Gemini G42

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Gemini G42

#91

Příspěvek od vla »

Já jsem s montáží plně spokojen a to že neumím anglicky asi chyba montáže nebude. A ohledně toho, že je zde několik kusů a každá má jiný typ spojky mezi motorem a šnekem je přeci úplně jedno. To bys za chvíli mohl vyčítat, že některá je černá jiná červená atd. Nechci přehnaně obhajovat, ale pokud si koupíš auto a na tom samém od souseda jsou pneumatiky jiného výrobce znamená to co? Že jsou to špatná auta, To snad ne. :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Gemini G42

#92

Příspěvek od -karneades- »

G42+ je ne dobrá, ale skvělá montáž  ;), bohužel jsem se taky nenaučil pořádně AJ a ovládací zařízení Pulsar je velmi složitá krabička, která dovoluje mraky různých užitečných doplňků a já ve své podstatě neumím montáž ani ustavit na hvězdy (nemyslím polárně) :-[, povedlo se mi to dvakrát z pěti pokusů, ale je to tím jak píše Vláďa, jsem prostě tele a ovládání mi přijde nelogické, například když najedu na objekt pomocí GoTo a ručně ho vystředím, tak se po odklepnutí vrátí tvrdošijně na původní pozici...........
Dobrý počin by byl podrobný manuál v ČJ, myslím si, že by tím přibylo i dalších zájemců o koupi.
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

Gemini G42

#93

Příspěvek od MartinV. »

To vla: vzal jsi mě zřejmě moc vážně. (viz. mé 3x ;D ;D ;D). Tak to se ti omlouvám pokud jsem ti hnul žlučí a dotkl jsem se tvého miláška. Konec OT.

MartinV

P.S. Taky neumím anglicky a mám montáž z USA. Život je boj. :)
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Gemini G42

#94

Příspěvek od vla »

Neboj, příslušný orgán již nevlastním ;D, takže to byla pouze obhajoba montáže a přiznání vlastní neschopnosti.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Gemini G42

#95

Příspěvek od -karneades- »

tak jsem tady s další nekalou vlastností řídící jednotky Pulsar2, chtěl jsem fotit Sluníčko kamerou QHY5 a dopadlo to tak, že jsem vyfotil prd, Pulsar2 totiž vnáší do snímku děsnej bordel, různě se měnící pruhy, všiml jsem si toho již u minulých snímků a u montáže Vla, tam to bylo krásně vidět na MMysově TV guideru on line na jeho monitoru, nepomůže ani odpojení notebooku od sítě,,,,
nejenom, že montáž občas chrochtne a není funkční GoTo, navíc ještě toto,,,,
nemám ji rád >:(
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 911
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Gemini G42

#96

Příspěvek od LKamarad »

Je fakt že ta Lacerta se jim výjimečně povedla ale jinak bych si u nich vsadil spíše na dobrej guláš a bezkonkurenční trvanlivej salám , kterej jako jedinej na dlouhejch expedicích v tropech nezplesniví  :D
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Gemini G42

#97

Příspěvek od -karneades- »

jak jiste vite, tak jsem byl s touto montazi pomerne nespokojeny, dokonce jsem ji jiz dvakrat nabizel k prodeji, duvedem byl problem s GoTo kde pomerne casto pri najizdeni na objekt dochazelo k vynechani kroku motoru a naslednemu nepresnemu najeti, resil jsem to nekolikrat s dodavatelem-bez uspechu, montaz jsem do sroubku rozebral abych se presvedcil, zda nejde o mechanicky problem, nic nepomohlo----az se mi ozval MMys a timto mu velmi dekuji  :), ktery mi vynadal neco do volu a sdelil mi, ze v navodu k Pulsaru II (ktery jsem mimochodem cetl asi dvacetkrat) je zminka o moznosti nastaveni budicich proudu krokovych motoru, jmenovite jde o polozky CURENT TRACk a CURENT GoTo, po zvyseni hodnot z 950mA na 1300mA slape montaz jako hodinky! Dokonce jsem dotahl na doraz pritlak sneku a snizil tak PE, proste ted jsem tu montazicku zacal mit opet rad a uz se na ni nezlobim, vrele vsem majitelum doporucuji hodnoty zvednout, montaz si pak necha libit i pri 12V najizdeni az 8500 x sid bez toho, aniz by se zastavil krokac, muzete nasledne krasne trackovat treba nizkoletici satelity,,,,
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11582
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Gemini G42

#98

Příspěvek od Psion »

Super Petře, já věděl, že nakonec budete s G42 kamarádi :)

Já jsem s ní spokojený nad míru a funguje opravdu precizně, po ustavení na jednu hvězdu je vše v FOV okuláru.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11582
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Gemini G42

#99

Příspěvek od Psion »

Dnes mi dorazila pěkná a bytelná montáž Berlebach tripod UNI 8 s nosností 60kg s platformou přímo pro G42+ a lze objednat u TS i pro jiné montáže Celestron či S-W. Tady je obrázek pro inspiraci, montáž je opravdu bytelná a přitom není těžká (6kg), výška 83cm, dělají i dvojnásobek.

Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Gemini G42

#100

Příspěvek od Pavebo »

Nevím, zda jste zaznamenali prudký vývoj u Gemini G42+ z hlediska nových driverů. Je konečně nový:

- USBtoSerial driver (32 and 64 bit) a je skutečně funkční pro 64 b W7; G42+ mi konečně běží na W7- 64!!!
- Pro Pulsar 1 a 2 úplně nový ASCOM driver - Ascom 5.5 and 6  driver, skutečně parádní; není již potřeba připojení montáže přes protokol LX200
- Pulsar2 commander ver3.15

Pokud víte, a máte nainstalováno, a máte snad nějakou negativní zkušenost, dejte vědět.

Zdraví

Pavebo
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Gemini G42

#101

Příspěvek od -karneades- »

no to je pekny! co ja vim, tak vsech pet montazi G42+ (mimo tebe) o kterych vim jede bez moznosti GoTo, natoz rizeni pres PC, Vla je dokonce tak pohodlnej se neco naucit, ze montaz pouziva jako Astrotrack a vubec k Pulsaru nepripojuje rucku (to jsem mu zase neco ukazal :-)), jinak ja pouzivam LX200 protokol pres WiFi routr pripojeny k Pulsaru a je to pecka, ridim vse na dalku vcetne kamery a automatizece kopule bezdratove pres TeamViewer-chodi to i na mobilnim telefonu  ;D,,,
takze jsem rad, ze se nasel dalsi uzivatel, ktery na plno vyuziva schopnosti teto montaze,,,

jo, abych nezapomel, udelalo se teplo a me se prestala tocit Ra osa-tedy abych byl presny, neprestalala se tocit uplne, ale asi o polovinu se zpomalila a guiding to nedotahl-za vsim byly male proudy nastavene v Pulsaru a roztaznost materialu, ted tam mam na pohonu pri sid. 1200mA a chodi to bezpecne-ale je to DO-DO
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Gemini G42

#102

Příspěvek od Pavebo »

No, to je docela škoda (ale proti gustu...), já jsem připojen na CdC, kde se synchronizuju na jednu hvězdu a pak si jezdím po objektech ručním ovladačem a je to docela dost přesný. Nový ASCOM driver už zahlásí montáž jako Pulsar 2 Telescope a v advanced můžeš číst/měnit nastavení ručního ovadače (podobně jako v Pulsar Commanderu). Mimoto přes Pulsar Commander je možné natahat do ručky katalogy - a ke všemu bezúrazově...
Další novinka jsou aktualizované manuály jak Pulsaru, tak i montáže. V manuálu u montáže je nově popis funkce deklinačního šroubu - doporučuji přečíst.

Dle mého názoru, je to výrazný pokrok při využití montáže a současně také dopracování dosud nejasných věcí...

Zdraví

Pavebo  

EDIT: To bezdrátové připojení asi taky zkusím, abych neseděl na mrazu...
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Gemini G42

#103

Příspěvek od Vabra »

No zatim jsem ke Gemini PC nepripojoval a jedu s ruckou. GO-TO pouzivam a funguje podstatne lepe/spolehliveji nez na EQ6 (oboji pri ustaveni na jednu hvezdu).

Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Gemini G42

#104

Příspěvek od Pavebo »

Funkce Go-To s ručkou nebo přes počítač bude vždy fungovat shodně v závislosti na polárním ustavení a samozřejmě s výhodou většího zorného pole. Já využívám CdC hlavně jako zdroj informací a možnost ''řízeného''  najetí na objekt (např. bez přeložení, je-li kolem limitu...). Přesnost najíždění G42+ je samozřejmě vyšší než u EQ6. Je to velice zdařilá montáž.

Zdraví

Pavebo
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11582
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Gemini G42

#105

Příspěvek od Psion »

Já taky jedu jenom s ručkou, montáž používám na focení, takže řízení PC je v podstatě k ničemu, Nakonec za ty léta jsem PC použil jenom jednou, když jsem to testoval. Umím si představit použítí počítače při najíždění na objekty, které v ruččce nejsou, např. planetky, komety apod. nebo pro rychlou přehlídku oblohy.
Odpovědět