomie a AF) a pokud toto někdo považuje za prostředek k uskutečnění svých mocenských nebo jakýchkoliv choutek, je mi ho líto....

To Grajda: zdá se, že si hodně zaměstnaný, když nebudeš těm "zelenáčům" odpovídat. Sám si jím ještě v nedávné době byl...ta agitka s NAF mě fakt nebere...

Toto píšu jako člověk, který je tu známý svým pohrdáním autoritami (adminy, moderátory) a častými konflikty s nimi (naposledy michal.b)

To aquarius: tvůj příspěvek mě navnadil a jsem v očekávání uskutečnění tvých předpovědí....
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Odpovědět