Problem uptade celestron

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Runk23
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 06. 2017, 23:36

Problem uptade celestron

#1

Příspěvek od Runk23 »

Dobrý deň,

prosím o radu, pomoc. Už nejaký ten deň sa snažím spojazdniť a uptadnúť môj Celestron nexstar 127SLT. Kábel RS 232 je originál celestron, redukcia je z alzy, ale kompatibilná na Mac, na ktorom sa snažím spojazdniť CFM a pripojiť k nemu teleskop. Stále mi ho nevie nájsť.
Prvá otázka, kde robím asi chybu ? Port som vytváral, aj tak nič.
Druhá otázka, vie mi to normálne niekto spraviť? Aj dojdem vklude dakam :D Ale keď mi nefunguje goto systém, nemôžem ovládať teleskom a som z toho na nervy,

Ďakujem za každú pomoc :/
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Re: Problem uptade celestron

#2

Příspěvek od zdenek »

Par rad z vlastni zkusenosti. Celestrony se updatuji temer vsechny stejne.
"Par" firmwaru vcetne SLT jsem jiz do nich nahral. Jen by to mozna chtelo dotaz trosku upresnit (aspon verze FW rucky, desky montaze, je pouzivan Nextar - ten je bezne dodavan s SLT nebo nestar+ - pro ten je urcen CFM). Pokusim se to shrnout trosku obecneji. Take mozna uskali:

- Nejcastejsi pricinou je nevhodny USB<>COM prevodnik. Ze zkusenosti - tak 1 ze tri nefunguje. V systemu je normalne videt COM port, ale program nenajde zarizeni. At zije kompatibilita.

- Doporucuji si rovnez pohlidat cislo portu (autodetekce rada zlobi). Existuji (alespon na Win) dve verze programu. Jedna (starsi - odlisuje rucku od boardu HCUpdate a druhy MCUpdate) a novejsi javovsky CFM, pro Nexstar+ (ten je i pro nektere jine oper. systemy).

- zakladni podminkou updatu firmwaru v montazi je mit aktualni fw v rucce. Prvnim krokem by tedy mela byt kontrola/popr. aktualizace verze rucky. Starsi verze totiz neumi nahrat firmware do montaze pres rucku (muselo se to delat spec. kabelem primo do montaze).

- Pokud tedy mas klasickou (starsi) rucku, CFM s ni nebude vetinou fungovat a je nutno pouzit starsi program. Stejne tak starsi verce HCUpdate/MCUpdate ma problem s novou verzi rucek. Ty se snadno poznaji dle tlacitka loga Celestron vlevo dole tam kde klasicka rucka ma tlacitko Info. Bohuzel to ale neni na 100%. Jistotu da verze FW. Verze 4.xx jsou starsi Nexstar, verze 5.xx jsou novejsi Nexstar+. Je tedy nutne pouzit program dle typu rucky.

- Pokud se podivas primo na stranky Celestronu s updaty tak ve slozce CFM naleznes existujici verze novych firmwaru. SLT ale mezi nimi neni. Ty jsou uvedeny jen u starsich verzi programu MCUpdate/HCUpdate.
Jakou verzi rucky pouzivas a s jakou verzi fw, popr. i fw montaze (mozna zjistis, ze neni nutno updatovat).
Odpovědět