Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#616

Příspěvek od Karell »

Bill píše:
Karell píše:Jenomže je demotivující odpovídat na něčí nesmysl a uvádět ho na pravou míru pokud ho může po zjištění této skutečnosti smazat či upravit.
Proboha proč? Tak snad důležitý je výsledek a ne nějaké ego, že jsem lepší?
...
Vůbec nechápu co má snaha zabránit zmatečným diskusím společného s egem.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#617

Příspěvek od MilAN »

Bill píše:
Proč by tady měly být nějaké opravené nesmysly, když to tady nemusí být vůbec?
Pokud mám pocit, že můj příspěvek ztratil význam, tak ho prostě taky smažu - když budu mít dost času.
Problém je v tom, že ty smažeš nebo upravíš příspěvek, ale teď už další nesmyslná diskuse, která tam původně měla smysl, tak ta tam zůstane.
Opravdu si myslíš, že každý, třeba po měsíci, probírá všechna témata, kde se zúčastnil diskuse, celá si je pročítá a bude i své příspěvky upravovat kvůli někomu, kdo do toho sáhl ? To snad nemyslíš vážně . Zpětnými zásahy v probíhající diskusi nastane akorát bordel. A myslíš, že moderátoři jsou od toho, aby ve všech tématech dělali po někom pořádek.?
To je fakt potřeba psát, reagovat a až někdy potom přemýšlet ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofórum - nová verze

#618

Příspěvek od Bill »

Já se nebavím o měsíci ale 24 hodinách, jak to bylo na starém AF. Takhle občas otravuji moderátory já, ať můj příspěvek opraví nebo smažou.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#619

Příspěvek od MilAN »

Mně jde o jednoduchý přístup : nemazat a neupravovat příspěvky, na něž už někdo reagoval.
Protože vyžadovat od členů, aby to dobrovolně nedělali, je zřejmě nemyslitelné :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#620

Příspěvek od MMys »

Problém je (jak už jsem psal), že tohle systém AF neumí.
Takže to je vždy jenom o lidech. Dá se to omezit extrémním zkrácením doby k opravám, jenže to zase jde proti těm, kteří tu vlastnost normálně využívají (nikoli zneužívají k dělání blbců z reagujících, následnou úpravou původního příspěvku).

Vzhledem k tomu, že jsou požadavky jak na zkrácení, tak prodloužení, tak to nechám prostě kompromisně tak, jak to je nyní. Zavděčit všem se mi prostě evidentně nepovede.

A prosím diskutující, aby vážili jaké úpravy zpětně dělají, aby takové nepříjemné a hloupé situace nevznikaly.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofórum - nová verze

#621

Příspěvek od Bill »

MMys píše:Problém je (jak už jsem psal), že tohle systém AF neumí.
A neumí AF různé úrovně členů? Že by "newbie" měl zkrácenou/zakázanou možnost modifikovat své příspěvky?
M:736 750 113
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#622

Příspěvek od MMys »

Koukal jsem, různé úrovně sice umí, ale doab ediatce příspěvku je evidentně globální parametr pro všechny stejný.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#623

Příspěvek od MaG »

Koukám, že za týden jste se nikam neposunuli. Jsou diskuzní fóra, kde se to nemaže vůbec, i když by se třeba podle mě mazat mělo a taky žijou a dokonce lépe. Takže čas na úpravu příspěvku ano, ale koho urazí, když prostě vloží druhý příspěvek, třeba s doplněním názoru, který napsal před hodinou nebo s upravenou fotkou. Koho urazí, že tam uvidí fotky dvě, nebo vývoj názoru? Prostě si to přečte celé a tím je to spláchnuto do dějin astrofóra. Není třeba nic mazat. Čas na úpravu rozhodně v řádu minut.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#624

Příspěvek od ok1in »

Na dokumentačním fóru jsem měl původní dobu nastavenou na 15 minut, nakonec jsem ji prodloužil až na 120. Důvod je prostý - každý dělá chyby a vlákna se neúnosně protahovala zbytečnými citacemi a následnými opravami...
Výsledkem byl poměrně chaos.:idea:
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#625

Příspěvek od Otoron »

Zdravim,

snazim se poslat zpravu uzivateli "zdenek" (cca 832 post) ohledne kolimace.
PM
1) nelze ho najit v Search
2) manualne ho najdu a pridam ale uzivatel se zmeni na flzd (0 post ) a i kdyz to poslu tak se asi nic nestane, sedi to v outbox..

muzete pomoci?

Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#626

Příspěvek od MilAN »

Najdu ručně v seznamu členů. Rozkliknu jeho jméno - Prohlížení profilu- zdenek . SZ-poslat soukromou zprávu. a v příjemci je už uveden zdenek a můžeš psát. Nic nepřidávat- nevyplňovat :přidat příjemce - on je už jako příjemce o řádek níž.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#627

Příspěvek od Otoron »

Diky, takhle to jede OK,
ale to stale nevysvetluje, proc nemuzu napsat zpravu primo jako novou zpravu z PM a s vyhledanim/selekci uzivatele.
Rozhodne nedelam nic spatne anebo proti dobrym IT mravum :), alespon doufam..
Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#628

Příspěvek od MMys »

ZKoušel jsem to a nejde mi to taky. Smazal jsem neaktivního uživatele flzd, jestli to není nějaká kolize, ale nebyla. Registrační e-mail byl jiný.
Teď už vyhledávání Zdeňka nenajde vůbec. Přitom v seznamu uživatelů je a asi normálně funguje.

Ale na AF nebyl od r. 2017, takež bude skoro lepší mu napsat e-mail než SZ.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#629

Příspěvek od Otoron »

Diky za info, napisu email.
Ale na to PM vyhledavani uzivatelu by se nekdo mohl kouknout. Co kdyby se to hodilo nekonu jinemu.
Oto
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#630

Příspěvek od MMys »

To bude nejspíš nějaká chyba v databázi která vznikla při převodu na nový systém. Pro jiné uživatele mi hledání funguje.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět