Sloučení astronomické fotografie na AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět

Jak organizovat u objektů sluneční soustavy vizuální pozorování a fotografie

Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna pozorování/sluneční soustava
12
27%
Dávat zápisy pozorování, kresby i foto do společného vlákna astrofotografie/snímky
0
Žádná hlasování
Odděleně, tedy zápisy a pozorování do pozorování/sluneční soustava a snímky do astrofotografie/snímky
33
73%
 
Celkem hlasů: 45

Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Sloučení astronomické fotografie na AF

#16

Příspěvek od MilAN »

Místo jednoho příspěvku s pozorováním tu máš 2 příspěvky keců. Že tě to baví .
Nevím ,proč jsi nepřesvědčil víc uživatelů o svém názoru, já v tom prsty nemám .
A jaká bude forma AF, tu už jde naprosto mimo mě. Musíš přesvědčovat někoho jiného .
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
elon254
Příspěvky: 1057
Registrován: 09. 12. 2011, 12:40

Sloučení astronomické fotografie na AF

#17

Příspěvek od elon254 »

Místo jednoho příspěvku s pozorováním tu máš 2 příspěvky keců.
Kecy jsou to, jakým způsobem se snažíš obhajovat fotografie objektů 18 mag v sekci pozorování.
UL 6", UL 14", Meopta AD, 70/900, CZ 8x30, 7x50,
okulary: ATC 32/8/4, Cz 10/16/20, GSO 30, SPL25, TV Radian 18/10/6, TS 8,Vixen LV 4/2,5
filtr: O Ill, UHC, H-beta, solar
http://planety.g6.cz/
http://www.boto.cz
http://elon254.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#18

Příspěvek od Cztwerec »

Že Vás to baví tady všechny :D

Výsledek hlasování nevidím... Předpokládám, že ani není směrodatný a nikoho to nezajímá, protože vzorek je opravdu smutný.

Nicméně pro mě je to jasným znamením pro jediné, snímky sem nebudu už asi dávat vůbec, nevím kam je mám dávat, protože jsem natvrdlej a pořád mi není jasné co je pozorování a co fotografie Fotím víceméně Sluneční soustavu a těch vláken je tu na mě moc.

Na astrofotkách je vlastně místa dost...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#19

Příspěvek od MaG »

Na Astrofóru je prostě moderní všechno hrotit, místo aby si prostě někdo na pohodu dal snímek do Pozorování a jiný do Snímky. A kdo chce, tak si ho najde, ať už tam, nebo onam. Jste s tím trapný, že to vůbec řešíte. A jestli vám vadí, že je to podle vás maglajz, tak se nad to laskavě povzneste. Důležité je sdílení radosti na povedeným pozorováním nebo snímkem a ne to, kde je umístěn. Trochu pohody do té upjatosti by neuškodilo, život není o hrabání se v maličkostech jako je tato.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#20

Příspěvek od Cztwerec »

Martine to není maličkost, to je celkem zásadní věc. Vlastně se řeší to, aby AF nebyl chat, aby mělo nějakou formu, že jsme autoři AF všichni..., ale skutek, utek, ve finále se to právě vůbec neřeší, to je moderní na AF :D

Jak říkám, já to budu řešit astrofotkama... tam je to pro mě jasné. Ať si mé fotografie najde kdo chce, kde chce. Stejně jich velkou většinu dávám spíše na své internetové stránky. Jsem trapný a upjatý, protože nevím co si mám o tom všem myslet... Na druhou stranu vím, že život není o takových kravinách, jako se tu řeší, já se z toho opravdu nesesypu. A docela mě zajímá v kolika vláknech se objeví nastávající zatmění Měsíce!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#21

Příspěvek od MaG »

Jen mi tu zoufale chybí pohodová atmosféra a nadhled. Někdo to vyřeší tím, že sem přestane chodit, někdo jiný to nebude řešit a někdo to řešit bude, ale podle mě nemáš příliš šancí to změnit. To je jako s češtinou. Jsou vydána nějaká pravidla, v těch někdo stanovil nějaké pravidlo, které se v praxi moc neuplatňuje a stejně tě budou někteří peskovat, že to pravidlo nedodržuješ, protože jsou přece pravidla. Bez ohledu na realitu. Je-li realitou, že se mnoha lidem nechce to řešit, je lepší to neřešit. V opačném případě by nezbylo, než zavést nějakou policii moderátorů, co bude příspěvky tak dlouho přesouvat, až donutí uživatele vkládat, kam chceš.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#22

Příspěvek od Cztwerec »

Tak s češtinou to je fakt, viz. já :D

A s tím jak bude AF vypadat - to doufám, každý ví, že záleží na něm samotném.

A za další, AF není střecha světa, pohodová atmosféra se asi nijak "měřit" na intermetu nedá? nebo jestli, přijde ti to natolik špatné i tady?
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#23

Příspěvek od MaG »

No jízlivostí a sarkasmů se tu najde dost. Vlastně se mi líbí nejvíc, že to, jak to tu bude vypadat záleží na nás a když bychom ubrali blbých připomínek a narážek a přidali na snaze neznepřehledňovat fórum, pomůže to dost. Díky.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Sloučení astronomické fotografie na AF

#24

Příspěvek od dvader »

To jsem také myslel ve svém původním příspěvku. Čtení AF na mobilních zařízeních by skutečně pomohly malé velikosti fotek/obrázků. Astrofoto by mohlo být výjimkou, tam se primárně nečte, ale kouká... :)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#25

Příspěvek od Cztwerec »

Tak pokud jde o mě, já jsem k tomu své řekl. Žádné rozmáchlé gesto to doufám není. A to co dávám na AF snad nikomu neubližuje... a kam dám fotografii (a jestli vůbec) si dvakrát rozmyslím. Tím to pro mě hasne a už to nebudu dále komentovat. Chtěl jsem jen podpořit snahu, která tu vznikla na obranu proti tomu co tu doteď bylo, ale je mi to jedno, i já se podřídím. Předpokládám, že se alespoň přispívající zamyslí... Pořád mi ovšem bude AF připadat v jistých případech trochu nepřehledné. Proč, to už nebudu po sté opakovat. Přeji hezký zbytek víkendu všem :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Sloučení astronomické fotografie na AF

#26

Příspěvek od MaG »

Díky oběma, slibuji, že vaše argumenty považuji za natolik pádné (čtení na mobilu), že jsem pro a samozřejmě i kdyby to byla kapka v moři, rád přispěju k přehlednosti fóra. Případné obrázky k pozorováním dám do Snímky nebo k sobě na web a budu je linkovat.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#27

Příspěvek od Cztwerec »

Dobrý den vespolek,

opět se tu rozdmýchala reakce (možná i nevole) na fotografiích Venuše, dekády případně roky pozorování a ostatní komplikace, jako zdvojení témat, které vadí některým členům. Chtěl bych se zeptat, jak se to tedy bude řešit, nebo jestli stále chybí onen kýžený nadhled, protože pořád tedy nevím kam mám postovat fotky na AF když fotím Venuši - aktuální problém.

Viz. : viewtopic.php?f=34&t=26272&start=90 a dále

Zkusil jsem to spojit s pozorováním, ale nevím jestli tedy konám správně nebo ne.

Asi by stálo za to vytvořit nějakou anketu a nezávislou diskuzi, vždy je ovšem obsah fóra na nás přispěvovatelích.

Bylo by tedy dobré si jasně stanovit pravidla zakládání témat a fotografií, případně pozorování a pojmenování daného tématu jasně a nezdvojovat. Můžeme se inspirovat i zahraničními fóry, kde i v této těžké době ten nadhled jaksi nechybí...

Díky

Martin
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#28

Příspěvek od ok1in »

Martine, to nebyla nevole (některé snímky jsou opravdu luxusní), jen povzdech - nikdy si nejsem pořádně jistý, kde mám požadovanou věc najít. Ale jsem jen kapka v moři, takže to berte, tak jak jsem psal... :idea:
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2200
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#29

Příspěvek od juh »

Neviem ako to funguje na Androide, nepoužívam ho, ale nebolo by pre tých, komu vadí automatické sťahovanie obrázkov, vypnúť si túto funkcionalitu pre danú stránku priamo v prehliadači? Napríklad Chrome bežiaci pod oknami takú možnosť má. A ak si dobre pamätám ešte z čias, kedy bol internet v plienkach a jeho rýchlosť bola slimačia, tak túto možnosť ponúkali všetky prehliadače. Snáď im niečo z toho ešte zostalo.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

#30

Příspěvek od MMys »

Chápu důvody této diskuze, ale opomíjíme jeden aspekt: Je prakticky nemožné to udělat. Musely by se ručně spárovat shodná/podobná témata s objekty, a i kdby se to po šílené ruční práci povedlo, pak to ještě nějak sloučit na úrovni jednotlivých příspěvků. Ale jak ? Za foto/pozorování jako dva bloky za sebe je to blbost. Přerovnat podle data je taky blbost, protože se zase roztrhá kontinuita diskuze. Obávám se, že zpětně je to prostě neřešitelné. A po novu ? Tedy zamknout starou astrofotografii a pozorování, a začít pro všechny objekty znova ? To mi přijde taky jako nesmysl.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět