EZ PUSH TO (navádění dobsona)

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
pedrosanchez
Věk: 38

EZ PUSH TO (navádění dobsona)

Příspěvek #1 od pedrosanchez » 20. 10. 2017, 16:40

Dobrý den, toto se dá koupit v USA:
https://www.youtube.com/watch?v=uPRj3SxQ03g

Co si o tom, prosím, myslíte? Vyjde to na necelé tři tisíce. Já mám nemotorizovaného dobsona a tak si říkám, že by taková věcička mohla být užitečná, chápu, že ho budu muset nadále šťouchat, ale přinejmenším toto je v zásadě GO TO, ne? Snad jen tomu aby sw měl červeně podsvícený display kvůli očím. Děkuji za reakce.
SW 203/1000 NEQ-5 Goto Synscan, Canon EOS 450D mod., DBK 21AU618.AS, QHY-5 II (jsem začátečník)

DaveR
Věk: 41

Re: EZ PUSH TO (navádění dobsona)

Příspěvek #2 od DaveR » 07. 04. 2019, 13:39

Zdravím všechny eventuální zájemce kolem EZ PUSH TO.
Nějak jsem to nevydržel a tuto pomůcku si objednal, cena příznivá (cca $100), balíček došel zanedlouho (asi nejhorší bylo kombo Č.pošta+ celní správa).

Instalace čidel byla snadná (mám GSO Dobsona - všechno pěkně pasovalo). K napájení je kablík pro propojení s nějakou powerbankou přes USB, případně lze použít baterkový pakl pro napájení ventilátoru (měl jsem u svého dobsona, takže má aspoň využití). Je potřeba pak na vhodný mobil nebo tablet nainstalovat příslušnou aplikaci. Podle toho, že v návodu na internetu jsou trochu jiné obrázky, je vidět, že se stále vyvíjí, což je fajn. Dokonce prý k tomu jde nějaký plugin do Stellaria (na PC). To jsem zatím nezkoušel, přijde mi nepraktické ještě se starat o nějaký notebook.

Důležité je základnu dalekohledu dát pečlivě do roviny (pořádná vodováha se hodí, napoprvé jsem to podcenil). Po spárování s aplikací (povolí se bluetooth spojení + přístup k GPS) se dalekohled namíří na Polárku, v aplikaci se vybere, že je to takto nastaveno a může se jet. Ukazuje to pěkně, odchylka je docela malá (je možné v případě potřeby doladit odchylku, čímž se zvýší přesnost v oblasti). Můžu doporučit, zejména při pozorování ve ztížených podmínkách je to užitečné. V podstatě se dá kroutit dalekohledem podle toho a vynechat hledáček.

PsychX
Věk: 31
Kontaktovat uživatele:

Re: EZ PUSH TO (navádění dobsona)

Příspěvek #3 od PsychX » 07. 04. 2019, 19:22

DaveR píše:Zdravím všechny eventuální zájemce kolem EZ PUSH TO.
Nějak jsem to nevydržel a tuto pomůcku si objednal, cena příznivá (cca $100), balíček došel zanedlouho (asi nejhorší bylo kombo Č.pošta+ celní správa).

vies sem prosim ta hodit nejaky link bud priamo sem alebo do sz.
Dobson SW 305/1500, Okurale 30, 25, 17, 10, 6, SW 70/500

Zpět na “Montáže a navigace”