Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#1

Příspěvek od Konihlav »

Zcela nahodou jsem se nedavno dozvedel o tomto vyrobku a hned jej zaradil na svuj wish-list (seznam prani).

http://www.kenkotokinausa.com/kenko/pro ... notracker/

kdo ho mate uz doma? nejaky prvni testy?

P.S.: me dorazil od jeziska pod stromecek uz koncem minuleho tydne ale jeste jsem ho nezkusil. Muj plan je na nej posadit sestavu o celkove hmotnosti 150 gramu (kamerka vcetne objektivu). Hlavni pro me je, ze se nemusi po 2 hodinach znova navijet a muze to jet celou noc bez dozoru...
Uživatelský avatar
323K13L
Příspěvky: 101
Registrován: 16. 06. 2009, 16:09
Bydliště: Praha, Punkrác

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#2

Příspěvek od 323K13L »

Řešil jsi už napájení? V létě by to mohly tužkovky utáhnout, ale v zimě asi moc dlouho nevydrží. Chtělo by to externí zdroj...

A ještě by mě zajímalo, co máš za ultra lehkou výbavu, že váží jenom 150g? : )
SW newton 150/750 || SW 70/500 || EQ-5m || CanonEOS1000Dm || Canon70-200mm f/4 L || Canon50mm f/1,8 || QHY5

"Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír." [Buddha]
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#3

Příspěvek od Konihlav »

tak vcera jsem neodolal a necekal na nejaky Stedry den a rozbalil si to. Prvni poznatky:
- dat na to full frame Canon 5D si nedovedu predstavit, fakt, zminena doporucena nosnost max 2kg (a to vcetne hlavy) souhlasi. Maximalne tak na to dat normalni APS-C DSLR co vazi pul kila +-
- doporucuji ohniskovou vzdalenost do 50mm ale o delce expozice se manual nezminuje:
http://www.kenkotokinausa.com/download/ ... manual.pdf
moje zamyslene pouziti je prave pro widefield foceni ohniskem od 8mi pres 17 po max tech 50mm s rozlisenim obrazu (image scale) hodne nizkym (vysokym), takze presnost bude snad urcite dostacujici a hlavne to bezi celou noc
- az ted jsem si s tim hral znova a prisel na to, jak se prepina rychlost, puvodne jsem myslel, ze to fakt umi jen 0.5x a 1x sideral a ono to fakt umi prepnout i na lunar, solar a 50x high speed, coz se dela tak, ze po zapnuti prepnu prepinac sever jih (N-S) a kdyz ho do 2 sekund vratim zpet prepnu na dalsi rezim, ktery signalizuje blikani (je to popsano v manualu na strane 4 nahore, pri high speed to jen sviti a po zapnuti (po vypnuti) to je v sideral rezimu). Takze to mam radost, ze tam je high speed, pac mi to usnadni ustaveni pripadnou rotacni metodou, budu-li chtit fotit 50tkou objektivem...

A ještě by mě zajímalo, co máš za ultra lehkou výbavu, že váží jenom 150g? : )  jsem to dal ted na kuchynskou vahu a hodilo to 139g jedna se o QHY5L-II mono + allsky objektiv:
http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele ... y.jpg.html

;)
Uživatelský avatar
323K13L
Příspěvky: 101
Registrován: 16. 06. 2009, 16:09
Bydliště: Praha, Punkrác

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#4

Příspěvek od 323K13L »


Udelat tam vyvod na 4.5 voltu bude trivialni, staci napajet 2 konektory a zadelat dratek do pouzdra a pak tam pripojit normalni jednotku na DC kterou pouzivam jako step-down z 12V autokonektoru (vsude mam 12V). Takze tohle nebude zadny problem.
Paráda, taky mě to takhle napadlo. Ale lepší je to "slyšet" od někoho, kdo už to má v ruce...tak díky za potvrzení ;)

Chtěl bych na to dát eos450d a plastovej canon 50mm nebo možná něco širšího, snad to klapne.
Dneska se ta inverze dá skoro krájet, tak hodně štěstí při testech...

PS: 139g je hodně vtipný : )
SW newton 150/750 || SW 70/500 || EQ-5m || CanonEOS1000Dm || Canon70-200mm f/4 L || Canon50mm f/1,8 || QHY5

"Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír." [Buddha]
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#5

Příspěvek od Konihlav »

no vcera v noci to bylo, co se tyka pocasi dokonaly (az na toho bambulu - Mesic) a dnes bude taky (ale dnes ja budu spat ).
Jediny problem byl, ze nejprve jsem zapadl (zase) ve snehu a musel se nechat vytahnout a druhy problem byl, ze jsem se popalil pri zkratu prenosneho astrozdroje (mi to propalilo dvoje rukavice az na prst), takze jsem nano.tracker zkousel ale jen chvilku, nez se mi zase zarosil objektiv (50tka Zeiss).

polarni ustaveni velmi nahrubo, protoze si musim udelat jeste klinek pro elevaci, abych posunul tu blbou sight hole vice nahoru a lepe skrz ni koukal (navic mam brejle a to je problem). A na rotacni metodu nebyl cas, navic stativ ve snehu se viklal pri kazdem uprdnuti... takze velmi hrube ustaveno se mi podarilo tak 1 minuta na 50mm ohnisku, dvojminutovky byly uz pekny carky a 30 sekundovky v podstate 100% OK.
jeden snimek:
http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele ... 1.JPG.html

takze az poresim par detailu, urcite to bude fungovat, ale dle meho je ta 50tka asi tak rozumnym maximem s APS-C DSLR... hlavne jsem si zapomnel zavazi na stativ, abych ho zatezkal, poradne a nehnul se, takze poresit polarni ustaveni a bude to dobry :-)
Uživatelský avatar
323K13L
Příspěvky: 101
Registrován: 16. 06. 2009, 16:09
Bydliště: Praha, Punkrác

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#7

Příspěvek od 323K13L »

Super návod na modifikaci napájení, díky. Zkoušim se k něčemu podobnému dokopat, ale zatim se mi moc nechce řezat do té krabičky.
Jinak mám stejný problémy s koukánim do klíčový dírky při ustavení jako ty : ] Taky jsem to částečně vyřešil lištičkou, aby to bylo výš (zatim nějak nebyl čas to vyzkoušet)
Podařily se mi zatim s canon450d + 18mm 120s expozice - těch tvých 6minut je pecka!
SW newton 150/750 || SW 70/500 || EQ-5m || CanonEOS1000Dm || Canon70-200mm f/4 L || Canon50mm f/1,8 || QHY5

"Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír." [Buddha]
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#8

Příspěvek od LKamarad »

Tak jsem to včera testnul - Canon 6D + Samyang 1.4/35. Polární ustavení co nejpřesnější - protáh jsem kukrdírou tenkou trubičku, čímž jsem omezil "úhlový rozptyl" .....

www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Lehke_m ... 240sec.jpg

240sec ... už jsou tam znát čárky - ale ve směru chodu montáže (fotil jsem bez kulové hlavy - stativová noha objektivu přímo na montáži), tudíž to není špatným PA ale nepřesnou rychlostí chodu nebo velkou PE :-/
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#9

Příspěvek od LKamarad »

Nuž tož sem testnul druhej kousek a nakonec sem ho vzal na milost ...... v případě volby .... buď ho.no nebo hentý bazmek - pak je lepší volbou "hentý bazmek".

www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Lehke_m ... n_35mm.jpg

Když se dobře vyváží, tak dá henté (na rovníku) ... 6D, Šajzjang 1.4/35 se stativovou nohou nabastlenou a kulový maglajzový 280g těžkotonážní, což sumární kila dvě sou asi tak ..... :-?
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#10

Příspěvek od LKamarad »

Tak sem se na chvilku utrhnul z budování domečku-hrobečku a zbastlil sem hentý oný bazmek:

www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Lehke_m ... Sucker.jpg

Okulár z dělostřeleckýho zaměřovače s osvětleným záměrným křížem (SMD LED 603) a vyrejplou polohou polárního oběžnýho kruhu, objektiv z ruskýho kukru za 70 kaček z eBaye, tělo ze silonu a objímka, osička z duralu. Váha komplet 35g .... :D

Kvok(cvok)
Uživatelský avatar
LKamarad
Příspěvky: 907
Registrován: 30. 03. 2010, 11:21

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#11

Příspěvek od LKamarad »

Tak tady je hentý Nanojebac v akci s plnou náloží:
www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Lehke_m ... stava1.jpg

www.horolezec.cz/uschovna/Astro/Lehke_m ... stava2.jpg

Zavěšenej šrot váží celkem 1760g a pokud to lehce rozvážím proti směru tahu, tak to dalo i v silným větru (dneska večer na oném vidlákovském vidrholci) 240sec/35mm s bodovejma hvězdama. S tím zbastleným polárním cypem se ustavuje luxusně - během 30 sec je ustaveno s pomocí debilní aplikace :D
Sorry - foceno debilem .... :-/

Kvok(cvok).
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Sightron (Baader) nano.tracker (nanotracker)

#12

Příspěvek od Konihlav »

LKamarad: parada koukam mas jobovku a jinak skoro stejnou RRS hlavu jako moje sestava - http://blog.astrofotky.cz/pavelpech/fil ... -08-08.jpg
Odpovědět