Nový člen

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Nový člen

#1

Příspěvek od vla »

Nebylo by možné požadovat při přihlášení nějaké povinné údaje v profilu? Dost často se nováčci, které nikdo nezná ptají ne moc šikovně a tehdy se dívám jednak odkud jsou (prakticky nikdo to neuvádí, případně pokud mi jejich příspěvek nějak nesedí kolik jim je. Přeci jen nelze od náctiletých čekat takovou úroveň vyadřování jako u trochu starších. takže pokud mám pocit, že někdo se nevyadřuje moc "seriozně" mrknu do profilu a pokud vidím, že je mu náct řeknu si , jasně taky jsem byl takový. Takže bych se přimlouval za věk a místo. Jaký je Váš názor?
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Nový člen

#2

Příspěvek od LaBa »

Heh ... Toto sa musis spytat Shodama, ci to engine fora zvladne. Vies ked to bude na dobrovolnosti, tak vzdy pridu typkovia, ktori si tie udaje nevyplnia, urobia rozruch a zmiznu. Ked budu povinne udaje typu meno, mesto, vek atd, tak si to rozmyslia a nebudu provokovat.... :)
Skus urobit anketu a s vysledkom ankety sa skusit obratit na admina....
Shqwert
Příspěvky: 163
Registrován: 29. 06. 2007, 02:41

Nový člen

#3

Příspěvek od Shqwert »

No taky by mě zajímalo, jak tahle anketa dopadne. A osobně, s tím věkem se to zde moc neřeší, pak prichází paradox, že třeba Tykám lidem o věku mého otce, popřípadně i dědy, a podobně.
Ale kam by se poděla i-anonymita? I když by se mohlo
přidat alespon vybavení, ať vidím, kdo za názorem stojí.
Shqwert a škoda už letý...:'(

Neuvěřím, dokud neuvidím...
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Nový člen

#4

Příspěvek od hamr »

Stoprocentně souhlasím s Vla, kolikrát taky koukám kdo to píše, odkud píše a jak je starý, abych se podle toho mohl orientovat a pokud je to v mých silách poradit. Určitě by to bylo jisté vodítko. Mě kolikrát vadí, že i u některých "matadorů" nevím o koho jde, ne všichni mají uveden mail, skutečné jméno, ten věk, či webovou stránku >:(. Myslím, že za skutečné jméno by se tu většina nemusela stydět a vzhledem k tomu, že tu převažuje "mužská" populace, ani za věk ;).

P.S. Jo jinak tykám tvrdošíjně všem - "VŠICHNI JSOU POSTIŽENÍ TÍM KONÍČKEM (VĚTŠINOU NO 1) ASTRONOMIÍ" ;D ;D ;D

Jo a jen tak pro "legraci" Vla (tvořitel tohoto vlákna) v profilu věk taky nemá ;D.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Nový člen

#5

Příspěvek od dvader »

To vla:
To není vůbec špatný nápad. Taky se často koukám, odkud tazatel je a kolik mu je... Jsem pro to, aby věk, pohlaví a místo byly povinné. Ostatní dobrovolné, což by na zachování anonymity, pokud jí někdo potřebuje, mělo stačit... Teď je otázkou, zda to SW fóra zvládne...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Nový člen

#6

Příspěvek od vla »

Dobrý, máš bod. A hned to jdu napravit.



Jo a jen tak pro "legraci" Vla (tvořitel tohoto vlákna) v profilu věk taky nemá ;D.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Nový člen

#7

Příspěvek od vla »

vla napsal: Dobrý, máš bod. A hned to jdu napravit.



Jo a jen tak pro "legraci" Vla (tvořitel tohoto vlákna) v profilu věk taky nemá ;D. Tak, a už vím, proč jsem ho tam neměl, věk nelze zadat, je požadován datum narození a to už se mi nelíbí. Takže jsem zvolil pravdivý rok narození, to pro vygenerování věku stačí.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Nový člen

#8

Příspěvek od dvader »

A jako nouzovku než se úprava udělá (nebo pokud by udělat nešla) by stačilo rozeslat hromadnou SZ s nějakým vhodným textem (toto by snad SW fóra pro admina umět měl). Např.: "Doplňte si prosím v profilu údaje o pohlaví, datu narození a zeměpisné poloze. Bude to prospěšné jak pro vás tak pro zkvalitnění diskuzí celého fóra. Děkujeme!"
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Nový člen

#9

Příspěvek od michal.b »

Ja nejsem priznivcem takoveho reseni. Pokud si nekdo chce zachovat anonymitu, at tak ucini - je to lepsi, nez kdyby vyplnil zcela smyslene udaje, nebo se na foru neregistroval vubec (minimalne ja mam k webum kde je povinnost vyplnovat osobni udaje averzi). Pokud to bude mit pouze formu doporuceni s ohledem na zlepseni urovne diskuzi, tak jsem pro, ale delat z toho povinnost se mi nezamlouva.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Nový člen

#10

Příspěvek od Duk »

LaBa napsal: Heh ... Toto sa musis spytat Shodama, ci to engine fora zvladne. Vies ked to bude na dobrovolnosti, tak vzdy pridu typkovia, ktori si tie udaje nevyplnia, urobia rozruch a zmiznu. Ked budu povinne udaje typu meno, mesto, vek atd, tak si to rozmyslia a nebudu provokovat.... :)
Skus urobit anketu a s vysledkom ankety sa skusit obratit na admina....


Ale to přeci nic neřeší, pokud budu chtít, klidně si uvedu jméno Karel Vomáčka, 102let.
Pravdivosti a kontrole údajů nelze dojít, není na to čas a hlavně prostředky. Abych se stal ověřeným uživatelem astro-fora, tak by mi kdosi musel na zadané informace poslat poštou ověřovací listinu, na které bych se přihlásil. Tak jako to bývá na většině internetových aukcích. A toto tady jaksi nelze z mnoha důvodů.
Výsledkem této debaty stejně vznikne jediné, kdo bude chtít, učiní tak. Kdo nebude chtít, nikdo s ním nehne.
Jsou tací, kteří takových možností využívají, aby toho mohli zneužívat a nebo ti, kteří toho sice nezneužívají, ale pootvírání svého soukromí světu se jim nelibí.
Toto fórum je dobrovolné a otevřené komukoliv, nabízí se však otázka, zdali to je správné či nikoliv.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Nový člen

#11

Příspěvek od Duk »

Ještě mě tak napadlo, je to vlastně na námět Vládi.
Nebylo by možná na škodu udělat výcuc základních zde témat, týkajících se optiky, techniky pozorování apod. To celé vložit pod jeden hromadný název. Třeba už jak je uvedeno zde "Nový člen"
Předešlo by s tím asi doopravdy stokrát omýlanému, poradťe mě jaký, který bude výhodnější, apod.Tam by měl nováček zabrousit a hledat odpovědi jako první. V případě, že na tomto místě mu nebude něco jasné, pak se může rozvinout konkrétní debata.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Nový člen

#12

Příspěvek od vla »

Údaje, které mám momentálně ve svém profilu považuji za dostatečně informativní, nedomnívám se, že takováto podoba mě nějak někde diskriminuje, ale jako jakési minivodítko pro ostatní členy fora je to dle mě dostatečné a neprozrazuje to prakticky žádná důležitější osobní data. Jistě, nalhat se nechá všechno, ale na tomto foru? Proč? Dříve či později se většina z nás vytrvalejších s ostatními pozná osobně.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
mirec95
Příspěvky: 171
Registrován: 27. 09. 2007, 18:09

Nový člen

#13

Příspěvek od mirec95 »

Som tu zrejme najmladší, ale aj tak som za.
C8N Newton 200/1000, triéder 12x45, CG-5 s motormi, Parracor visual
Odpovědět