iOptron iEQ30

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

iOptron iEQ30

#1

Příspěvek od Konihlav »

Zcela nahodou jsem se nedavno dozvedel o teto montazi (kdyz jsem zkoumal alternativy k HEQ-5 a Losmandy GM-8) a nemit vytunenou a funkcni HEQ-5tku, tak bych jej hned zaradil na svuj seznam prani jako stredni montaz, kterou lze snadno vzit i pres ocean v jednom extra zavazadle do letadla a to v ramci splneni limitu hmotnostnich i rozmerovych...

http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... -14kg.html

kdo ji mate uz doma? nejaky prvni testy?

zatim jsem vygooglil jen nekolik totalne irrelevantnich recenzi (totalne k nicemu, protoze ti pisalkove jsou do jednoho idioti co vzdy vyrobek doporuci a pouzivaj porad stejny kecy a slinty a cancy tfuj hnus blbci).

jako alternativa k HEQ-5 by to mohlo byt zajimave (hlava ma pry jen 6,8 kg zatimco MOJE HEQ-5 ma 10,2 kg ! prave jsem to vazil - nicmene ja pocitam s tim, ze jeden kufr do letadla navic je prave pro hlavu montaze a spacak pripadne par kg kabelaze na doplneni limitu).
Uživatelský avatar
kukynas
Příspěvky: 78
Registrován: 05. 05. 2013, 16:37

iOptron iEQ30

#2

Příspěvek od kukynas »

Konihlav a preco nevziat rovno tu ZEQ25 pripadne vo verzii GT ?, ma lepsi pomer vaha/nosnost  ;) na CN ma vyborne hodnotenie...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

iOptron iEQ30

#3

Příspěvek od Konihlav »

kukynas: no jo vidis, ta vypada tez zajimave TSko ted snizilo cenu iEQ30 o cca 100 EUR... takze kdyby to bylo na me, ted bych vzal iEQ30, kdybych tedy na ni mel protoze ma stale a porad lepsi parametry (rozliseni enkoderu, velikosti snekovyho kola a pritom jen o "malo" (silne relativni pojem) vetsi vahu hlavy - a vaha hlavy me uz nejak nelimituje, proste to chce si do letadla zaplatit kufr navic a je to v oukeji).

no jo, jedna vec je co clovek chce nebo by rad zkusil, druha je co muze a treti co mu vubec pocasi dovoli...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

iOptron iEQ30

#4

Příspěvek od Konihlav »

poslusne hlasim, ze jsem se dnes stal majitelem nove verze teto montaze aneb iEQ30Pro jelikoz HEQ-5 jsem prodal, tak tato by mi ji mela nahradit jako mobilni fotomontaz, protoze svoji nejlepsi sestavu proste do malyho auta, kterym ted jezdim, do malyho bytu v 5. patre bez vytahu jaksi nejde "nosit"...

podam report, az se pocasi umoudri a cas da...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

iOptron iEQ30

#5

Příspěvek od Konihlav »

poslusne hlasim, ze jsem po 2 mesicich vlastnictvi teto montaze (montazicky) ji prvne vytahnul ven a otestoval. Snad najdu nekdy cas napsat o tom clanek na blog. Prozatim uvedu, ze kupodivu funguje vcelku dobre, pointacni graf byl velice klidny (PE jsem jeste nemel cas merit, k pointaci pouziam stale stejny bazmekt, takze o klidu pointacniho grafu resp. neklidu prubehu PE to myslim vcelku vypovida (komparacne) ). Jen jsem si ted k tomu koupil novej malej refrak a on je nakonec nejak velkej, tak si rikam, ze jsem asi mel koupit iEQ45Pro misto 30tky protoze ted potrebuji dalsi protizavazi a losmandy rybinu kterouzto bych mel v cene 45tky integrovanou... no jo, furt je co zlepsovat.
Jinak pouziti toho Go2Nova ovladace ci jak se to jmenuje je naprosto trivialni, cekal jsem potize, ze se jako stary vlk budu tezko ucit novy ovladac, ale neni to vubec problem. Navic integrovany GPS je prima.
Zajim asi jedinou vadu na krase co jsem objevil - jede to jen 2 hodiny za meridian, vic to nastavit nejde.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

iOptron iEQ30

#6

Příspěvek od Konihlav »

pro pristich par dnu plati, ze kdyby nekdo chtel otestovanou ieq30pro za super cenu, tak bych o nekom vedel (ten nekdo by si koupil ieq45pro nakonec).

jinak:
iOptron iEQ30Pro review – PART#1 – initial impression
iOptron iEQ30Pro review – PART#2 – first night out

:)
Odpovědět