Astrofórum - nová verze

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#496

Příspěvek od Howking »

Se to asi nějak necacheovalo, ale už to švihá fakt parádně. Na klik. Okamžitě. Paráda. Děkuji.
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#497

Příspěvek od pavelseb »

Nešlo by nastavit fórum tak, aby ve sloupci Poslední příspěvek, zobrazoval Poslední nepřečtený příspěvek?

Je to totiž poněkud matoucí, když vidím "nové nepřečtené příspěvky" v nějakém tématu, kliknu a vidím že se vlastně nic nezměnilo v tématu který sem již četl...
AFNewTopics.png
AFNewTopics.png (15.53 KiB) Zobrazeno 3537 x
AFNewTopics2.png
AFNewTopics2.png (34.66 KiB) Zobrazeno 3537 x
Vím že ten sloupec je Poslední příspěvek, ale v kombinaci si ukazatelem "že je něco nového", mi to přijde matoucí.
Mám pocit, že v původním fóru to ukazovalo právě z Poslední nepřečtený příspěvek
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#498

Příspěvek od MMys »

To funguje jinak. Na poslední nepřečtený příspěvek tě pošle ten oranžový obdélníček v levém sloupci před názvem tématu. když tam není, tak už i ten poslední příspěvek máš přečtený.

A nebo používej funkci Rychlé odkazy - Nepřečtené příspěvky. To ti ukáže jen témata, kde jsou příspěvky, co jsi ještě nečetl. Z toho si vybereš co tě zajímá, přečteš, a pak dáš označit všechny zbylé příspěvky jako přečtené.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#499

Příspěvek od MilAN »

Často se musím znovu přihlašovat, někdy i několikrát v jednom dnu. Nevím, zda to souvisí s mým PC nebo naopak s AF
Edit : prohlížeč Chrome
Naposledy upravil(a) MilAN dne 01. 06. 2017, 11:16, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofórum - nová verze

#500

Příspěvek od Bill »

Mi to dělá na iOS (jabkofon), na počítačích s tím problém nemám...
Takže bych čekal nějaký problém browseru....
Na IE a Firefox mi to funguje dobře - i několik měsíců.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Festfast
Příspěvky: 95
Registrován: 14. 03. 2014, 09:19
Bydliště: Šumperk
Věk: 41

Re: Astrofórum - nová verze

#501

Příspěvek od Festfast »

@Milan: Prepokladam, ze se to tyka cookies, tam se uklada seession id. Nemate zakazano pouzivani cookies v prohlizeci, pripadne jejich smazani pri zavreni prohlizece? Nebo nejaky externi softik ala ccleaner, ktery je cisti?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#502

Příspěvek od MilAN »

Nic takového, někdy se to nevyskytne i několik dní, někdy vícekrát za den
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Re: Astrofórum - nová verze

#503

Příspěvek od Rekmarik »

MilAN píše:Často se musím znovu přihlašovat, někdy i několikrát v jednom dnu. Nevím, zda to souvisí s mým PC nebo naopak s AF
A já zaznamenal změnu, že mě to taky odhlásí (dřív automaticky přihlášen) ale po kliknutí do loginu mi to už samo vypíše přezdívku i heslo, takže stačí jen jednou kliknout. Tohleto se změnilo samo, já žádná nastavení neměnil.
Máš to tedy podobně ? nebo musíš vše vypisovat znovu ..

A nemůže to nějak souviset s jiným nastavením bezpečnosti přístupu na AF z hlediska přihlašování ?
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofórum - nová verze

#504

Příspěvek od MilAN »

Také nemusím vypisovat, ale je potřeba se občas přihlašovat A hlavně , je to nepravidelně, takže v tom něco je. Jinak mě to samozřejmě nijak neobtěžuje, jen v tom nevidím systém :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofórum - nová verze

#505

Příspěvek od Cztwerec »

Chtěl bych se zeptat, plánuje se propojení s Astrofotkami jak to bylo v předchozí verzi astrofóra? Tedy ano, v horní liště fotografie a přímé odkazy do galerie, dávalo to této stránce jistý punc vyjímečnosti. Ikdyž věřím, že lidé si na Astrofotky cestu najdou i tak...
Lectorem iustus...
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#506

Příspěvek od Howking »

Chtěl jsem jen upozornit na jeden rušivý element, který bych vypnul, když se nedá předpokládat rozumné využití ode všech uživatelů. Jistě vám dojde o co mi jde :-D
Uživatelský avatar
stawq
Příspěvky: 229
Registrován: 03. 04. 2013, 07:36
Bydliště: Ratměřice
Věk: 63

Re: Astrofórum - nová verze

#507

Příspěvek od stawq »

S tím se dá opravdu jen souhlasit ...
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 130
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Re: Astrofórum - nová verze

#508

Příspěvek od HonzaStr »

Howking píše:Chtěl jsem jen upozornit na jeden rušivý element, který bych vypnul, když se nedá předpokládat rozumné využití ode všech uživatelů. Jistě vám dojde o co mi jde :-D
Tak jsme o tom trochu diskutovali... A prozatím jsme se dohodli, že úplně zakázat obrázky v podpisu by byla docela dost velká restrikce. Hlavní problém může vzniknout ve chvíli, kdy ty obrázky jsou moc vysoké, takže znepřehledňují čtení fóra.

Takže vy výsledku, obrázky zůstávají povolené, pouze nově existuje (při editaci podpisu) omezení na jejich výšku na 60 pixelů...

Pokud by teda někdo chtěl prezentovat svůj (ne)vkus obrázkem á la cirkus, má stále možnost :-). Pokud by to nicméně bylo úplně neúnosné, může v konkrétních případech zasáhnout moderátor nebo admin...
Howking
Příspěvky: 1513
Registrován: 31. 08. 2015, 12:02

Re: Astrofórum - nová verze

#509

Příspěvek od Howking »

HonzaStr píše:Takže vy výsledku, obrázky zůstávají povolené, pouze nově existuje (při editaci podpisu) omezení na jejich výšku na 60 pixelů...
- no chtěl jsem ještě "pozlobit" 60px vysokým přes celou stránku širokým divoce animovaným gifem, ale už mě samotného obtěžovalo to co jsem tam měl teď. Nicméně, myslím, že bez obrázku v podpisu se dá obejít úplně a kreativita s ASCII artem, kterou tu někteří zdárně předvádějí je toho důkazem. Ale hlas adminův, hlas Boží.
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 130
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

Re: Astrofórum - nová verze

#510

Příspěvek od HonzaStr »

Howking píše: - no chtěl jsem ještě "pozlobit" 60px vysokým přes celou stránku širokým divoce animovaným gifem, ale už mě samotného obtěžovalo to co jsem tam měl teď. Nicméně, myslím, že bez obrázku v podpisu se dá obejít úplně a kreativita s ASCII artem, kterou tu někteří zdárně předvádějí je toho důkazem. Ale hlas adminův, hlas Boží.
V podstatě souhlasím, nicméně například ladis má v podpisu ASCII art, kterej je ale ve skutečnosti gif :-).
Myslím, že je to jako (téměř) se vším. Může to být dobré v dobrých rukou, špatné ve zlých. Ale to by neměl být důvod to zakázat úplně ;-).
Odpovědět