Moderování temat, je potřeba !!

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Moderování temat, je potřeba !!

#46

Příspěvek od MaG »

Docela by mně zajímalo, jak má vypadat moderované Astrofórum, když si tu klidně někdo bere do pusy moderátora, jako škůdce fóru. Kdyby se takto jevil i ostatním moderátorům, popř. uživatelům fóra, tak neřeknu.

Osobně jsem toho názoru, že poslední diskuze ve Všeobecné sekci přesáhla všechny meze a že s něčím tak nechutným jsem se tu ještě nesetkal a vůbec mně nezajímá, nakolik jsou jednotlivé názory směrodatné a pravdivé.

Jsem toho názoru, že podobné diskuze, popř. příspěvek, by měly být mazány hned v zárodku. Možná tím přijdeme o jednoho, dva členy fóra, ale nebude tu muset nad tím zvracet zbytek, dá se říct slušných navštěvníků našich diskuzí.

Raději budu tyto věci mazat a uveden tím v nemilost, než sledovat to, jak se tu někdo může beztrestně obviňovat a vysvětlovat to pak zbytku diskutujících, proč si toto vůbec mohou dovolit.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Krupp
Příspěvky: 144
Registrován: 31. 05. 2006, 02:28

Moderování temat, je potřeba !!

#47

Příspěvek od Krupp »

Jasný, maž to! A pokud se objeví znovu tak to taky HNED smaž. Vyříkat si to můžou i jinak než tady, ať jde o kohokoliv. Mě osobně tyhle jejich problémy nezajímají.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Moderování temat, je potřeba !!

#48

Příspěvek od dvader »

Stejně tak je ale potřeba mít možnost upozornit na nesolidní obchodní jednání - přeci jenom sekce Prodám a Koupím jsou více citlivé (na naše peněženky) než ty ostatní...
Proto opět navrhuji toto nějak implementovat. Buď pomocí známkování uživatelů fóra s ohledem na solidnost obchodního jednání podobně jako to má třeba eBay - pokud to software fóra nějak umožní.
Nebo v sekci Astrobazar přidat třetí podsekci třeba s názvem "Špatné zkušenosti při obchodování" a tam by mohli jednotliví uživatelé fóra psát své případně negativní zkušenosti s obchodním jednáním...
Sám jsem zatím obchodoval bez problémů k plné spokojenosti obou stran ale lidé jsou různí a slušně napsané upozornění může ušetřit starosti jiným. ;)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1740
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Moderování temat, je potřeba !!

#49

Příspěvek od Chef »

Já jsem taky pro okamžité mazání. Na jiných fórech by dotyčný již dostal ban za porušení pravidel fóra (a taky slušného chování).
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Moderování temat, je potřeba !!

#50

Příspěvek od michal.b »

dvader napsal: Stejně tak je ale potřeba mít možnost upozornit na nesolidní obchodní jednání - přeci jenom sekce Prodám a Koupím jsou více citlivé (na naše peněženky) než ty ostatní...
Proto opět navrhuji toto nějak implementovat. Buď pomocí známkování uživatelů fóra s ohledem na solidnost obchodního jednání podobně jako to má třeba eBay - pokud to software fóra nějak umožní.
Nebo v sekci Astrobazar přidat třetí podsekci třeba s názvem "Špatné zkušenosti při obchodování" a tam by mohli jednotliví uživatelé fóra psát své případně negativní zkušenosti s obchodním jednáním...
Sám jsem zatím obchodoval bez problémů k plné spokojenosti obou stran ale lidé jsou různí a slušně napsané upozornění může ušetřit starosti jiným. ;)
To je naprosto nerealna predstava, okamzite by se to zvrhlo ve vzajemne napadani a pospinovani, jak jsme se prave presvedcili.
Jakekoliv osobni invektivy okamzite mazat, na verejne forum nepatri. At si to dotycni vyrikaji soukrome, ostatni uzivatele stejne nemaji nejmensi sanci zjistit kdo ma pravdu.
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Moderování temat, je potřeba !!

#51

Příspěvek od stana »

Nicméně na mě to zanechalo trošku trpké příchuti, že při obchodování v bazaru to může být výhodná, ale taky riziková koupě..Holt něco za něco..
Pak se s někým hádat, že něco..Ale to je fuk, radši kupuju nové věci a do bazaru jsem čučel jen tak ze zvědavosti...
P.S. Samožřejmě ty debaty a hádky fakt radši do PM-ek..Nevypadá to moc pěkně a pro nezasvěceného člověka včetně anonymního návštěvníka dost tragikomicky :-/
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Moderování temat, je potřeba !!

#52

Příspěvek od MMys »

Tedy vážení, den jsem nebyl u internetu, a zase jen koukám, co jste tu natropili. Co s bazarem je těžká otázka. Astro-forum není aukční server, a pochybuji, že by se zde dala nějaká pravidla a hodnocení ve stylu Aukro a podobně dodělat. Funkce bazaru je zde jaksi navíc, jako jedno z témat a podle mne funguje velmi dobře, naprostá většina (rozhodně přes 99%) obchodů byla podle mne ke spokojenosti obou stran. Bazar je velmi živý a myslím že většina lidí nakonec ke spokojenosti prodala/koupila za rozumnou cenu.

Je třeba si ale uvědomit, že jde o obchod mezi dvěma fyzickými osobami, obvykle na základě pouhé ústní dohody mezi prodávajícím a kupujícím, navíc přes internet, v lepším případě telefon. Tedy je to každopádně z principu riziková záležitost.

Nevím, co bylo za problém mezi Dukem a Sussudio, ale mě na tom nepřipadá nic tak hrozného, co by stálo za to tady takhle rozmazávat. Jedna věc je nepřevzetí balíku po zjištění nějaké skutečnosti, na to má kupující samozřejmě plný nárok. Ničím se nezavázal, dokonce by měl podle občanského zákoníku nárok i na vrácení zboží/peněz, kdyby se mu na zboží cokoli nelíbilo. Z pohledu druhé strany - práce s balením, cestou na poštu, poštovné - je to sice nepříjemné, ale nakonec přeci jen montáž prodal. Prodal by ji bez fora, v anonci, na Aukru ? Kolik astronomů tam hledá astrotechniku ?

Mimochodem, určitě bylo ze strany prodávajícího poněkud nefér zamlčet, že u montáže nefunguje autoguider port (to vím mimo jiné proto, že uvedená takto poškozená elektronika od Deaviho byla i u mne na pokusu o opravu).

Těžko nějak omezíme v bazaru vyjádření jedné či druhé strany v případě nespokojenosti. Přeci jen to nějakou vypovídající hodnotu má. Nicméně není možné to nechat dojít do této podoby. To musí udělat moderátor. Tady je ovšem problém ten, že kupující byl právě moderátor (těžko mu to zakazovat).

Prosím tedy někoho jiného z moderátorů bazaru, aby celou tuto trapnou akci vymazal, a aktéři si to vyříkali mezi sebou. My nemáme možnost to rozsoudit, protože o tom nevíme absolutně nic, a vždy to bude jen tvrzení proti tvrzení.

Postup pro příště ? Pokud dojde k vyjádření nespokojenosti s obchodem, ponechat jako varování, a veškeré další nechutné tahanice kolem toho mazat. Pokud to neustane, tak smazat celé téma (stejně ho už většina lidí bude mít v tu dobu v povědomí). Je mi líto, ale nelze jinak, pokud to tady být s prominutím hnojiště.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Moderování temat, je potřeba !!

#53

Příspěvek od LaBa »

MaG napsal: Docela by mně zajímalo, jak má vypadat moderované Astrofórum, když si tu klidně někdo bere do pusy moderátora, jako škůdce fóru. Kdyby se takto jevil i ostatním moderátorům, popř. uživatelům fóra, tak neřeknu.

Osobně jsem toho názoru, že poslední diskuze ve Všeobecné sekci přesáhla všechny meze a že s něčím tak nechutným jsem se tu ještě nesetkal a vůbec mně nezajímá, nakolik jsou jednotlivé názory směrodatné a pravdivé.

Jsem toho názoru, že podobné diskuze, popř. příspěvek, by měly být mazány hned v zárodku. Možná tím přijdeme o jednoho, dva členy fóra, ale nebude tu muset nad tím zvracet zbytek, dá se říct slušných navštěvníků našich diskuzí.

Raději budu tyto věci mazat a uveden tím v nemilost, než sledovat to, jak se tu někdo může beztrestně obviňovat a vysvětlovat to pak zbytku diskutujících, proč si toto vůbec mohou dovolit.K tomu co sa udialo teraz na fore poviem len tolko. Nerozumiem tomu preco si to sussudio a duk nevyriesili v sukromnych spravach. Dalej nerozumiem tomu, preco sussudio neoslovil admina/dalsich moderatorov, aby sa rozbehla diskusia o tom ci duk je ten spravny moderator astrobazaru (nebudem komentovat dukove aktivity(mam na to svoj nazor a je jedno ci pozitivny alebo negativny))

A absolutne nerozumiem dalsej veci. Toto je astroforum. Sice tu obcas napiseme nejake offtopic temy ale naco tu tahat osobne spory?
Takze uloha pre moderatorov. Mazat, mazat, mazat! :)
Ale samozrejme autora (autorov) flame upozornit, ze ich prispevky na fore nemaju co robit a budu zrusene (a risknut to, ze autorov prispevkov nastvu...)

Mam aj otazku pre admina fora a aj pre moderatorov. Podla mna by bolo vhodne dat nejaky uplne iny (modernejsi) engine fora (je mi jasne,ze budu obrovske problemy s konverziou). A podla mna by nebol zly napad riesit diskusiu tak, ze kazdy jeden prispevok si najprv admin/moderatori precitaju a az potom sa to zjavi na fore...
Mam otazku pre moderatorov, dokazali by ste zvladnut ten neuveritelny narast prace? (akutne temy tykajuce sa pozorovania by napriklad nemuseli byt schvalovane; hadam tam flame nenastane )
Otazka pre ostatnych, podla mna by bolo vhodne, aby kazdy z nas na fore nevystupoval len pod prezyvkou (ja som svojho casu tiez tak fungoval ale radsej som svoj povodny nick zmazal (neskor som to tu vysvetlil a vystupujem tu len takto "anonymne"; aj tak ma ludia poznaju:) ). Takze prestaneme sa skryvat za nicky a aspon do podpisu dame svoje plne mena? Maily a podobne citlive info zas tu nemusime davat...

PS:Trosku offtopic, ale posledne udalosti ma (ne)prekvapili, asi prestanem definitivne tu pisat ... Clovek si chce nieco precitat o astronomii. Pred par rokmi som cez toto forum spoznal skvelych ludi (Pavuk, Myzer, Cassi, MaG a vela dalsich), preco to tu kazime? :(
A myslim ze pisem uz dost (asi je to moj najdlhsi prispevok sem do fora)....
Uživatelský avatar
cacik
Příspěvky: 261
Registrován: 21. 04. 2007, 04:55

Moderování temat, je potřeba !!

#54

Příspěvek od cacik »

;) ;)
refr. 70/325,SC 6,triedr Zeiss 7x50,SW Flexi-tube 300,Lumicon UHC,barlow Ultima,
okuláry: ATC 4,Speer waler 7,6mm,Nagler 11,Ultrascopic 15,TV Panoptic 24,TV plossl 25,ATC 32, Hyperion 31, Explore 4,7 a 6,7

ve výstavbě ultralight 178/890 ATC optika
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Moderování temat, je potřeba !!

#55

Příspěvek od MMys »

To LaBa:

1) příspěvek až po schválení moderátorem je prakticky vyloučená záležitost při tom provozu, co na foru je. To bych musel mít fórum jako hlavní práci 24 hodin denně.


2) Nový engine, to je otázka spíš na Shodama, ale mám pocit, že se mu do toho nechce (a celkem chápu proč). Nicméně to stejně jednou bude potřeba.

3) Plná jména - já jsem na 100% pro. Nevidím důvodu, proč by se někdo musel skrývat.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
KoMar
Příspěvky: 601
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Moderování temat, je potřeba !!

#56

Příspěvek od KoMar »

sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Moderování temat, je potřeba !!

#57

Příspěvek od sussudio »

1) nejprve jsem upozornil shodama SZ stejně jako jsem SZ komunikoval s DUKem

2) veřejné téma vyměny moderátora jsem otevřel až po DUKovo výhrůžce, že jím budu vyhozen - je to trochu nerovná debata, když jeden má právo veta..

3) důvod, proč jsem s návrhem na výměnu moderátora přišel nesouvisí se samotným prodejem. mimochodem, montáž byla 100% v pořádku. bez vstupu na autogaider. to s tim ale nijak nesouvisí. každopádně mam prodej vyřešený a s výdaji navíc jsem se dávno rozloučil (nechtěl jsem to veřejně vůbec rozebírat, stačilo, kdyby ostatní přispěvatelé daného vlákna reagovali pouze na to - zda DUKa ANO/či NE)

4) nenapsal jsem nic vulgárního a nikoho jsem neurážel. čtení příspěvků kdekoliv, je naprosto dobrovolná záležitost. pokud jsou správně pojmenovány a drží se zásad slušného chování, nevidím problém proč by se měli preventivně hned mazat. nešlo mi o vyhození kohokoliv z fóra. jen jsem navrhl zbavení některých pravomocí.

5) pár lidí mi napsalo soukromě se stejnými zkušenostmi ohledně DUKa. veřejně z mnoha důvodů nechtějí.

už mě nebaví vysvětlovat, že upozornit na nebezpečí obchodu s někým, kdo tu moderuje bazar, je spíš než cokoliv jinýho služba všem ostatním. stejně tak mi nebaví číst maily o tom, jaký jsem zmr.. a ať odsud vypadnu.

Mag mi napsal, že jsem měl napřed shromáždit názory, zkušenosti a dokumenty i od ostatních "nespokojených". na to nemám ambice, čas ani náladu. snad jen doporučuji přečíst zkušenost pana holubce z ATC (zvláště posledních pár odstavců). je vidět, že tu moderuje zkušený obchodník. nebo podvodník? http://www.astroforum.cz/Blacklist.html

toť vše. abych neudělal radost někomu, komu nechci, tak nevypadnu, ale víc se už angažovat nebudu. enjoy
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Moderování temat, je potřeba !!

#58

Příspěvek od Duk »

Tak koukám, že se Tvé nepředstavitelné ego, přesunulo ze Všeobecné diskuze sem. No jak jinak, když tam provokovat již nemůžeš.
Škoda jen, že nelze zde uveřejnit veškerou výměnu, která mezi nami došla, hlavně tu, kdy sešlo z prodeje. Asi by se spousta lidí divila. A ty další lži a výmysly, které přidáváš do podvědomí ostatních mě už nepřekvapují.
Navíc nikdo tě z A-F nevyhazoval, ale pouze jsi byl upozorněšn, žýe jsi dvákrát stejným způsobem porušil pravidla chování (bod2)
Nicméně, už je mi to doslova buřt, neboť za týden si k těm svým lžím přidáš určitě něco nového a zřejmě máš i podporu, jak jsem zjiustil.
Není už co víc dodat, jen to, že bohužel tací lidé existují.
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Moderování temat, je potřeba !!

#59

Příspěvek od Habl »

Obchodování (prodej, koupě neb výměna) nese vždy nějaké risiko.Rozhodně anonymita a nesdělení požadovaných údajů nepřispívá k oboustranné důvěře.Řešit tento dvoustranný vztah po uskutečnění dohody je problém.

Rozhodně je lepší této situaci předcházet osobním předáním, případně písemnou dohodou prodávajícího a kupujícího.

Jakékoliv pozdní veřejné komentáře na Astro foru již nic neřeší pouze zaplevelují AF.

I na Aukru, neb v Bazarech není plně ošetřeno vracení
zakoupených věcí.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1829
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Moderování temat, je potřeba !!

#60

Příspěvek od aquarius »

Pro Sussudio: Ouha .... optický VY VÍTE KDO je opět ve hře  :D
Následující příspěvky ukáží, jak se uživatelé fóra poučili ze vzrušených diskuzí předešlých dní.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Odpovědět