AstroTrac TT320

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

AstroTrac TT320

#376

Příspěvek od LKamarad »

Mě to míří po celém oblouku přesně na stejný vzdálený bod a polární nastavení je prakticky tak přesné jako pomocí hledáčku na Losmandy.

1. Hledáček jsem dokonale zcentroval.
2. Magnety na otočném rameni jsem vyměnil na delší (Neodymové od Magsy) a pomocí mikrometru zatlačil na setinu milimetru přesně, tak aby to celé mířilo během pohybu ramene přesně na 1 vzdálený bod. ;)

.... A při inzerované nosnosti hentého papundeklu do 2 kg, se tam nevejde ani chlazená D5ka se záklaďákem (pokud počítáme min 500g na kulovou hlavu). :-/
Kvok (cvok) :P
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

AstroTrac TT320

#377

Příspěvek od Psion »

S těmi magnety se mi to trochu nezdá, protože pokud nemáš držák polárního hledáčku dokonale v rovině, která je kolmá na polární osu AT, tak s těmi magnety to akorát rozhodíš. Magnety můžeš vyrovnat pouze nekolmost hledáčku na rovinu kovového prstence. Alespoň tak mi to vychází.
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

AstroTrac TT320

#378

Příspěvek od LKamarad »

Osa otáčení držáku je naštěstí OK, akorát vlastní držák není 100% v rovině a s původními magnety se taky nikdo příliš nesral ..... ::)

Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

AstroTrac TT320

#379

Příspěvek od Psion »

Tak to máš dobrý, já jsem měl jednak držák polárního hledáčku vyhnutý nejen mimo potřebnou rovinu a ještě navíc "do vrtule", takže celkově totálně naprd.

Jinak jsem viděl dost šílený sestavy s AT, tahle je teda něco!
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AstroTrac TT320

#380

Příspěvek od Slávek »

Já jsem svůj AT po tom, jak se mi nedařilo sesouhlasit osy a měl jsem další problémy, jednu večer rozmlátil a poslal do UK aby si ho strčily do pr...e (když to nepůjde spravit ). Je to sice dobrá myšlenka, takovýto segmentový pohon v kompaktních rozměrech a na ohniska do 50-75mm to snad i stačí, ale jinak je to po konstrukční stánce naprosto zmršený! Vše, co mohlo nefungovat mi taky nefungovalo. Nic nebylo dobře udělaný.

Pohon- zasekával se v různých polohách, pak jsem přišel na to, že je křivá závitová pohonná hřídelka

spojení nůžek - volné, ač jsem to měl na stativu z eq5, bylo to jako máslo.

ramínko PH - úplně křivý

PH- napřed ani nesvítil, protože dírka v tubusku byla na jiným místě a na osnovu se nedostávalo světlo, závity PH nakřivo, takže to zkolimovat prostě nešlo.

Takže mi z toho vychází, že pokud to nejde používat na větší ohniska, je malá PE k ničemu a ramínka by mohly být ještě menší, aby to bylo opravdu kompaktní. (stačilo by jen třeba větší disk s ozubeným kolem velikost jako u HEQ5 se šnekem a stálým chodem, protože mě HEQ5 utáhne až 350mm kolem 2-3 min) Nebo když už to má potenciál utáhnout třeba 300-500mm bez pointace, na což je pohon dost přesný, tak to zabili těma nepřesnostma a nemožností dobře ustavit. Lidi místo toho, aby jim to vraceli že to nejde používat, tak se to snaží dodělat svépomocí a u astrotraku tak nebyli pocit, že je to asi super udělaný. Tak jsem jim poslal výčet chyb s tím, že už si nikdy nic podobnýho nekoupím a všem rozhlásím jakej je to zmetek. Sice jsem se dočkal odpovědi ve stylu omluvy, že se to takhle špatně chová jen výjimečně a že zapracují na tom, aby se to už nikdy neopakovalo, bla bla.... ale pro mě je AT nepoužitelná hračka. A kupovat to s nadějí, že snad narazím na dobrý kus se mi teda nechce.
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AstroTrac TT320

#381

Příspěvek od Slávek »

ještě jsem jim psal, co je za problém, co je s tím potřeba udělat atd (napřed jsem komunikoval přes teleskopservis. oni s astrotrakem. Ani jsem to nechtěl reklamovat, jen opravit)... dostal jsem odpověď:

We would be very happy to replace the motor and recalibrate the unit if your customer can send the unit back to our factory enclosing a copy of the Returns Note. The cost of the replacement motor, calibration and return shipping will be [ch163]115.00 GBP."

no tak jsem to složitě zabalil, poslal, asi hodinu vyplňoval celní prohlášení a další 2 papíry... zaplatil dost vysoké poštovené a za 10 dní mi přišla odpověď:

Hi Pravoslav,

Thank you for sending back your TT320X.

Unfortunately the unit has been disassembled, so the warranty is no longer
valid. We have looked at the unit and it is not possible to repair it.

Please can you advise whether you would like to pay for return of the items
to you.

to jsem jim to před tím ještě nafotil, popsal a vše poslal mailem aby věděli do čeho jdou a tohle mi napsali, šmejdi :)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

AstroTrac TT320

#382

Příspěvek od Psion »

Hm, to je super support. Mě to AT funguje celkem dobře, ale ten klín TW3100 je taky dost hroznej (za ty peníze) takže by to chtělo něco lepšího. Cokoli se tam začne utahovat, tak se to celé hýbe jako pr.se.
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AstroTrac TT320

#383

Příspěvek od Slávek »

Oni se chlubí tím, že je to "made in UK" a asi doufají, že to v lidech vzbudí pocit, že je to kvalitní výrobek, ale není. Číňan by to podle mě vyrobil líp. Celý je to odfláknutý. Nechce se mi ani věřit, že tohle si dovolí prodávat. Třeba ten držák PH... jak může být tak nakřivo? Kdyby to bylo jeden kus z 1000, tak ok, ale ono to je tak každej třetí... to je prostě vidět na první pohled jak je mimo. To by mi neprošlo ani u "součky" ve třetí třídě na hodině dílen. To přece není věda udělat kus rovnýho hliníku. Nebo že netrfí kolmo ani závity, nebo ten prsten, co drží PH... tak jim to přestaňte tolerovat a nedodělávejte si to sami Nepovedenej výrobek rovnou vraťte a ono až se jim bude vracet každej čtvrtej kus, tak udělaj snad příště lepší :)
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

AstroTrac TT320

#384

Příspěvek od LKamarad »

.... A já z toho zmetku vyrobil dokonce PointoSráč - viz 2 stránky nazad  ;D

www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Astrotr ... tSrac1.jpg
www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Astrotr ... tSrac2.jpg
www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Astrotr ... tSrac4.jpg
www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Astrotr ... tSrac5.jpg
www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Astrotr ... tSrac6.jpg

Jinak Angláni už taky na vše serou - viz moje otřesná zkušenost s jejich "vlajkovou lodí" Orion UK - AG8 za cca 4 litry Poundů  :(

p.s.

Vrátí jim to tak max 1% lidí, kteří si toho umějí vůbec všimnout - většinou to kupují přiblblí zbohatlíci, pro které je "marketingovej vejmaz" daleko směrodatnější než skutečnost, kterou oni neumějí posoudit, či posuzovat ani nechtějí. Prostě většinou nejsou ochotni ve svém snobizmu připustit, že naletěli a koupili si od renomované firmy šidítko - sračku ..... :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AstroTrac TT320

#385

Příspěvek od MilAN »

Láďo, mohl bys odhadnout, kolik tě takové provedení stálo pouze ve finančních nákladech a jaká je současná váha ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

AstroTrac TT320

#386

Příspěvek od LKamarad »

Kolik stálo ...... tak půl roku pakárny na soustruhu a frézce + ta otočná hlavice k modifikaci (hádám tak +- 2 litry), + chňapky od Novoflexu (2x 1.5 litru) + lišty podobně + motor DE (cca 2L) + teflon + dural (do 1L) + vrchní díl stativu Gitzo 3xxx (cca 4L).
Umravňovák od Myslivce za symbolickej litr  :).
Cenu Astrosráče, Wedge a stativu do toho nepočítám - to jsou samostatné položky :-?
A pak to co je tam navěšeno ale to s cenou již přímo nesouvisí .....
Jinak vč stativu bez foťáků a objektivů to dá něco mezi 6 - 7 kily váhy  ;)
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

AstroTrac TT320

#387

Příspěvek od -karneades- »

"Vrátí jim to tak max 1% lidí, kteří si toho umějí vůbec všimnout - většinou to kupují přiblblí zbohatlíci, pro které je "marketingovej vejmaz" daleko směrodatnější než skutečnost, kterou oni neumějí posoudit, či posuzovat ani nechtějí. Prostě většinou nejsou ochotni ve svém snobizmu připustit, že naletěli a koupili si od renomované firmy..."

no nevim, spis si myslim, ze ti zbohatlici na to ve finale z vysokaa kaleji a socka si si to neporidi, pac na to nema, tohle mozna plati u draheho auta, ale nedovedu si predstavit, jak sekat patky s AG8 ;D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AstroTrac TT320

#388

Příspěvek od MilAN »

Máš to pěkné.
Jen to už zase vypadá po všech stránkách jako montáž :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

AstroTrac TT320

#389

Příspěvek od Vabra »

Tedy kdyz to tady vsechno ctu, pripadam si jako z jine planety, kdyz jsem fotil na dvou astrotracich a DSLR cele Chile predloni.

Ne ze by Konihlav, ze stejne oblozy na pointovane HEQ5 s FF CCD kamerou nevytahl lepsi snimky, ale osobne jsem spokojeny i s par snimky na 500mm ohnisku, vetsinou z 300mm a prakticky vsemi z ohnisek <200mm.

Co mne nejvice stve je ten omezeny chod <2 hodiny a nutnost nove kompozice...

Hledacek a jeho presnost neresim, naucil jsem se ustavovat bez nej (coz byla prakticka nutnost na jizni polokouli).
Pavel Vabrousek
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

AstroTrac TT320

#390

Příspěvek od Slávek »

Co mne nejvice stve je ten omezeny chod <2 hodiny
Ze začátku jsem si myslel, že to bude největší omezení AT. Teď si myslím, že to je ten nejmenší problém ze všeho

Mimochodem nechtěl by někdo zbytky toho AT (je to vlastně komplet, ale rozebraný na kusy)? Dám za cenu poštovného. Já ho zpět nechci, ale zároveň jim nechci dopřát ten luxus, aby to jen hodili do koše :)
Odpovědět