Nabídka výroby čehokoliv v AF

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 861
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#16

Příspěvek od Stanislavxyz »

Osobně bych navrhoval sekci "Doptávám..." , kde by byly příspěvky typu : "kdo vyrobí redukciM42/M58..."a v odpovědi se ozval někdo, kdo je ochoten to udělat.( a další jednání v SZ) To je myslím to , co tu chybí a kdejde evidentně o vzájemnou pomoc mezi amatéry.  
Takto podle mě může fungovat (a občas i funguje) sekce "koupím".
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#17

Příspěvek od MMys »

Smyslem mého příspěvku bylo, nějak odlišit to, co je reklama a co je normální výpomoc. Jetedy reklamou to, že někdo nabízí výrobu dalekohledu? Nebo okulárového výtahu, nebo karbonového tubusu, nebo zrcadla ?  
A to tady Milane někde bylo ? Myslím v tomto pořadí, že někdo explicitně nabízel výrobu něčeho ? Nikoli ve smyslu obráceném, že někdo měl dotaz, problém, a někdo jiný reagoval ?

Nepamatuju se, že bych v poslední době něco takového viděl (tedy pokud jsi nebyl rychlejší ty nebo Karell). Každopádně takhle by s tím souhlasit šlo, a sekci o které mluvíš, bych klidně založil, aby se to nemíchalo do bazaru. Tu opačnou raději fakt ne.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#18

Příspěvek od Vabra »

Ještě naposled se pokusím zastat organizátorů a inzerentů malo-sériové výroby čehokoliv a podobně.

Pokud něco chci pro sebe a nabídnu spoluúčast kolegům zde na fóru a všichni z toho můžeme profitovat nižší jednotkovou cenou, není můj business a IMHO to neporušuje místní pravidla...

Když organizuji a zde na fóru "inzeruji" výlet do Chile nebo do Jižní Afriky, tak také nejednám jako cestovní kancelář a není to můj business, ale chci tam letět sám a nabízím možnost někomu jinému letět se mnou a podělit se nejen o zážitky, ale také o některé náklady (typicky pronájem auta)...

Předpokládám, že rozlišovat mezi spolujízdou (spoluvýrobou) a inzercí CK (výrobce) by pro moderátory nemusel být neřešitelný problém.



Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#19

Příspěvek od MilAN »



A to tady Milane někde bylo ? Myslím v tomto pořadí, že někdo explicitně nabízel výrobu něčeho ?
Právě že ano, a to v nedávné době. Jedno řešil Karell a jedno teď já. V prvním případě šly na mě dost nechutné příspěvky ( ačkoliv jsem nezasahobal já - ale SZ šly na mě :))
Proto, aby k tomu v budoucnu nedocházelo, jsem napsal ten příspěvek.

( to, že ho někteří nechtějí pochopit, montují do toho nepřiměřený zisk, peníze , cenzuru, cestovní kancelář - bez komentáře)
Mým cílem není něco posuzovat, rozhodovat , zasahovat, ale to , aby sem nebyly dávány příspěvky, které tu nemají co dělat a nebylo k tomu potřeba nějakých zásahů, budících emoce.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#20

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »



Mým cílem  není něco  posuzovat, rozhodovat , zasahovat, ale to , aby sem nebyly dávány příspěvky, které tu nemají co dělat a nebylo k tomu potřeba  nějakých zásahů, budících emoce.

Bože, to už snad ani nemůžeš myslet vážně. Vždyť tahle věta ani nedává smysl, je to jenom mlžení, abys nevypadal tak blbě. Co znamená "nemají co dělat"? To přece není nějaká externí nesmrtelná kvalita příspěvku, ale záleží to jenom na tom, jak to někdo posoudí - ale přitom ty nemáš za cíl neco posuzovat nebo zasahovat! Takže to jenom přejmenuješ, abys měl zase poslední slovo. Tenhle tvůj způsob argumentace (se kterym se tady navíc cpeš do prakticky každé debaty) je jeden z hlavních důvodů, proč jsem tady prakticky přestal diskutovat. Předpokládám ovšem, že tě to nepřesvědčí ho změnit, protože z toho máš radost.

Ano, v pravidlech je možná napsáno, že tady nemá být "reklama", ale jednak to je je dost vágní tvrzení a druhak to není svaté písmo, aby nebylo možné diskutovat o tom, jak moc je to správně. Otázka ale zní, co od toho tady kdo chce - jestli radost z implementace "pravidel", nebo užitek - umožnění lidem tady propagovat věci, které dělají za peníze a můžou být jiným užitečné, by užitek mohlo přinést nejen jim, ale taky těm, kdo by si je pořídili. Ale to zřejmě prostě není důležité, hlavní je "nebudit emoce"!

Že já tuhle stránku vůbec ještě otevírám ...
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#21

Příspěvek od Rekmarik »

Předpokládám, že rozlišovat mezi spolujízdou (spoluvýrobou) a inzercí CK (výrobce) by pro moderátory nemusel být neřešitelný problém.

Taky si myslim, i když v poslední době se tady řešily např. neshody ohledně způsobu inzerce v astrobazaru - kdo prodává svoje astropřebytky a kdo s tím spíše handluje a má jako svůj koníček spíše výkup a následný prodej :)

Připadá mi, že menší zlo je rozhodně tady mít nabídky a možnost si něco nechat vyrobit, poslat, prodat atd .. než aby zde byla cenzura taková, aby se s vaničkou vylil i šikovný astronadšenec..

Pokud jsou zde mezi astroamatéry lidi, kteří něco umí (jakože je jich tady fůra) a třeba i by chtěli něco dělat a vyrábět pro druhé v rámci svého koníčku nikoliv zaměstání a zároveň nebýt ze své aktivity ve finanční ztrátě - nevidím problém vyhradit na AF prostor (třeba nějakou sekci nebo vlákno) kde by to bylo možno nabízet.
A na druhou stranu si ale myslim, že se tady všichni takoví stejně znají tak dobře, že jakási reklama ohledně vzájemné výpomoci a kdo co umí a dělá, se sama inzeruje formou příspěvků odkazů atd .. V drtivé většině přece ke prospěchu neee ?
Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#22

Příspěvek od Peťa »

Velmi se přimlouvám za povolení/zachování následujících typů dotazu:

1. chystám se vyrábět díl X kde náklady na vývoj (čas, materiál, finance) podstatně převyšují náklady na jeden kus, kdo má ještě zájem o X abychom dosáhli příznivějších nákladů/ceny za kus

2. chystám se zadávat komerční firmě výrobu dílu X kde náklady na vývoj (čas, materiál, finance) převyšují náklady na jeden kus - tj. třeba firma nabídne jeden kus za tisíc, deset kusů za dva tisíce, tak nabídnu kus za 200 plus poštovné a budu čekat na více než 5 zájemců a zbylé kusy pak nabídnu v bazaru

3. chystám se objednat z daleké ciziny nebo od velkovýrobce díl X kde je vysoké poštovné v poměru k ceně dílu nebo hodně kusů v nejmenším balení, kdo se přidá k objednávce

Sám žádnou takovou akci nechystám, ale chtěl bych mít možnost se občas přidat.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#23

Příspěvek od MilAN »

Tohle  bych viděl jako naprostou samozřejmost- a o něčem jako regulaci či schvalování či co, (co mi potom  bylo v některých příspěvcích podsouváno), jsem v tom  příspěvku nepsal  ani neuvažoval. Tohle je přeci přesně ta forma  vzájemné výpomoci.
Myslím, že by z hlediska formy a přehlednosti AF by  bylo dobré, mít na to zvláštní vlákno. Na názvu a umístění se lze určitě domluvit
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Peťa
Příspěvky: 464
Registrován: 03. 03. 2012, 12:25

Nabídka výroby čehokoliv v AF

#24

Příspěvek od Peťa »

Tak to sorry, to jsem tedy evidentně celou dobu nechápal o čem je v tomto vlákně řeč.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Výroba a prodej vlastní produkce

#25

Příspěvek od vla »

Nebylo by na čase trošku změnit pravidla a umožnit prodej vlastních výrobků? Pokud by zde někdo nabídl menší serii nějakých drobností, protože si dělá jednu pro sebe, tak bych to viděl spíše jako pomoc ostatním, byť by to nedělal úplně zdarma. Je tu kolem tohoto problému celkem dost diskusí, tak by asi bylo dobré to nějak vyřešit, pokud možno lépe než dosud, protože protože současný stav dost často budí s prodejem více kusů něčeho pocit komerční činnosti, což ovšem zcela neplatí zasloužilé členy, kde se to bere jako pomoc ostatním, ale u jiných je to pokus o komerční obohacení. Třeba něco ve smyslu vlastní výrobky možno nabízet, cizí, tovární atd. nikoli. Nevím, zkuste se zamyslet, jestli taková změna byla prospěšná, dle mě ano.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabídka výroby čehokoliv v AF

#26

Příspěvek od MMys »

A on to někdo zakazuje ? Žádný z níže zmíněných případů jsme nikdy nijak neřešili. Tedy pokud to udělá fyzická osoba, co si něco bastlí doma, v dílně, nebo jako drobný melouch v práci v množství pár kusů (u elektronických drobností spíš pár desítek kusů). To spíš někteří uživatelé to moc aktivně hlásili.

Pravidla zakazují komerční inzerci, a primárním cílem toho bodu pravidel je, abychom z AF neměli inzertní server prodejců a výrobců astrotechniky, a ne potírat naše vlastní domácí bastlení, hromadné nákupy a podobně.

To fakt musíme mít na každou blbost pravidlo, a pak zjistíme, že to stejně nepasuje na vše a založíme další pravidlo ?
To se fakt nedá řídit selským rozumem ? Myslím, že většina z nás moderátorů má dost let a zkušeností, aby dokázali poznat, co už je přes onu pomyslnou čáru. Univerzální pravidlo na to prostě nenapíšeš, a i kdyby jo, bude to nejspíš neřešitelná polemika s dotyčným nabízejícím.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Nabídka výroby čehokoliv v AF

#27

Příspěvek od vla »

Čím míň pravidel, tím líp, to v každém případě. Asi si to jen neumím v hlavě srovnat :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Odpovědět