Odkazy

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Novacek
Příspěvky: 68
Registrován: 08. 02. 2004, 05:10

Odkazy

#1

Příspěvek od Novacek »

Co takhle udelat sekci(?) pro odkazy. ???.a nejak je systematicky radit...ja jsem novacek..:-)a kdyz potrebuji neco musim ,prolezt' cele forum abych nasel link ktery potrebuji :book:..
Vixen 12X80
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Odkazy

#2

Příspěvek od vasek »

Já bych nahodil takový návrh.
Jak by bylo obtížné udělat vrámci fóra vyhledávací program, kam by člověk zadal heslo a on by mu našel odkazy na témata na fóru, kde se o tom debatovalo? Nevím jak je to programátorsky náročné, ale myslím si že by to často ulehčilo hledání. Zejména, když se debata některého tématu dostane na(za) okraj daný nadpisem.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Odkazy

#3

Příspěvek od shodam »

vasek napsal: Já bych nahodil takový návrh.
Jak by bylo obtížné udělat vrámci fóra vyhledávací program, kam by člověk zadal heslo a on by mu našel odkazy na témata na fóru, kde se o tom debatovalo? Nevím jak je to programátorsky náročné, ale myslím si že by to často ulehčilo hledání. Zejména, když se debata některého tématu dostane na(za) okraj daný nadpisem.
A co jiného dělá funkce "Hledat" ?? ::)
pozorovatel
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 01. 2004, 19:33

Odkazy

#4

Příspěvek od pozorovatel »

Nejsem si jistý jestli tahle funkce funguje jak má.Onehdy jsem hledal odkaz na mapku světelneho znečištění, ale za :angel: to nic nemohlo najít.Tak jsem se pak musel "proklikat" půlkou fóra , než jsem to našel.

Ale třeba jsem jen tak hloupý a nevím jak na to.Tak mne prosím ne :behead:

Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Odkazy

#5

Příspěvek od MMys »

Teď jsem to zkoušel (hledání věcí o kterých vím že jsem je na fórum psal) a vypadá to, že hledání funguje naprosto spolehlivě.

To SHad: Uvědom si, že žijeme v čechách a většina vyhledávačů neumí skloňovat (ten na fóru nevyjímaje), takže je třeba vyzkoušet více pádů daného výrazu a určitě uspěješ :)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Odkazy

#6

Příspěvek od vasek »

shodam napsal:

A co jiného dělá funkce "Hledat" ??  ::)
Díky za upozornění, půlroku a nevšimnout si! No to by se člověk :banghead: :banghead: :banghead:
pozorovatel
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 01. 2004, 19:33

Odkazy

#7

Příspěvek od pozorovatel »

No jo, tak už je to jasné :banghead: .Opominul jsem jaksi důležitost položky "Max Doba od posledního příspěvku" . :toilet: .V tom byl celý problém.

Priste nez neco placnu :-X tak si to rac 2x :book:
Uživatelský avatar
Novacek
Příspěvky: 68
Registrován: 08. 02. 2004, 05:10

Odkazy

#8

Příspěvek od Novacek »

Jasne Shodame ale to neresi nove linky...byl to jen napad...no nic....: -)
Vixen 12X80
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Odkazy

#9

Příspěvek od shodam »

Novacek napsal: Jasne Shodame ale to neresi nove linky...byl to jen napad...no nic....: -)
ad nové linky...tady je trošku problém :-/ Když je ta určitá linka přímo tématem, tak není těžké ji najít, tolik témat tu zase není. Jenže naprostá většina linků se prostě objevuje různě v textu, třeba na nějaký pátý, šestý stránce a týkají se daného tématu třeba jen okrajově. Někdo tam navíc napíše popis, co se na té adrese najde, někdo ne. A teď poraď, co s tím? Já na rovinu říkám, že nemám čas tyhle linky sbírat, třídit a psát k nim nějaký popisy. A když povolím psát linky pouze do speciální kategorie a s popisem, tak si každý rozmyslí nějaký odkaz sem dávat.... Takže momentálně prostě nevím, jak tohle zařídit. ???

Jediný, co mě napadá, je speciální stránka s astronomickým odkazama....jenže to bych postupně vytvářel kopii normálního vyhledávače...
Uživatelský avatar
Novacek
Příspěvky: 68
Registrován: 08. 02. 2004, 05:10

Odkazy

#10

Příspěvek od Novacek »

shodam napsal:

ad nové linky...tady je trošku problém :-/ Když je ta určitá linka přímo tématem, tak není těžké ji najít, tolik témat tu zase není. Jenže naprostá většina linků se prostě objevuje různě v textu, třeba na nějaký pátý, šestý stránce a týkají se daného tématu třeba jen okrajově. Někdo tam navíc napíše popis, co se na té adrese najde, někdo ne. A teď poraď, co s tím? Já na rovinu říkám, že nemám čas tyhle linky sbírat, třídit a psát k nim nějaký popisy. A když povolím psát linky pouze do speciální kategorie a s popisem, tak si každý rozmyslí nějaký odkaz sem dávat.... Takže momentálně prostě nevím, jak tohle zařídit. ???

Jediný, co mě napadá, je speciální stránka s astronomickým odkazama....jenže to bych postupně vytvářel kopii normálního vyhledávače...
Ja to myslel tak ze by mohla vzniknout nova sekce ,odkazy' rozdelana na treba ,techniku'-recenze a buh vi co jeste,pak neco ,x'-odkazy na Hubbla,Spirita..a podobne..a odkaz by daval navstevnik ve forme odkaz-kratky popisek...samozrejme po tobe nechci aby jsi prehraboval forum a hledal mi odkazy...:-)
Vixen 12X80
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Odkazy

#11

Příspěvek od shodam »

Novacek napsal:

Ja to myslel tak ze by mohla vzniknout nova sekce ,odkazy' rozdelana na treba ,techniku'-recenze a buh vi co jeste,pak neco ,x'-odkazy na Hubbla,Spirita..a podobne..a odkaz by daval navstevnik ve forme odkaz-kratky popisek...samozrejme po tobe nechci aby jsi prehraboval forum a hledal mi odkazy...:-)
...mně je to jasný, ale znovu opakuju, podívej se na fórum, kde je nejvíc odkazů. To není odkaz=téma. Lidi dávají na fórum odkazy prostě tehdy, když na něco přijde řeč. A nutit je, aby ten odkaz dali do speciální kategorie místo přímo do daného tématu, by asi nebylo dobrý. A dokonce i v případě, kdy je odkaz přímo tématem, tak o něm obvykle chtějí lidi debatovat a přidávat další podobné odkazy...a to znamená stejný chaos jako teď jenom soustředěný do jedné kategorie. A jakmile by těch odkazů bylo víc musel bys stejně použít vyhledávací funkci. Ostatně tohle je přesně to, co doporučuju... když hledáš nějaký odkazy na Hubbla, tak si jednoduše dej najít všechny témata, kde se o něm mluví a tam ty odkazy najdeš.

shodam :hi:
johny

Odkazy

#12

Příspěvek od johny »

pre tych co oblubuju http://www.google.com doporucujem nasledovny tip:

zadat hladane slovo/slova a na koniec riadku pripojit
site:astroforum.shodam.net

samozrejme obdobny "trik" sa da pouzit aj na ine servery.

cafte
Odpovědět