Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 131
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Re: Astrofórum - nová verze

#421

Příspěvek od HonzaStr »

planescape píše:Koukám, že staré odkazy se už převádějí na nové.
Super práce. Děkuju.
;-) Rádo se stalo. Mohlo to být dávno, ale s nasazeném jsem čekal, až dořeším převod původně nepřevedených příspěvků ze starého fóra (včetně jejich identifikace, konverze atd). To byl mnohem těžší oříšek... 8-)

Jinak k tomu problematickému vyhledávání: opakuju, abyste to zatím moc neřešili, ve fóru je ještě pár dodělávek (nepřevedené smajlíky atd), až to bude dořešené, spustíme znovugenerování search-indexů, tím by se to mělo vyřešit... Počítám, že to bude během pár dní, pak sem hodím hlášku.
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

Re: Astrofórum - nová verze

#422

Příspěvek od zbignieww »

Ahoj!

Zase jsem tady... :D :D Je zpusob na zvetseni pismenek v tabletu? Na rozdil od notebooku, nebo stolnicho pocitace - v tabletu nejde udelat ctrl+ nebo -
Klavesnici musi se vygenerovat kliknutim, ale s konkretnim ucelem
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Re: Astrofórum - nová verze

#423

Příspěvek od Stratus »

Co aplikace Big Font z Google Play?
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofórum - nová verze

#424

Příspěvek od Bill »

Pokud používaš chrome, tak v nastavení/usnadnění je velikost fontu (ale nezkoušel jsem).

Bill
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11571
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#425

Příspěvek od Psion »

Ta rychlost stránek je poměrně kolísavá a dle testů to je mezi 1-4s načtení úvodní stránky, což při napojení astro.cz přes Cesnet pomalu na páteřní síť je celkem pomalé.
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Re: Astrofórum - nová verze

#426

Příspěvek od Stratus »

Také mám pocit, že poslední týden AF dost zpomalilo.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#427

Příspěvek od MMys »

Už je to opraveno, a u mě OK.

Admin zjistil, že na jiném serveru je napadený nějaký web, který se pokouší rozesílat spam. Sice prý nerozesílá, ale těmi pokusy zatěžuje mailserver, který je na stejném stroji jako AF.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 131
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Re: Astrofórum - nová verze

#428

Příspěvek od HonzaStr »

Bohužel došlo k hackerskému prolomení jednoho webu a pokusu o rozesílání spamů. Spamy sice končily na našem mailserveru, ale ten to docela značně přetížilo (především co do zátěže disku), přičemž důsledky byly znát i na AF (běží jako další virtuál na stejném železe). Právě jsem to zarazil (než to pořádně vyřešíme), takže by se to hned mělo opět vrátit k normálu.
Problém bohužel není úplně nový, poprvé se objevil koncem minulého týdne (kdy jste také mohli sledovat zpomalení). Náprava byla docela složitá a náročná, ale jak je vidět, tak ne tak úplně účinná. Inu hacker je tvor rafinovaný a podlý, bojovat s ním není žádná legrace :-).
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11571
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#429

Příspěvek od Psion »

Joomla tento problém má i na jiných webech, ideální je zakázat pro ty stránky funkci mail, pak je sice Joomla napadená, ale není schopna generovat emaily.
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 131
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Re: Astrofórum - nová verze

#430

Příspěvek od HonzaStr »

Psion píše:Joomla tento problém má i na jiných webech, ideální je zakázat pro ty stránky funkci mail, pak je sice Joomla napadená, ale není schopna generovat emaily.
Ono to, bohužel, není až tak jednoduché. Pokud by se na mailování používaly interní procesy joomly, bylo by to, jak píšete. Ale hackeři si v tomto případě nějak vložili svůj kód do existujících souborů (a dokonce založili nějaké úplně nové), takže pak by to bylo k ničemu.
Inkriminovaný web je nicméně opět v provozu (důkladně očištěný, aktualizovaný a včetně všech možných protiopatření, díky jeho adminovi), takže uvidíme :-).
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11571
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#431

Příspěvek od Psion »

Už je to vyřešené, tak snad útoky ustanou a výrobce Joomla to dal do pořádku. Podle mě neprocházeli hackeři přes prolomení hesla, ale právě přes slabiny v redakčním systému. Funkce mail se musí zakázat pro celou doménu, ne pro daný redakční systém.
Uživatelský avatar
Honza OV
Příspěvky: 483
Registrován: 31. 07. 2008, 05:09
Bydliště: klimkovice
Věk: 47

Re: Astrofórum - nová verze

#432

Příspěvek od Honza OV »

Stále s musím přihlašovat i když jsem zaškrtnul políčko přihlašovat mě při každé návštěvě.Neví někdo kde je problém?Díky
Triplet TS 115/800 a triedry různých značek a velikostí
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Re: Astrofórum - nová verze

#433

Příspěvek od Stratus »

Musí být povolené cookies.
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1678
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#434

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

A nesmíš se odhlásit.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofórum - nová verze

#435

Příspěvek od Bill »

HonzaStr píše:Jinak k tomu problematickému vyhledávání: opakuju, abyste to zatím moc neřešili, ve fóru je ještě pár dodělávek (nepřevedené smajlíky atd), až to bude dořešené, spustíme znovugenerování search-indexů, tím by se to mělo vyřešit...
To vyhledávání pořád nefunguje. Podle mne je to docela klíčová funkce - pořád všechny nabádáme, ať před založením vlákna/příspěvku nejdříve najdou, zda už se to neřešilo ...

Mi to většinou najde staré příspěvky cca 2013 a starší a pak až z nového AF. Mezitím je nějaká díra. Google to najde v pořádku, ale neumí hledat po rubrikách ...

Nepřevedené smajlíky mi teda opravdu nepřijdou důležitější, než vyhledávání!
M:736 750 113
Odpovědět