Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
lachim
Věk: 36

Re: Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

Příspěvek #766 od lachim » pát 10. úno 2017 13:13:24

Ahoj,

hypoteticky, mne to vychádza ,podľa calsky), na družicu USA 247/FIA Radar 3 (2013-072-A). V inkriminovanom čase sa nachádzala družica v okolí Polárky a jej dráha (celková zloženina záberov) na snímke sa podobá vyobrazeniu dráhy na serveru calsky. Server uvádza magnitúdu 6,8mag.

Na vlastnej koži som sa presvedčil, že pri dobrej geometrii Pozorovateľ-Satelit-Slnko sa niekedy podarí vidieť záblesk resp stopu družice pri nízkej magnitúde. V ten deň bol západ Slnka o 15:57 SEČ a astronomický západ o 17:57 SEČ.

Je to len hypotéza.

Michal
Bresser Hunter 10x50; Canon 350D, Canon 400D; seťák 18-55mm/3.5-5.6; Canon ES 24mm/2.8; Canon 50mm f/1.8 II; "fisheye" Samyang 8mm/3.5; staré M42: Pentacon 135/2.8 a 200/4

pav

ufo

Příspěvek #767 od pav » pon 20. úno 2017 13:54:47

Dobrý den, zdravím všechny na fóru. Nejsem bohužel od ,fochu, ale rád bych se podělil s mým pozorováním, které se uskutečnilo 9.7. 2009 v 10.18 hod. v obci Radimovice u Velkých Popovic. Byl jsem na toulce přírodou, vybaven fotoaparátem panasonic a jednookým dalekohledem. Bylo absolutně jasno bez mráčku, a jako obvykle jsem občas vzhlédl k obloze. V tu chvíli jsem si téměř na severu, mírně na západ povšiml jak se něco rozsvítilo. To upoutalo mou pozornost a po pár vteřinách jsem měl jasno, zřejmě horkovzdušný balón, nebotˇ světlo zhaslo, ale nebylo nic vidět. Po chvilce opět světlo, ale níže a opět zhaslo. Snažil jsem se udržet bod, kde bylo světlo a už byl viditelný tmavý předmět, bylo dost obtížné ho udržet na očích. Okamžitě jsem použil dalekohled a zjevilo se mi něco, co si ..nekoupíš. Černý jasně metalický objekt jakoby člunovitého tvaru pohybující se po přímce jako letadlo, ale!!! zároveň rotující okolo obou os současně. Poté jsem objekt vyfotil na max. optický zoom asi 26x a pořídil dvě fotografie, které komukoli zašlu na požádání. Bohužel na fotografiích objek vypadá úplně jinak, než v dalekohledu, což je pro mě veliké zklamání. Objekt letěl směrem na východ ve stejné hladině, subjektivně podobně rychle, jako dopravní letadlo. Pozorování skončilo zmizením za terénní nerovností. Velikost a vzdálenost by byla jen spekulace. Sedm let vzpomínek a stále netuším co to mohlo být, nezajímám se o možnosti, ale o pravdu. Největší vodítko je dle mě ten pohyb, proč by to rotovalo? Ještě doplním, žádný zvuk, žádná stopa. Díky za zájem.

MilAN
Věk: 68

Re: ufo

Příspěvek #768 od MilAN » pon 20. úno 2017 14:07:23

pav píše:netuším co to mohlo být, nezajímám se o možnosti, ale o pravdu.

Tak po 8 letech v tom žádnou pravdu nehledej, bude to jen pohádka .....
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz

martin b

Re: ufo

Příspěvek #769 od martin b » pon 20. úno 2017 14:14:36

Fotografii lze vložit přímo do příspěvku formou přílohy. To bude asi nejlepší vodítko k případné identifikaci.
Přičemž je to určitě cennější než vizuální pozorování, které je zatíženo velkou chybou a obzvláště po tolika letech bude jeho popis velmi zkreslený.

Zpět na “Ostatní”