Připojení foťáku k mikroskopu (světlý střed/dot of light)

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Odpovědět
niklak
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 01. 2017, 12:49

Připojení foťáku k mikroskopu (světlý střed/dot of light)

#1

Příspěvek od niklak »

Ahoj,

vím, že mikroskop není dalekohled, ale vzhledem k tomu, že jsou to oboje optická zařízení, mají za úkol zvětšovat a já bych rád sledoval objekty v darkfieldu, což mi někdy připomíná hvězdnou oblohu, tak věřím, že tu najdu odpověď ;)

Nedávno jsem zakoupil tento mikroskop s nadějí, že prodejce problematice rozumí a vše bude ok. Bohužel nebylo, závad bylo více, ale teď už řeším jednu z posledních a tou je, že při snímání foťákem z vrchního výstupu je uprostřed obraz osvícený a osvícenost se od středu ke krajům snižuje. Na základě této diskuze o "dot of light" jsem došel k závěru, že se jedná o reflexi světla, kterou můžu vyřešit buď okulárem uvnitř adaptéru, nebo tmavým papírem, kterým zamezím reflexi. Vzhledem k tomu, že potřebuju maximum světla, tak si myslím, že první možnost je pro mě ideální. Na základě tohoto článku si myslím, že musím vybrat okulár podle typu objektivu a současně zvětšení podle typu foťáku, kterým je full frame Nikon D7200. Výsledek by asi měl vypadat jako některé fotky tady. Podle zmíněného článku si myslím, že okulár by měl být 2,5x, "magnifier" 1x ... říkám si, jestli existuje něco jako "all in one" a nakonec bych přidal jen redukci z T2 na F-mount pro foťák a hotovo.

Můžete mi někdo pomoct, jestli to co si myslím je správně a jaké informace bych si měl ještě zjistit, abych věděl, co přesně koupit, ať to dořeším. Už z toho hledání celkem šílím a rád bych to konečně dotáhl. Moc díky. Snad mi tento příspěvek někdo nesmaže.

David
Odpovědět