Navigátor 1

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek2
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 11. 2002, 15:06

Navigátor 1

#1

Příspěvek od Hynek2 »

Prosím vysvětlete mi jednoduše, proč nelze mít čidla z myši zapojena přímo do PC ale je nutné mít vyroben modul navigátor 1. :ears:
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Navigátor 1

#2

Příspěvek od zdenek »

Teoreticky to samozřejmě lze. Ukázkou může být upravená klasická sériová myš např. některé odkazy z http://perso.wanadoo.fr/yves.lhoumeau/p ... liens.html (odkazů je na webu na toto téma spousta).
 Při tomto řešení se ale ochudíš o to nejpodstatnější - možnost využít spolupráci s  již hotovými programy (např. CdC), které s interfacem Ouranos (Navigator) počítají, popř. si budeš muset dopsat plugin pro ně sám. Jiným řešením je napsat si sám program, popř. využit již odzkoušenou úpravu a použít tak nějaký stávající jednoúčelový.
 Co se týče samotné úpravy myší pro Navigator tak v podstatě je z nich využita jen ta část obvodů, která snímá a vyhodnocuje vlastní pohyb. Obvody stykového interface jsou nevyužity (toť odpověď na tvoji otázku). Pro vyhodnocení signálu z nich je pak třeba buď speciální program (první řešení), nebo lépe stykový modul (Navigátor), který signály spracuje a komunikuje již s PC prostřednictvím dohodnutého protokolu (Ouranos).
 Osobně jsem experimentoval jak s optickými snímači (myšmi), tak nyní ze snímači vyrobenými z klasických myší. Po úpravě funguje obojí.

 Zdenek.
MilKo
Příspěvky: 1
Registrován: 06. 04. 2020, 07:37
Bydliště: Vysočina
Věk: 50

NAVIGATOR 1 - Zjištění počtu kroků IRC-M

#3

Příspěvek od MilKo »

Zdravím všechny.
Vím, že to je už stará záležitost, ale vytáhnul jsem ze šuplíku zaprášenou stavebnici NAVIGATOR 1 od pana Grečnera, kterou jsem kdysi rozdělal a nedodělal. A jak tak teď doma hlídám děti a supluji jim školu a školku a snažím se z toho nezbláznit, chtěl jsem to dodělat. Namontoval jsem to na svého Dobsona a asi jsem narazil na problém. Použitá jsou tam původní "čidla" z optických myší (IRC-M) a já nevím, kolik kroků generují. Předpokládám, že to musím při inicializaci Navigatoru v SW Cartes du ciel vyplnit. Pokud to správně chápu, tak nejdříve potřebuji zjistit počet kroků těchto IRC-M v programu OURANOS UTILITY. Jenže nemám tento program.

Moje dotazy zní - chápu to správně a opravdu potřebuji OURANOS UTILITY? A pokud ano, máte ho ještě někdo? Já ho nikde nemohu najít.
Děkuji moc předem.
geminidy
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 10. 2018, 21:28

Re: Navigátor 1

#4

Příspěvek od geminidy »

Ahoj, skúsim kuknúť p.grečner mi kedysi poslal celé CD tak tam by to mohlo byť.
Odpovědět