Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
ogami
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

Příspěvek #676 od ogami » 25. 11. 2016, 12:03

https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... for_posts/

Nevim, jestli je todle pouzitelne na zdejsi forum, ale urcite by mi neco takoveho neprislo naprosto zcestne ;) Dokonce by melo byt i videt, kdo podekoval, takze by mel autor prispevku i prehled, komu ta informace byla uzitecna. Urcite lepsi, nez X prispevku "dekuju" za sebou (ktere bych smazal stejne jako Karell), navic se opravdu nejedna o neco jako like/dislike na facebooku.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80, Scopos ED 66/400, GSO 150/750, Baader Vario 60
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5
Filtry: Astrodon  LRGB 36mm, Starlight Xpress USB FW

martin b

Příspěvek #677 od martin b » 25. 11. 2016, 13:52

Tak na tom nesejde, jestli na tom tlačítku je napsáno "to se mi líbí", nebo "děkuji", jde o ten samý koncept rychlého komentáře na jedno kliknutí. Vzhledem k jednoduchosti tohoto úkonu to lidi motivuje vyjádřit díky, zatímco komentář napíše málokdo z těch vděcných a zároveň to nikde nepřekáží. Naopak to zvýrazní užitečné příspěvky, jak už tu také padlo.

Jožin110
Věk: 62

Příspěvek #678 od Jožin110 » 25. 11. 2016, 14:59

Do těchto debat raději nezasahuju, protože zase nejsem tak kompetentní a jsem tu chvíli. Ale když už si mě Karel "vybral" :D (jsem autorem příspěvku 45), tak se zůčastnim. Jsem ze starý školy, kdy mě máma učila, že slušnost je pozdravit a povinnost odpovědět. A tak jsem kolegovi poděkoval a byl rád že někdo odpověděl. Teprve pak jsem dorazil na tuto debatu. Můj názor je asi někde uprostřed. Slušnost je slušnost, ale na druhou stranu pokud třeba někdo má omezený přístup na net, tak si stáhne poděkování které ho nezajímá. Omlouvám se, jestli jsem udělal něco špatně. Můžu děkovat SZ :D

Cztwerec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #679 od Cztwerec » 25. 11. 2016, 21:51

Teď Vám nevím, jestli mám veřejně poděkovat někomu kdo mi odpoví na můj blbej dotaz. Asi tedy použiju SZ. Protože pravdu vidím taky někde uprostřed... Každopádně bych to klidně mazal a je to jen na přispěvovatelích jestli každé vlákno bude plné děkuji, nebo plácání po ramenou... jak se to vezme.
Dobrý seeing, to je oč tu běží... http://astrofotky.cz/~Cztwerec

Howking

Příspěvek #680 od Howking » 25. 11. 2016, 21:59

Obecně bych to řekl tak. Lze apriori předpokládat, že každý tazatel je za odpověď vděčný a již předem děkuje. Tedy proč to psát? Na novém foru přibylo u uploadnutých dat počítadlo shlédnutí. Asi by nebyl problém zavést počítalo u každého příspěvku, nebo se mýlím? To by mohla být ta střední cesta. (kdybych byl snílek, tak po přidržení myši nad počítadlem by mohlo být vidět, kdo to viděl, ale to jen kdyby se chtělo, nutné to není)

Otoron
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #681 od Otoron » 13. 12. 2016, 11:07

Zdravim,
Myslim a priklanim se k te casti spektra, ktera si mysli ze "podekovani" na toto forum patri. Jsem uplny zacatecnik a asi nemam moc pravo se k tomuto "ozehavemu" tematu vyjadrovat. Na druhou stranu bych privital moznost i verejne "oznamkovat" cloveka, ktery se prenese pres muj stupidni dotaz a nasmeruje me na spravne reseni. Je mi pres 40 a nejsem moc "fejsbokovy" typ, ale ono takove "like" tlacitko se do nasi spolecnosti uz jaksi vrylo a vsichni vi, co to znamena.
Chci rici, ze neco podobneho by se hodilo i tu, chapu ze 10x reply "dekuji" je asi moc iritujici :)

Ono zpetna vazba je vhodna pro vsechy a rekneme si tady na rovinu, ze cast zacatecnickych dotazu, je tady po zasluze "potrestana". ;) i kdyz to tak na prvni pohled nevypada. Ja sam musim trikrat zvazovat jak a co tu napisu, aby na sebe nahodou neseslal hnev bozi... :lol: :lol: :lol:
Samozrejmne to trochu prehanim a pisu to s nadsazkou.
Toto forum je pro me super, a nebyt ho, tak bych nikdy s astro nezacal.
Takze pokud mohu mluvit za sebe, rad bych "prostredek" vdecnosti na tomto foru v nejake forme ponechal. Prospeje to, jak verim, obema stranam.
Oto
Celestron SCT C8, ES 102 APO Triplet, EQ-6R, i-NOVA PLB-Cx, Canon1200Da.

Zpět na “Astronomické fórum”