Údržba HEQ5

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Údržba HEQ5

#16

Příspěvek od Konihlav »

SynScan(TM) Firmware (Ver.03.22) Release Note
Date: Jun. 5, 2008
===============================================================
1. Add SAO submenu in Object Catalog. The total number of objects in database increased to 42,900.

2. Enhance Show Position function: display telescope current position by RA/Dec, AZ/ALT or motor drive readings of both axes.The data display is accurate to one arc seconds.

3. Add precession compensation in coordinates calculation.

4. Additional information such as the rise, transit and set time of an object is available when browsing the information for an object. If a selected catalogue object is currently below horizon, the hand control will prompt "Below horizon !" for two seconds to notify user.

5. Improve "PC Direct Mode" function and fix the directional key lock out problem in "PC Direct Mode".

:D :D

---
edit: tak uz jsem aktualizoval, Hardware:3.03 Firmware:3.22 Database:3.25 ;D
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Údržba HEQ5

#17

Příspěvek od gsokuba »

já pořád nechápu jak se to má propojit, normálně kameru mám v autoguider portu a ovladač tim točitym kabelem do portu hand controller, a když to chci zapojit do kompu tak mám ten točitej kabel zapojit do notebooku a do hand controller ten užší s ovladačem? mám bordel v označení těch kabelů.

a jak provést upgrade firmware?
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Údržba HEQ5

#18

Příspěvek od dablik »

Tak ti popisu, jak jsem upgadoval pred 3 mesici ja:
1. Stahni si uploader od SW a nejnovejsi firmware (myslim, ze predeslou verzi stahli kvuli problemum s polar alignmet procesem)
2. Spust uploader a pripoj k pc rucku. Je na to primo kabel, ktery byl k montazi. Na rucce je nutne zmacknout kombinaci tlacitek (naleznes to v navodu) a rucka se v podstate prepne do upload modu.
3. Ukaze i to, jestli je rucka pripojena a pak jen spustis upload noveho firmware. Po chvili je hotovo a muzes zase rucku pripojit k montazi.
Nic jineho nepripojujes. Na strankach SW je i programek na kontrolu portu na pc.

Autoguding frci uplne v pohode kdyz spojim autoguider port na montazi s kamerou a kameru do pc. A jak jsem psal jinde, pouzivam phd :)
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Údržba HEQ5

#19

Příspěvek od gsokuba »

sw chápu, ale líp my vysvětli jakej kabel k montáži myslíš? ten se širšim konektorem zatočenej co vede normalně z ručky do portu hand controller zapojim do sítovýho konektoru v notebooku?, jinej my tam nepasuje. ja těm kabelům nerozumim :D


MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 610
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 45

Údržba HEQ5

#20

Příspěvek od dablik »

no prave ze ne k montazi je dodavan zvlast kabel, ktery ma na konci 9 pin konektor (do COM portu). Odpojis ten krouceny a vymenis za tenhle kabel. No a to je vse Ja jsem nejvic stravil ladenim pc, protoze nemam uz klasicky com porta, tak jsem potreboval redukci z usb na 9 pin. To bylo utrpeni, dokud jsem nenasel ten spravny ovladac. Ale nakonec vse slapalo jako hodinky :)
ten kabel vypada takhle: http://www.supra-dalekohledy.cz/kabel-c ... -8069.html
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Údržba HEQ5

#21

Příspěvek od gsokuba »

aha tak v tom je ten problém já ten kabel k ní nedostal protože sem jí koupil když byla půl roku stará od od pana Ochotného asi za poloviční cenu a kabel my asi zapoměl poslat. takže první seženu kabel :)

edit: ještě se zaptám na seřízení ozubených koleček prováděl jsem vymezení vůle v RA což se my povedlo na výbornou na třetí pokus, motor je krásně tichej a na pátou rychlost takový ticho až sem myslel že sem to rozbil Jenom mám problém že prostřední šněk je uchycenej čtrnáctkou matkovym šroubem s ten mam asi nejak povolenej a občas se protočí což by nemělo, v DEC je taky povolenej je tam vůle kvůli zadrhnutí ale neprotačí se, je tam náká upínací matka někde z druhý strany nebo jak ho upevnim? nechci aby se matka náhdou někdy utáhla uplně sama a způsobilo to zadrhnutí a zničení ozubených kol atd.
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Údržba HEQ5

#22

Příspěvek od gsokuba »

tak už nic, nakonec sem motor vyndal a byl tam malej červík tak sem zarovnal ozubený kola a dotáhnul ted už to jede jak mám :)
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Odpovědět