Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Anttresome
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 11. 2012, 19:57

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#691

Příspěvek od Anttresome »

Já jsem asi ve středu kolem 7:20 ráno viděl takově kotoučky měly barvu asi tak namíchanou oranžová s červenou,a strašně rychle zapadaly.Nevíte někdo kdo je pozoroval dalekohledem,co to bylo co planety?Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#692

Příspěvek od Karell »

Pozorovanou planetou mohl být Jupiter, ale druhá planeta se tam v tuto dobu nenacházela, možná tě zaujala velmi jasná hvězda Capella ze souhvězdí Auriga.
Uživatelský avatar
Anttresome
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 11. 2012, 19:57

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#693

Příspěvek od Anttresome »

Ne ne nevím možná,vypadalo to jako měsíc v první čtvrti nebo poslední nepamatuju se ale melo to jiny barvy nez mesic
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#694

Příspěvek od Karell »

Napsal jsi: " strašně rychle zapadaly " takže vycházím z toho, že to bylo na světové straně, kterou označujeme jako Západ. Měsíc byl ve fázi, kterou jsi rozhodně nemohl pozorovat.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#695

Příspěvek od Rekmarik »

Já jsem asi ve středu kolem 7:20 ráno viděl takově kotoučky měly barvu asi tak namíchanou oranžová s červenou,a strašně rychle zapadaly.Nevíte někdo kdo je pozoroval dalekohledem,co to bylo co planety?Předem děkuji za odpověď.
Mě to připomíná něco, co jsem viděl včera večer, když jsem se vracel do Třebíče, tak při horizontu jsem zahlédnul několik světelných bodů tak kolem pěti bylo to podivně intenzivní na to aby to byly hvězdy a taky to mělo spíše barvu do červena .. jak jsem projížděl autem, tak jsem to viděl furt na stejným místě na obloze, takže to muselo být spíše daleko ode mě. Když jsem zaparkoval a vystoupil, ještě jsem několik těchto světelných bodů viděl a zřetelně se pomalu pohybovaly tak, že to nemohly být ani hvězdy ani planety a myslím, že to byly nějaké balónky které musel někdo vypustit .. docela zajímavé, než jsem ale stihnul vzít dalekohled už byly mimo dohled.

Možná žes víiděl něco podobného ..
Uživatelský avatar
Anttresome
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 11. 2012, 19:57

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#696

Příspěvek od Anttresome »

Asi jo ...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#697

Příspěvek od Karell »

Odstranil jsem OT příspěvek. Pro uživatele JirkaF: nerozpoutávej, prosím, další flame, názor na tento úkaz už je dávno na projektu Záře uveřejněný. Dík
Doplnění: jestli máš potřebu jemu to sdělit, napiš soukromou zprávu
Uživatelský avatar
Bolavanoha
Příspěvky: 1
Registrován: 03. 01. 2013, 09:15

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#698

Příspěvek od Bolavanoha »

Dobrý den včera se mi stala příhoda a celkem mě to zaujalo kolem 19:30 sem byl tady u nás na českokrumlovsku venčit psa a bylo úplně vymetené nebe ale na východě sem uviděl menší mrak a jakoby se u něj blýskalo a potom po blesknutí sem viděl oranžové světýlko co letělo celkem rychle ale od mraku k zemi nebo prostě jen od mraku jiným směrem a pak zmizelo zajímalo by mě co to mohlo být říkal sem si že by to mohlo souviset s oslavami nového roku rachejtle a pod ale směrem co sem se díval sou jen lesy takže nevím kdo by tam co pouštěl a navíc to bylo celkem vysoko a tohle bylo spíš jak bouřka a ne ohňostroj a kdyby ta oranžová věc byla nějaká petarda letěla by zezdola nahoru a ne opačně. škoda že jsem neměl foťák nebo kameru
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#699

Příspěvek od MMys »

napadá mě bolid, který udělal záblesk za mrakem a pokračoval dál.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#700

Příspěvek od MMys »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 208300/0#0][splithere][/link][splithere_end]
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Šimšim
Příspěvky: 6
Registrován: 27. 11. 2013, 21:44

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#701

Příspěvek od Šimšim »

Ahoj, snad jsem ve správném topicu.
Měl bych takový dotaz, pro většinu z vás asi dost úsměvný, ale opravdu by mě zajímalo, co jsem viděl. Před chvilkou (21:30) jsem byl venku, obloha pod mrakem, ale na východní obloze jsem občas zahlédnul silně prosvítající "hvězdu". Když jsem se dostal domů pro tablet, kde mám mapy hvězdné oblohy, už se to znovu neobjevilo. Rozhodně to byl nejsilněji zářící objekt, ostatní, pokud byly aspoň okamžik vidět, byly velice matné. Když jsem do těch míst pak "na slepo" mířil tabletem, tak mi vyšlo, že by to mohl být Jupiter nebo Betelgeuze. Jenže, neumím posoudit jasnost těchto objektů. Pro vás tady to bude určitě mnohem jasnější. Děkuji.. :)
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#702

Příspěvek od Rekmarik »

že by to mohl být Jupiter nebo Betelgeuze
Ano.
Uživatelský avatar
Dobycz1
Příspěvky: 545
Registrován: 01. 08. 2012, 15:57

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#703

Příspěvek od Dobycz1 »

Ahoj,

13.11.2012 jsem fotil oblohu a zkoušel jsem snímat Slunce přes kontinuální snímaní... bylo nastaveno 5 snímku/s o pár dní později jsem si na 2 z nich všiml zajímaveho objektu. Na první fotce není vidět nic.. pak na druhé černý bod a na třetí stříbrný disk. Poslal jsem tedy 3 snímky na projektzare.cz, kde mi odpověděli že se jedná o hmyz, z touto odpovědí jsem se nesmířil jelikož týden předtím napadlo 16 cm sněhu a bylo několik stupnu pod nulou a za druhé mi to nepřijde jako obrázek letícího hmyzu. No jsem zvědav na vaše názory :)

http://vowdiv.rajce.idnes.cz/nastenka#
SW 250/1200, Celestron 6 SE, C11, EQ6
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5575
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#704

Příspěvek od Karell »

1. pokus se příště zamyslet nad tím, kde svoje vlákno zakládáš a pomocí funkce hledat najdi podobné téma. Tohle v sekci astrofotografie svoje místo nemá.
2. Sám píšeš, že bylo několik stupňů nad nulou, už mnohokrát jsem viděl hmyz zmatený teplem sedající na sníh. Já souhlasím se závěry projektu Záře.
Uživatelský avatar
denis.marc
Příspěvky: 1103
Registrován: 25. 04. 2008, 02:55

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

#705

Příspěvek od denis.marc »

jelikož týden předtím napadlo 16 cm sněhu a bylo několik stupnu pod nulou
;)
Odpovědět