Problém s autotrackem (Meade ETX-70)

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hradecak87
Příspěvky: 12
Registrován: 15. 01. 2013, 06:35

Problém s autotrackem (Meade ETX-70)

#1

Příspěvek od hradecak87 »

Zdravím, potřeboval bych radu od někoho, kdo má zkušenosti s Autostar Suite od Meade. Z nostalgie jsem vyhrabal z půdy můj starý ETX-70 z dětských let a začal jsem si s ním trochu hrát. Jako příslušenství mám kameru Meade DSI a kompletní kabeláž pro propojení s PC a v tom mám právě problém. Teleskop k PC bezproblému připojím pomocí originálních kabelů přes RS-232 port a ovládání funguje, jenže je tu jedno ale. Pokud se teleskop rozhodnu ovládat přes počítač, lze ho ovládat pouze maximální rychlostí. Všude v návodech se píše, že když šipky pro ovládání teleskopu na počítači držím a zároveň za ně jakoby "tahám", tak by se měla měnit rychlost pohybu. To odpovídá i stavovému řádku na PC, kde jsou zobrazovány textově příkazy, které jsou do teleskopu posílány a opravdu se v nich rychlost mění v závislosti na tom, jak za šipku myší "tahám", jenže teleskop to ignoruje a pořád se otáčí stejnou rychlostí (tou maximální). On by to ani nebyl problém, ale pokud aktivuji např. autotrack na určitý objekt pomocí kamery DSI, tak software se snaží objekt udržovat na hledáčku, ale jelikož se dovede hýbat pouze maximální rychlostí, rychle objekt ztratí a celý autotracking je tak naprosto k ničemu. Stejně jako např. funkce drizzle, která díky nemožnosti korigovat rychlost pohybu teleskopu také nefunguje. Nevíte co dělám špatně? Ovladač teleskopu je Meade Autostar 494. Mám dokonce dva a dělají to oba. Za každou radu děkuji.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Problém s autotrackem (Meade ETX-70)

#2

Příspěvek od biker.fm »

Pokud Ti tady nikdo neporadi, zkus se obratit na p.Matouska (http://www.dalekohledy.cz), prodaval Meade.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět