Baader Hyperion ZOOM click

Okuláry, filtry, hledáčky a vše ostatní, co patří k pořádnému pozorování.
Uživatelský avatar
rodis951
Příspěvky: 41
Registrován: 15. 02. 2011, 14:28

Baader Hyperion ZOOM click

#46

Příspěvek od rodis951 »

No a když už jej máš, tak jsi spokojený? U podpisu [quote author=272B535620610 link=1299844756/43#43 date=1302370984]No a když už jej máš, tak jsi spokojený? U podpisu máš nějaké plosly, tak porovnej alespoň s nima.Jednoznacne je BDR zoom lepsi ako setove ploss okulare k dobsonu.
Som spokojny so zoomom . V dalsich mojich prispevkoch su dalsie postrehy k zoomu.
Vrána
Příspěvky: 199
Registrován: 20. 06. 2010, 17:38
Bydliště: Jablonec nad Jizerou
Věk: 67

Baader Hyperion ZOOM click

#47

Příspěvek od Vrána »

Teď už je víceméně teplo a okulár zoomuje v pohodě.Můžete mi někdo poradit na příští zimu nějakou vazelínku,která při nízkých teplotách nazatuhává?Já jsem použil vazelínu od fy.kluber unsilikon L50/2.Je trochu tužší,ale podle výrobce snáší teploty -50 až 230°C.Zatím jsem vyskoušel při -6°C a známky tuhnutí se neprojevily.Možná nějaký strojař navrhne řidší,ale nevyznám se v tom.Jednalo se spíš o pokus co bylo k dispozici.Jsem spokojený.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Baader Hyperion ZOOM click

#48

Příspěvek od votrelec »

Po zrelom uvazeni som pred rokom rozobral Sky Master 25x100 a skolimoval som ho. Nasledne som vycistil otocny system na okularoch z tej risernej "brzdo vazeliny" a premazal http://www.velosport.cz/cs/eshop/cyklo- ... -3472.html. A spokojnost. Samozrejme do -20 nechodim pozorovat. Zvazujem ze "prebehnem" aj BH 8-24 mm Mark III. Len musim mrknut kde sa nachadzaju tie srobiky na uvolnenie otocneho mechanizmu.
Vrána
Příspěvky: 199
Registrován: 20. 06. 2010, 17:38
Bydliště: Jablonec nad Jizerou
Věk: 67

Baader Hyperion ZOOM click

#49

Příspěvek od Vrána »

Len musim mrknut kde sa nachadzaju tie srobiky na uvolnenie otocneho mechanizmu.Najdeš je pod gumovým hmatníkem nad stupnicí.Ten se dá snadno sundat,ale pozor na ty šroubečky jsou to prcci.Raději použij jako podložku bílý papír a možná lupu.Kdyby ti spadly na koberec,tak máš o hledání postaráno na dlouhou dobu :D.Dotáhnout jen lehce,jinak to jde moc ztuha.
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Baader Hyperion ZOOM click

#50

Příspěvek od demonek »

Zvazujem ze "prebehnem" aj BH 8-24 mm Mark III. Len musim mrknut kde sa nachadzaju tie srobiky na uvolnenie otocneho mechanizmu.
Kdyby jsi se do toho pustil,tak mě prosím informuj jak to šlo.Okulár mám ho v záruce a docela strach do toho vrtat,abych to nějak nedodrbčil.
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Baader Hyperion ZOOM click

#51

Příspěvek od demonek »

Tož jsem ho poslal do Foto Pazdera na reklamaci.Začal zatuhávat i při pokojové teplotě při zvětšování ohniska.Tudíž jsem usoudil,že problém nebude jen ve vazelíně.Teď su zvědavý jak to dopadne a hlavně v čem byla chyba.  
Uživatelský avatar
rodis951
Příspěvky: 41
Registrován: 15. 02. 2011, 14:28

Baader Hyperion ZOOM click

#52

Příspěvek od rodis951 »

Moj Baader Hyperion ZOOM III chodi lahko, dobre si spravil, ze si ho poslal predajcovi. Ak zatuhava, je to rozhodne chyba.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Baader Hyperion ZOOM click

#53

Příspěvek od votrelec »

Zas jeden z mojich BH zoomou Mark III z 8-12 "chrapoce" ako keby sa o seba optierali sosovky (cocky). Dufam ze je to len mechanicka zalezitost. Zatial som nemal cas premazat mechaniku. Dam vediet az to "zbabrem" ;D
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Baader Hyperion ZOOM click

#54

Příspěvek od daghtus »

Mozno sa ti na trecie plochy len dostala nejaka tvrda necistota, napr. piesok. Vycisti, premaz a uvidis. :)
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Baader Hyperion ZOOM click

#55

Příspěvek od demonek »

Tak mi byla reklamace uznána a okulár vyměněn za nový kus,který dnes dorazil.Údajně byl uvnitř prasklý nějaký teflonový kroužek a proto to zatuhávalo. Vyměněný okulár už prošel testem v ledničce a vypadá to,že je úplně v pohodě. :)
Tímto bych chtěl zároveň poděkovat Foto-Optika Pazdera za příkladné vyřízení reklamace.
Uživatelský avatar
jezevec
Příspěvky: 517
Registrován: 10. 10. 2010, 22:53

Baader Hyperion ZOOM click

#56

Příspěvek od jezevec »

Chcem sa spytat, nevyznam sa velmi do okularov, co su napriklad pentax zoom okulare, su o tolko kvalitnejsie o kolko su drahsie?
Explore scentific a podobne sa vyrabaju z dakych ed resp apo skiel?

Obstaral som si Zoom Hyperion, ale pride mi,ze ta farebna vada je tam docela citelna.
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Baader Hyperion ZOOM click

#57

Příspěvek od stana »

Ještě řeknu svůj názor a jdu do kytek...
Proč kua furt sem taháte ty zoom okuláry..Je to sice  funkční ale je to taky kompromis...Okulár s pevným ohniskem prostě je vždy lepčí a dá kontrastnější obraz než nějaký hybrid.. :-/
Teda můj názor... :-?
Kua, to už jsem říkal..Ups.. :D
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Baader Hyperion ZOOM click

#58

Příspěvek od daghtus »

Na Posec-e bol test zoom okularov: http://posec.astro.cz/view.php?cisloclanku=2010060501

Podla toho som sa rozhodol pre Baader Hyperion Zoom a som s nim spokojny. Mne sa farebna vada nezda az taka zla; vadia mi skor reflexy. Stana sa nim isto nedival, ked ma vyhrady voci kontrastu. Kazdopadne, aj Pentax ma problem s farebnou vadou - opytaj sa Zbyska (http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 7263953/15).
Uživatelský avatar
jezevec
Příspěvky: 517
Registrován: 10. 10. 2010, 22:53

Baader Hyperion ZOOM click

#59

Příspěvek od jezevec »

Dik daughtus. No a je vobec nejaky okular ktory nema farebnu vadu ?
K comu je potom dobre ED na vizual ked k tomu neni poriadny okular :)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Baader Hyperion ZOOM click

#60

Příspěvek od MilAN »


K comu je potom dobre ED na vizual ked k tomu neni poriadny okular :)Problém je v tom, že si vybíráš ZOOM. Hodně obecně je to okulár s velkým zkreslením, malým rozlišením, velkou barevnou vadou a malým polem. Jakýkoliv okulár v cenové hladině nad 2.000 Kč ti umožní vybrat ty vlastnosti, které potřebuješ a prakticky v žádném parametru nebude horší než zoom. Když koupíš 2 okuláry s potřebnými ohnisky, bude to určitě lepší řešení. Obecně okuláry nemají žádnou velkou barevnou vadu, která by degradovala ED objektivy. Toho by ses neměl bát.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět