bydliště

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

bydliště

#16

Příspěvek od MilAN »

Ty máš sice opačný názor , stejný jako Honza, ale oba máte ty údaje, proti kterým brojíte, u sebe uvedeny :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

bydliště

#17

Příspěvek od Lukina »

Jasne, mam tam svoje bydliste - mesto s 40tis obyvateli. Bydlet treba v Dobranove nebo Vlcim dole, tak to tam nemam a mam tam nejaky nesmysl ("jsem z Cech") nebo tam nemam nic. Ceska Lipa je dostatecne anonymni. Asi jsem paranoidni, asi je to taky dilem toho, ze jsem z rodiny, kde je nestandartni pocet policistu.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

bydliště

#18

Příspěvek od MilAN »

To ale vůbec nebrání strýčkovi Googlovi, ač není z policejní rodiny, aby o tobě zjistil ve zlomku sekundy jak celé jméno, tak bydliště, tak i věk. A to jen z nicu
Jinak si ale myslím, že pro potřeby komunikace není důležité z které jsi vesnice, ale odkud. Pražáci také nepíší, že jsou z Vršovic.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

bydliště

#19

Příspěvek od Lukina »

To ale vůbec nebrání strýčkovi Googlovi, ač není z policejní rodiny, aby o tobě zjistil ve zlomku sekundy  jak  celé jméno, tak bydliště, tak i věk. A to jen z nicu
Jinak si ale myslím, že pro potřeby komunikace  není důležité z které jsi  vesnice, ale odkud. Pražáci také nepíší, že jsou z Vršovic.To nepochybuji, ale to je jako kdybys tvrdil, ze zamykat auto je zbytecne, ze kdyz bude clovek chtit, tak ti ho stejne ukradne. Pozor, nekteri Prazaci nereknou, ze jsou z Prahy, ale treba nekteri Zizkovaci nebo Holesovicaci reknou ze jsou odtamtud. Nehlede na to, co reknou ti, kteri se narodili ve ctvrtich, ktere byly za jejich mladi jeste samostatne obce. Viz. muj deda nerekne, ze je z Prahy, ale ze je z Radotina. Muj vrstevnik by mimo Prahu rikal, ze je z Prahy - Radotina. Timhle jsem se ve sve studii okrajove taktez zajimal a zavery jsou docela zajimave.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

bydliště

#20

Příspěvek od MilAN »

Chtěl jsem jen naznačit, že tady něco tvrdíš, ale sám se tím neřídíš. Protože jinak by Google nanašel podle tvého nicu komplet jméno a příjmení, celé datum narození, e-mailovou adresu a měso. Chybí jen ulice, na kterou by se asi za chvíli dalo dostat chytrým dotazem.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

bydliště

#21

Příspěvek od Lukina »

Chtěl jsem jen naznačit, že tady něco tvrdíš, ale sám se tím neřídíš. Protože jinak by Google nanašel podle tvého nicu komplet jméno a příjmení, celé datum narození, e-mailovou adresu  a měso.  Chybí jen ulice, na kterou by se asi  za chvíli dalo dostat  chytrým dotazem.
Ja ale prece netvrdim, ze by se to nemelo uvadet, kdyz to nekomu je jedno, jen rikam, ze by to nemelo byt po nikom vyzadovano nejakym narizenim a to povazuji za rozdil. Nebo ne?
Ono dneska se da zjistit vlastne uplne jednoduse kde kdo bydli. Vzdyt i postak Ondra dovede vlastne jeste vic, nez google.

Pokud od nikoho nic nepotrebuju, nedavam mu dalsi informace. Datum narozeni mam na dvou internetovych zdrojich ruzne (v jednom ho mam nastaveno na 29. unora o prestupnim roce), takze ktere je to spravne? A i kdyz nekdo to spravne odhadne (ma pravdepodobnost 1:365,25, coz neni zrovna male cislo) je mu samo o sobe k nicemu. Mesto ma 40 tis. obyvatel, e-mailovou adresu zna dost lidi, to je vlastne jediny kontakt, ktery davam zcela cizim lidem. A ulice? Zalezi jak moc chytry by byl ten dotaz...
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 946
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

bydliště

#22

Příspěvek od pavelseb »

Souhlasím s Lukinou s Honzem. Kdo chce ať to uvede.

Ale dávat to jako povinný údaj je, při vší úctě, totální kravina.

Taky můžem říkat jo, astros, to je ten trouba bůh ví odkud
A čemu to vadí? Máš strach že se sním potkáš v reále a nebudeš vědět že je to trouba? :)
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x, HR Planetary 7mm, SW 25mm, mod. pas. chlazená Logitech QC 4000
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

bydliště

#23

Příspěvek od Vabra »

Krasna diskuse, uz aby bylo trochu jasno... :-?
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

bydliště

#24

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

"Toto je blbost. Napřed řešíš jestli chceš inzerovanou věc, pak až se domlouváš jestli je reálné to převzít. "

Ano, toto je blbost, pokud někdo POŽADUJE osobní převzetí, očekávám že napíše kde, věta, kterou jsi napsal, obsahuje zcela jasný nesoulad...
Ono totiž to není jenom o tom, zda zboží chci, ale např. i o tom, že pokud někdo dá zboží se slevou 1000,- Kč oproti novému a já to mám 300 km, zajisté se mi to nevyplatí...

Tož tak...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
amil
Příspěvky: 634
Registrován: 25. 10. 2010, 22:37
Bydliště: Bohouňovice I č.44
Věk: 85
Kontaktovat uživatele:

bydliště

#25

Příspěvek od amil »

Myslím si ,že když se většinou nevidíme ,že věk a bydliště jsou informace o tom druhém.Je to dobrovolné ale v zájmu  částečné představy o tom druhém.Nedělejme z toho problém je to jen vedlejší informace a nic tajného tak by to tam mohlo být.
Dobson300/F6 Drbohlav,Newton fotokom. 135/F4,2 Drbohlav,N200/800 Drbohlav, dělostřel. binar 10x80 Meopta r.1956,Canon350Da,450Da Mmys,ASI 120 MM mini,point.60/240.
,NEQ6 Pro ,TV guid. MMys,
http://www.fotovesmirmilosevic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

bydliště

#26

Příspěvek od Habl »



Jak lvové bijem o mříže,...a
my ji rozbijeme! J.N.

Příspěvky: 1729

Sudety, Cesko
Sudety
Cesko

Re: bydliště


To by me zajimalo, kde na tohle je nejaka mira...
Promiň, ale ona ta míra je tak trochu přímo dána v tvém profilu bydliště...

"jako vysokoškolský student geografie a budoucí kantor" by jsi nemusel psát své bydliště "Sudety,Cesko" jistě můžeš namítnout, že se jedná o jakousi študáckou avantýru...

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

bydliště

#27

Příspěvek od vla »

A čemu to vadí? Máš strach že se sním potkáš v reále a nebudeš vědět že je to trouba?V mém případě to vadí vzájemné komunikaci. Např. Rob.kr dal inzerát na závaží na EQ1, klidně bych mu ho vytočil, takže jsem mrknul do profilu a bůh ví odkud je. Tak jsem mu ani nepsal, mohl bych vyrobit, ale na poštu běhat nechci a abych nejprve zjišťoval jestli se můžem sejít atd, proč? Když chce být tajný, ať je tajný. To samé, když vidím inzerát na prodej, pokud nevím kde je možno koupi realizovat odpovídám vyjímečně. Možná jsem divnej, ale chovám se tak. :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

bydliště

#28

Příspěvek od Lukina »

"jako vysokoškolský student geografie a budoucí kantor" by jsi nemusel psát své bydliště "Sudety,Cesko" jistě můžeš namítnout, že se jedná o jakousi študáckou avantýru...Tomuto prispevku nerozumim. Česká Lípa je součástí Sudet i Sudetské subprovincie. Jsem rád že jste mi pomohl osvětlit tu míru. Někdo tam má "so z Hané", někdo má Petřín na Jamaice, někdo "su z Moravy" a ja pochazim a dosud bydlim v Sudetech. Moje rodina sem přišla už v na přelomu jara a léta, v roce 1945. Resp. její první polovina. Druhá sem byla převelena až později, tuším v roce 1951.

Paklize narážíte, ze v povalecnych letech byl tento pojem vlastne zakazan, tak vězte, že tato nařízení už neplatí, pojem byl tedy rehabitován. Ono je vůbec zajímavé, že byl zakázánn, ale nevymizel třeba z učebnic geomorfologie. A pakliže máte na mysli nějaké spojitosti s neonacismem, tak Vás mohu ubezpečit, že moje rodina přímo bojovala proti nacismu a já jsem na svojí hrdinu hrdý. Od oponenta jedné mé práce jsem byl nicméně upozorněn na to, že vše co je spojena s pojmem sudety je ideologicky zatížené, takže jestli Vám vadí tohle, tak se omlouvám, ale je to jako kdybyste nadával, že jeden člen naší rodiny, který studoval v Rusku dodnes říká Petrohradu občas Leningrad, protože do toho města jezdil, psal a bydlel v něm.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

bydliště

#29

Příspěvek od Cztwerec »

Pražáci také nepíší, že jsou z Vršovic.Jsem sice fanda pražské Slavie a nejen proto občas bydlím ve Vršovicích, jsem možná kočovník, tak mě nikdo nechytne. Ale ve svém profilu mám vyznačenu pouze polohu svého pozorovacího stanoviště...

Nebo je to špatně?

Spíš se zamýšlím nad tím kam jsem jinam poslal svoje data a proto mi teď choděj do schránky nevyžádnané časopisy a reklama, tuhle jsem vyhrál 50000 Euro, tam zase auto, to všechno na jméno Pan Iva Trojan, takže někde zhovadilsky vygenerovaná blbost. Toho bych se bál.

Antispamová ochrana, nevyžádané e - maily, viry apod.

P.S.: Napravím předešlé...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

bydliště

#30

Příspěvek od MilAN »

Myslíš, že když napíšeš  třeba "Pardubicko" , že to už je proti tvým zásadám ?
Protože pro ty, kteří čtou tvoje příspěvky, může ten údaj dost   pomoci v orientaci. Třeba, když v tvém příspěvku napíšeš, že už tu máš celý den  hezky, nebo že by šlo něco  udělat dohromady ....
....
Protože, když se nějaký spamer  nebo nějaký šťoural bude chtít  o tobě něco dozvědět, určitě ty údaje lehce sežene. I když si tam napíšeš , Maroko, 105 let....
............
Víš, já bych chápal, že máš takové zásady a že se jimi řídíš a proto sem neuvedeš ani město nebo oblast nebo že nechceš . Ale ty ty údaje o sobě rozhazuješ po netu úplně kompletně až po číslo baráku :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět