iOptron iEQ45Pro

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

iOptron iEQ45Pro

#61

Příspěvek od Konihlav »

Bill: ano, zkousel, mockrat. Problem je, ze i kdyz povolis RA osu a treba z montaze sundas dalekohled a na zavazovou tyc, na jeji uplny konec, das 5kg zavazi, tak stale muzes v RA ose odjet rucne treba 30-40 stupnu a ono se to vubec nehne! ta osa je proste silene tvrda!

iOptron mel u ty prvni generace montazi nejaky tool v rucnim ovladaci na nastavovani balance, ale to uz z FW sundali, protoze aktualni nove Pro montaze proste maji super tvrdy prevod (minimalni vule, kdyz rucne do toho drcnu) a vyvazit to proste vubec nejde... Nekdy, kdyz je to pod proudem a v tracking rezimu a ja osu povolim, tak je mozny trochu vyvazovat (lehce vychod ci lehce zapad), ale zatim to nicemu mnou zkoumanemu nepomohlo... jsou to sulini ti co to zrobili tento henty bazmekt!
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

iOptron iEQ45Pro

#62

Příspěvek od Konihlav »

MMys: urcite mas svym zpusobem pravdu. Posledni jasnou noc co ted byla jsem zkusil to premontovat na G53F (na jeden a pul sroubku, protoze lepsi jsem doma nenasel) a guiding byl znacne lepsi i v tech 20ti stupnich nad obzorem (fotil jsem cvicne NGC7000, protoze o noci co ma 3 hodiny musim fotit vypalovacku abych dokoncil obrazek jeste letos, navic HST USA jeste nemam). Ve finale jsem ale nenafotil o moc lepsi data, protoze guiding sice chodil perfektne s G53F, ale zase jsem u toho uplne mrtvolne usnul a v pulce foceni nepreostril, takze se refrak rozostril temperaci a vysledne FWHM uplne stejne jako s iEQ45Pro...

je to boj, proste bud to je zaostreny a netrackuje dobre, nebo to neni zaostreny a trackuje dobre...

jinak, dam tomu jeste 1 pokus a jinak leti voknem. Timpadem ji muzu poslat pripadne k Tobe domu, at to cely rozeberes a zjistis, zda to jde predelat k obrazu funkcnimu... je mi trochu proti srsti to dat do bazaru na prodej, kdyz to neni bezvadny.
Odpovědět