Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#1

Příspěvek od Habl »

Uživatel AF pod nickem Elbi včera rozeslal hromadně (75 účastníkům) na mailové adresy soukromou korespondenci.

Mám za to, že se tento způsob neslučuje s běžným používáním uvedených mailových adres v rámci AF. Je to, ale samozřejmě záležitost každého účastníka, který dá k dispozici svoji mailovou adresu.

Pokud nechcete býti zneužívani podobnou korespondenci máte možnost skrýt svoji mailovou adresu.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#2

Příspěvek od MMys »

Trošku to opravím,
došlo mi to od Elbiho taky (mockrát), tak jsem to s ním řešil. Nějakou chybou došlo k tomu, že se hromadný e-mail odeslal mockrát. Nejedná se o žádné zneužití adres z fora nebo ČAS-u. Libor jednoduše rozeslal maily všem lidem, které měl na svém počítači v outlooku v adresáři, z dřívějších korespondencí.

To že to bylo z nevědomosti uděláno špatně (nebylo ve skryté kopii) je sice chyba, ale nevidím žádný důvod tohle spojovat s ČAS a Astroforem.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#3

Příspěvek od Habl »

Jen doplním, že z jeho adresáře jsem obdržel identickou zprávu na dva maily přičemž jeden je součástí rozesílání zpráv z pobočky ČAS a někteří členové pobočky nejsou účastníky astro fora.To, že to nebyl skryt adresář, šlo dešifrovat z čeho čerpal mailové adresy.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#4

Příspěvek od dvader »

Takovéto "akce" může mít na svědomí i vir... Doporučuji pořádně proscanovat počítač.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#5

Příspěvek od MilAN »

Vir nerozesílá tohle, co jsme dostali. Je to regulérní spam a není žádnou omluvou, jestli to dotyčný poslall jednou, nebo omylem 8x
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#6

Příspěvek od MMys »

Ano, to nerozesílá vir, to poslal Libor ručně. On to poslal jednou, ale něco se podělalo (zakouslo) tak prý nervózně někde poklikal mockrát na nějaké tlačítko a šlo to ven mockrát.

Tím to nechci nijak omlouvat, spam to samozřejmě je, vědomý. Vedený šancí na kšeft, o tom není pochyb. Jenom tvrdím, že pořád nechápu, proč se to tady řeší, když to absolutně nijak nesouvisí s astroforem ani s ČAS-em. Adresy byly ty, co měl Libor ve svém adresáři, protože už s ním dotyční někdy komunikovali. Nesbíral je nikde vědomě po žádných webech ani foru. Reaguju tím na tu první připomínku Habla.

Vím to proto, že se chvíli před tím Elbi ptal, jak se dá poslat mail všem lidem, co má ve svém adresáři.

A už to proboha neřešte. Hromada dotčených mu již stejně dávno vynadala osobně mailem, a není důvodu to tady dál pitvat když to s forem nijak nesouvisí.


Zcestný je zejména ten název tématu "Zneužití adresářů z ČAS a astro fora"
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#7

Příspěvek od Duk »

Nechci se nikoho zastávat, ale plně souhlasím s Martinem.
Stejné vysvětlení jsem dostal i od psychicky zničeného Libora, když zjistil, co se vlastně stalo.
Byl bych pro, celé toto smazat, neboť jak je výše uvedeno, nemá to nic společného s tím, co je uvedeno v názvu.
A na závěr, ruku na srdce, sem tam nějaký ten kopanec se přece povede každému z nás ;)
Uživatelský avatar
m101
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 02. 2008, 00:03

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#8

Příspěvek od m101 »

;)mě to přišlo taky a beru to naprosto sportovně :)...
Uživatelský avatar
cacik
Příspěvky: 261
Registrován: 21. 04. 2007, 04:55

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#9

Příspěvek od cacik »

m101 napsal: ;)mě to přišlo taky a beru to naprosto sportovně :)...
Nedá mi to,i já musím říci,že mne nijak zvlášť neobtěžovalo několikrát uvedený e-mail smazat.
Splést se může každý z nás,ostatně spamů nám chodí denně spousta a to omyly nejsou, - dnešní doba to ssebou nese.Nebýt této doby,neměli bychom AF ;)
refr. 70/325,SC 6,triedr Zeiss 7x50,SW Flexi-tube 300,Lumicon UHC,barlow Ultima,
okuláry: ATC 4,Speer waler 7,6mm,Nagler 11,Ultrascopic 15,TV Panoptic 24,TV plossl 25,ATC 32, Hyperion 31, Explore 4,7 a 6,7

ve výstavbě ultralight 178/890 ATC optika
Uživatelský avatar
m101
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 02. 2008, 00:03

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#10

Příspěvek od m101 »

Jo jo chodí mi poslední dobou i reklama na modré pilulky,které naštěstí nepotřebuji a kdyby mi to Libor poslal 20x,poněvadž ho znám tak mu to zajisté prominu... ;)
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Zneužití adresářů z ČAS a astro fora.

#11

Příspěvek od ladis »

modre pilulky se mohou hodit pri lezeni po velehorach, ci k lepsi aklimatizaci pri pozorovani napr. v Alpach ;D
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Odpovědět