Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#586

Příspěvek od Howking »

Tak zkrátit dobu, po kterou lze editovat. Nebo dovolit editaci jen do chvíle, kdy uživatel opustí konkrétní vlákno.
(přiznám se, že já taky často edituji příspěvky, ale pod tlakem vlastní autocenzury a občas zjistím, že po odeslání editu už někdo stačil reagovat - prostě často rychleji píšu, než myslím, ale když už opustím vlákno, tak příspěvek považuju za kompletní i když výjimečně mě trkne i až za hodinu, že plácám kraviny)
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#587

Příspěvek od ok1in »

Martine,
jestli ti to pomůže, u verze 3.2 to mám v administraci, položka "konfigurace fóra - příspěvky - omezení času pro úpravu"
Ahoj Petr

PS: Ještě používám další funkci, je v tomtéž menu a má název "Zobrazit informace o poslední úpravě" - zobrazí pod zprávou, kdy byla naposledy upravena (pokud se tak stalo)...Jak koukám, už je aktivní... :oops:
Naposledy upravil(a) ok1in dne 07. 06. 2018, 14:31, celkem upraveno 2 x.
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#588

Příspěvek od Howking »

MilAN píše:Nějak se tady tenhle nešvar poslední dobou rozmáhá.
- jde vidět čas editace a že je novější, jak čas reakce. Takže pozorný si všimne a co záleží na nepozorných :-D
edit.jpg
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#589

Příspěvek od MilAN »

Howking píše:
MilAN píše:Nějak se tady tenhle nešvar poslední dobou rozmáhá.
- jde vidět čas editace a že je novější, jak čas reakce. Takže pozorný si všimne a co záleží na nepozorných :-D
Jasně, je vidět, že se něco editovalo. Jen nevíš vůbec co, protože původní text byl vymazán nebo přepsán. A to mi vadí. Nevadí mi, pokud někdo pod svůj příspěvek stačí napsat nějaký edit. Ale to může udělat i do nového příspěvku a není alespoň porušena chronologie vlákna.
Takže mi vadí to, že někdo na otázku :kolik je 1+1 ? napíše 3, a pokud ho někdo potom opraví, tak edituje svůj příspěvek tím, že místo té trojky napíše : samozřejmě, že to jsou 2 :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#590

Příspěvek od Howking »

A historie editů by jako na Fejsu nešla udělat, že by po kliku na čas editace vypsalo i původní verzi?
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#591

Příspěvek od ok1in »

To by asi někdo musel do phpBB dopsat modul, který by to dělal, v systému to není...
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#592

Příspěvek od Howking »

Pak nezbývá, než zásadní kraviny na které člověk reaguje citovat. (i když i citace jde editovat - mělo by být na takových forech snad inteligentních lidí etiketou své omyly ustát a přiznat)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#593

Příspěvek od MilAN »

Howking píše:A historie editů by jako na Fejsu nešla udělat, že by po kliku na čas editace vypsalo i původní verzi?
A proč by to mělo někoho zajímat a hrabat se v tom ? Prostě příspěvky následují za sebou v reálném čase. V reálné debatě se také nevrátíš zpět .
p.S : A když už napíšu pitomost, je to moje pitomost, a ne že v té debatě udělám blba z toho druhého :), který mě na můj omyl upozornil
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#594

Příspěvek od Howking »

No fungoval jsem i na forech, kde editace nebyla vůbec. A člověk se naučí fungovat i tam. Prostě neodešle, dokud si není jistý odpovědí. (a u nás dyslektiků se tam očekává vyšší tolerance okolí k překlepům a nedoklepům :-D)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#595

Příspěvek od MaG »

Na jiném fóru mě to před odesláním příspěvku upozorní, že mezitím někdo něco napsal. Možná by podobná funkce šla zapnout i tady..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#596

Příspěvek od Karell »

A pak je zase spousta těch, kteří si stěžují, že je krátká doba po kterou je možnost příspěvek editovat. No vyber si....
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#597

Příspěvek od biker.fm »

Karell píše:A pak je zase spousta těch, kteří si stěžují, že je krátká doba po kterou je možnost příspěvek editovat. No vyber si....
Karle, je to tezke rozhodovani.
Ja bych klidne nechal na editaci i delsi cas s tim, ze pokud nekdo uz na prispevek reagoval tak v tento moment uz nelze editacei provest. Jen nevim jestli tato funkce je mozna v teto nasi verzi co zde mame.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#598

Příspěvek od MaG »

Jak jsem psal, bohatě by stačilo, kdyby systém během psaní příspěvku nebo editace příspěvku uživatele upozonil, že mezitím někdo něco editoval, napsal.. tak by se ten člověk podíval a podle toho svou editaci uložil nebo příspěvek napsal. Takhle by to bylo ok.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1675
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#599

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

V předchozí verzi fóra (YaBB) bylo u upraveného příspěvku jasně napsáno, že byl upraven kým a kdy. Mi by to stačilo.
SW 200/1000, SW 200/800, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200, Bresser MS 127/1900
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-D E-M1 mark III, OM-D E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#600

Příspěvek od MMys »

S tím bohužel nic nevymyslíme. Omezení času na úpravu a na smazání příspěvku je pouze časovým údajem, nikoli podmínkou že někdo odpověděl.
Pak je tam ta funkce ukázání času poslední úpravy, která je zapnutá, a to je bohužel vše.

Doba na úpravu je nyní dvě hodiny
Doba po kterou lze příspěvek smazat také dvě hodiny.

Co tedy s tím ? Mám nějak rapidně zkrátit dobu pro možnost ediace příspěvků ?
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět