Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
parez
Příspěvky: 20
Registrován: 23. 08. 2008, 03:54

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#1

Příspěvek od parez »

Tak a ted mam vsechny, i prectene prispevky, oznaceny jako nove. Takze uz nevim, co jsem cetl a co ne. V cem muze byt chyba? S takovou pomalu ztratim chut se forem procitat. Prispevky ctu jak doma, tak obcas v praci a nikdy s tim nebyl problem. Jedine, co jsem udelal, je nainstalovani novejsi verze prohlizece (Opera). Ale to neni vec, ktera by neco takoveho mohla zpusobit, to je snad vazano na muj login, :-/. Stalo se to uz nekomu? Pripadne jak se tomu priste vyvarovat? To je snad nejaka chybicka fora, ne?!
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#2

Příspěvek od MMys »

Nene, možná to je tím, že nová verze prohlížeče asi nepřevzala uložené cookies. Také se mi to jednou stalo, když jsem si cookies omylem smáznul.

I když, nejsem si jistý, že je to tím. Příspěvky, co přečtu doma, se mi označí jako přečtené i v práci a kdekoli jinde.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
parez
Příspěvky: 20
Registrován: 23. 08. 2008, 03:54

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#3

Příspěvek od parez »

Presne tak. Jsem prihlaseny v praci i doma a fungovalo to bez problemu. Upgradoval jsem dnes prohlizec i v praci, ale na foru jsem uz nebyl. Vsim jsem si toho az ted doma, kdy jsem jako prvni po zapnuti pocitace nainstaloval novejsi verzi prohlizece, precetlpostu a pak sel brouzdat na web. Take me napadly cookies, ale na druhou stranu by to mit souvislost nemelo mit. To by melo zpusobit jen to, ze se musim znovu prihlasit, i kdyz mam trvale prihlaseni. Oznaceni prectenych prispevku by podle me melo byt vazano na muj ucet. Aspon tak to vidim ja.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24311
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#4

Příspěvek od MilAN »

Tohlle jsme tu řešili již vícekrát a stává se to více lidem. Mně tak jednou za měsíc, a klidně po tom , co přečtu jeden příspěvek a jdu na druhý. Takže to podle mě nesouvisí prvotně s přihlášením. Naopak bych řekl, že už ani nepamatuji, kdy se mi to objevilo při přihlášení ;D
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#5

Příspěvek od Habl »

Mne se to stalo při nové instalaci Firefoxu, ztratili se cookies, vřetně indikace přečtených zpráv.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
parez
Příspěvky: 20
Registrován: 23. 08. 2008, 03:54

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#6

Příspěvek od parez »

Tak to mam vynulovane i v praci. Takze to bude to tou instalaci nove verze pohlizece. Ale povazuji to za softwarovou chybu/nedokonalost YaBB fora. Urcite by se to takto chovat nemelo a nemelo by to byt zavisle na nejakych "kolaccich". U jinych for s tim problem nemam a to ani po ciste instalaci pocitace. Ale co uz, nic s tim nenadelam. Dekuji za reakce a potvrzeni, ze tomu tak (bohuzel) je a ze to neni anomalie.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#7

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Ahoj, tohle se mi stava pravidelne. Viz tema "Funkce ukazat nove". Upgrade fora si preji jiz hodne dlouho, ale i kdyz se "na tom pracuje", tak se mi to cekani zda nejak dlouhe. Podle Chefa to pry neni takovy problem, tak tomu nejak nerozumim...
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
parez
Příspěvky: 20
Registrován: 23. 08. 2008, 03:54

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#8

Příspěvek od parez »

Ahoj, ted se divam, ze tady je YaBB 1.3.1 (uz nejaky rok stare) a aktualni verze je YaBB 2.2.3 (z letosniho cervence). Nestudoval jsem tedy, jestli je nejaky problem s prechodem z verze 1 na verzi 2 (struktura adresaru, databaze...), ale snad se nekdy dockame, :).
Uživatelský avatar
parez
Příspěvky: 20
Registrován: 23. 08. 2008, 03:54

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#9

Příspěvek od parez »

Tak ted jsem si overil, ze to s cookies vubec nesouvisi (nechal jsem v prohlizeci vsechny smazat). Chybejici cookies zpusobi jen to, jak jsem si myslel, ze je treba se znovu nalogovat. Databaze (ne)prectenych prispevku je pravdepodobne ulozena v databazi. Takze chyba vznika bud v databazi nebo chybnem kodu zastarale verze fora.
phobos
Příspěvky: 227
Registrován: 17. 02. 2008, 20:19

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#10

Příspěvek od phobos »

Nejsem si jistej, jestli to "neupgradovani" neni tim, ze pro novou verzi (2.3) neni ceskej language pack - aspon ja jsem ho ted v rychlosti nikde nenasel.

Asi by bylo dobry, aby se k tomu vyjadril nejakej spravce.

Pokud je to tak, tak jsem ochotnej ho udelat (bez napovedy - ale ta neni prelozena ani ted) - a pokud by to bylo potreba, tak muzu i asistovat s upgradem ;)
Triedr 10x50, Skymaster 25x100 :D, Lidlskop
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#11

Příspěvek od MaG »

Je to po čertech neřešitelný problém. Mně se to chová dobře nezávisle na tom, zda jsem v Liberci, v Jablonci v práci nebo doma, nezávisle na prohlížeči.

Aktuálně testováno ve Firefox 3.0.3, IE 7 a Opera 9.60 a vše OK.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
phobos
Příspěvky: 227
Registrován: 17. 02. 2008, 20:19

Vyresetovani indikace prectenych prispevku :-/

#12

Příspěvek od phobos »

No, prave ze je pomerne velka sance, ze by se problem "sam vyresil" aktualizovanim fora na novou verzi.

Rozhodnuti pro aktualizaci ale rozhodne neni jednoznacne.

1. je otazka, nakolik bude slucitelna struktura databaze (i kdyz verim ze autori dodali skripty, ktere databazi do nove struktury prevedou). To je pomerne snadno resitelne proste tak, ze si spravci DB nekam zkopiruji, rozjedou nejakou beta-verzi a ta se bude nejakou dobu testovat.

2. za sebe musim rict, ze si nejsem jistej, jestli tu novovu verzi chci, protoze vypada proste blbe :)

http://www.yabbforum.com/community/

-- proste takovej ten "ultra-windows" vzhled :-/

Stejne nas ale driv nebo pozdejc ta aktualizace asi nemine - ono neni dlouhodobe udrzitelny fungovat na jedne verzi. Krome toho, ze budou vychazet novy prohlizece, budou taky vychazet treba novy verze databaze nebo Perlu a jednou proste holt nebude s necim z toho ta stara verze compatibilni... To se ale nebavim o mesicich, ale spise o petiletkach :)
Triedr 10x50, Skymaster 25x100 :D, Lidlskop
Odpovědět