Skylux aneb Lidlskop...

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Coreysek
Příspěvky: 67
Registrován: 27. 06. 2008, 04:43

Skylux aneb Lidlskop...

#1

Příspěvek od Coreysek »

dobrý den všem zapáleným...
Jsem v tomto oboru úplný začátečník, tudíž bez zkušeností.Tímto jsem Vás chtrěl požádat, jestli by jste mi poradili, co dokáže můj teleskop...Jak s ním nejlépe zacházet abych dosáhl nejvyšších výsledků.Děkuji

VŠEM PŘEJI BEZMRAČNOU OBLOHU PLNOU TAJŮ VESMÍRU
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Skylux aneb Lidlskop...

#2

Příspěvek od Cassi »

Ahoj,
musim podotknout, ze zkuseny pozorovatel uvidi daleko vic, nez zacatecnik.
Ze zacatku bych se spis zameril na orientaci po obloze a naucil se vyhledavat objekty - planety, deep-sky...

Co se tyka jednotlivych objektu, tak ze sve vlastni zkusenosti vim, ze muzu v lidskopu videt naznak prstynku v M57, naznak okrajovych hvezd v kulove hvezdokupe M13, rozlisit ctyrhvezdu Epsilon Lyrae. Coz me prijemne prekvapilo. Samozrejme to chce mit nejake zkusenosti a musi byt dobre pozorovaci podminky.
Na planetach se daji pozorovat detaily - kdyz jsem s lidlskopem zacinal, tak jsem napr. na Jupiteru videl jen dva rovnikove oblacne pasy bez detailu, ale postupem casu jsem si vsiml, ze i v takto malem dalekohledu jde na Jupiteru pozorovat cela rada detailu :)


Kresba Jupitera z 12.5.2006, 0:15-0:30 SEČ, R70/700mm, zv. 117x
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Odpovědět