Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#646

Příspěvek od dvader »

A také zkus upravit svůj písemný projev!
Chybějící mezery, dlouhý proud slov bez rozumného oddělení do vět, chybějící velká písmena, atp. V podstatě se to nedá ani pořádně číst :x
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#647

Příspěvek od MilAN »

Už vícekrát jsem si všiml ( a možná a vícekrát přehlédl :) ), že pokud někomu odpovídám na jeho příspěvek či dotaz, a tem mi potom jednoduchou formou odpoví / např. "díky", "tak to chápu" ....) tak jeho příspěvek je potom smazán.
Nepíšu to z důvodu, že bych chtěl být za svůj příspěvek chválen a pod. ( i sám považuji vůči tomu, kdo mě poradí nebo odpoví na dotaz - za slušnost poděkovat), ale proto, že pokud si nevšimnu té odezvy dříve, než je smazána, tak považuji svoji práci na odpovědi za zbytečnou - a i dotyčný, kterému byla reakce smazána, může potom v očích druhých být považován za nevychovaného. To se lehce stane každému, kdo není hodně často na AF . Nepovažuji to za vhodný moderátorský zásah. Zvláště v okamžiku , kdy tu je spousta jiného - nevadícího balastu.
Naposledy upravil(a) MilAN dne 24. 11. 2016, 12:16, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
miro75
Příspěvky: 221
Registrován: 25. 11. 2015, 15:53
Bydliště: Nové Mesto n.V.
Věk: 48

Re: Obecně k moderátorům

#648

Příspěvek od miro75 »

A z toho dôvodu sa nedá ani napísať :" skvelá fotka", a podobne. Autora by to určite potešilo.
SW Dobson 200/1200, Zeiss 50/540, TS Plössl 32, SW Magellan 20 , Hyperion 13, TMB Planetary 9,7,4,2.5, SW Planetary 5, Trieder 20x50.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#649

Příspěvek od MMys »

To fakt někdo maže ? Já bych to také nemazal. Myslím že na tom bychom se mohli shodnout.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#650

Příspěvek od Karell »

Ano, já to mažu a opakovaně jsem uváděl, že se dá poděkovat v soukromé zprávě. Byla tady vlákna, ve kterých byl příspěvek a hned za tím "dík" v různé podobě třeba 3x za sebou. Tak si představ, k čemu to vypadá. Na tom, že to mazat budeme, jsme se v minulosti shodli. Pro miro75. Nemáš pravdu, podívej se do vláken s fotografiemi. Na tom jsme se s kolegy v minulosti také shodli, že v těchto vláknech to tolerovat budeme.
Edit: jiná situace je, pokud mimo poděkování ten příspěvek obsahuje ještě cokoliv jiného k tématu. Pak to i já nechám jak to je.
Uživatelský avatar
miro75
Příspěvky: 221
Registrován: 25. 11. 2015, 15:53
Bydliště: Nové Mesto n.V.
Věk: 48

Re: Obecně k moderátorům

#651

Příspěvek od miro75 »

Ok,to som prehliadol. Vďaka.
SW Dobson 200/1200, Zeiss 50/540, TS Plössl 32, SW Magellan 20 , Hyperion 13, TMB Planetary 9,7,4,2.5, SW Planetary 5, Trieder 20x50.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#652

Příspěvek od MilAN »

Karle, netuším, s kým jsi se na tom shodl. Určitě ne s těmi, kterých se to týká = s obyčejnými členy AF. Podle mě to je zvěrstvo a nepatřičný zásah do diskuse. Osobně jsem proti tomu a vůbec proti mazání příspěvků, pokud neodporují pravidlům. I ty by ale měly být přesunuty, ne nekontrolovaně mazány.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#653

Příspěvek od Karell »

Milane to je tvůj názor. Dělo se to i v době, kdy jsi byl moderátorem a věděl jsi o tom. A i když použiješ ještě silnější výrazy, nic to nezmění na tom, že když příspěvek obsahuje pouze slovo děkuji, dík, nebo cokoliv obsahově podobného, je možné napsat soukromou zprávu.
Edit: a nekontrolovaně tady nelze nic, proti starému fóru je tady záznam moderátorských zásahů, každý z moderátorů tady vidí, co jiný udělá.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#654

Příspěvek od MilAN »

Tak vzhledem k tomu, že tu aktivně v současné době moderuješ v podstatě ty a MMys -( a ten to nemaže) , tak chápu, že se můj příspěvek dotýká tebe.
Tvoji logiku nechápu. Pokud má dotyčný reagovat SZ, potom by klidně už mohl psát i dotaz do SZ. Příspěvek k typu "děkuji" určitě nikomu nevadí. Ale to, že podle diskuse to vypadá potom tak, že dotyčný po odpovědi nereaguje, tím vypadá jako nevychovanec. Můj názor je, že tohle mazání je v diskusi zvěrstvo a že nemá jakékoliv odůvodnění. Tohle je můj dlouhodobý názor, a je zbytečné mi ho tady vymlouvat ( ostatně, shodam by ti mohl přeposlat moji žádost, když jsem mu psal, že tu nechci být nadále moderátorem z důvodu toho, že nechci být dále spojován s těmi, co tady maží příspěvky ).
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#655

Příspěvek od Karell »

Tak v jednom příspěvku si stěžuješ na spoustu zbytečného balastu na astrofóru a v dalším ti vadí, když někdo cokoliv maže. Včetně příspěvků bez obsahu. To nevím jak dále komentovat. A to, že napíšeš, že už dotaz mohl psát do SZ, tak to snad záleží na autorovi. Dostávám spoustu otázek jak prostřednictvím SZ, tak třeba na e-mail. Nikoho jsem neposílal to psát hned na AF. A naopak. A znovu opakuji, už naposledy, řešíme tady příspěvky bez obsahu týkajícího se AF.
Uživatelský avatar
Aletel
Příspěvky: 282
Registrován: 25. 09. 2009, 06:56
Bydliště: Plzeň - Valcha
Věk: 62

Re: Obecně k moderátorům

#656

Příspěvek od Aletel »

Než se tento problém tady začne zbytečně hrotit ... osobně si myslím, že je pravda na obou stranách - zbytečné příspěvky "Děkuji" ap. a mnohdy chybějící zpětná vazba pro autora příspěvku.
Na některých forech (např. indilib.org) mají implementováno pod příspěvky tlačítko "Děkuji" a pokud někoho příspěvek osloví, tak na něj prostě klikne. Ukáže se i počet pozitivních "laiků". Je to anonymní zpětná vazba a neplevelí to zbytěčně vlákna. Usnadní to i práci v rozhodování moderátorům, kterým není co závidět ve snaze udržet "jakous - takous" kvalitu fora.
Naposledy upravil(a) Aletel dne 24. 11. 2016, 17:01, celkem upraveno 1 x.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a stále nevím nic - tudíž to vím správně.
Astrotrac TT320X + objektivy + Canon xxxx, vlastní montáž EQ v Astro-budce, INDI projekt, QHY-9, GSO 200/800
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#657

Příspěvek od Karell »

Zpětnou vazbu nepotřebuji. Poradím, když vím a jsem rád, pokud to tomu druhému pomůže. Jen tak se dá udržet fórum alespoň trochu přehledné. Pokud tady podobná funkcionalita, kterou popisuješ, není, Milan naprosto nedoceňuje, kolik by tady bylo příspěvků tak nějak navíc. Tipuji 1/4 až 1/3.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#658

Příspěvek od MilAN »

Myslím, že není na moderátorovi, aby rozhodoval o tom, co autor do příspěvku napíše nebo může napsat. (A to co nemůže, určují pravidla.)
.........
To, že smažeš 1/3 nebo 1/4 příspěvků opravdu nedoceňuji, - na komentář mi nestačí slušný slovník.
Opravdu shodam chce, aby takhle fungovalo AF ?? Opravdu to chtějí členové AF ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#659

Příspěvek od Karell »

Příspěvků o ničem, dodávám.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11381
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#660

Příspěvek od MaG »

Jsou i lidé, kteří napíšou např. "gratuluji k úspěšnému startu s družicí XY" a nikdy by nikoho ani nenapadlo to smazat. Proboha co je to za módu nazývat poděkování balastem? Toto je fórum, ne kniha vědomostí. Zcela výjimečně s tebou Karle v žádném případě nemohu souhlasit a to z principu, nikoli proto, že jde o tvůj spor s Milanem. Ostatně MMys už to napsal taky.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět