Celestron Advanced VX

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Vlk
Příspěvky: 76
Registrován: 01. 09. 2010, 23:48

Celestron Advanced VX

#16

Příspěvek od Vlk »

Jak si to tu pročítám tak mne napadá, čemu všemu jsem se vyhnul tím, že jsem pro CG5-ku postavil do země zabetonovaný pilíř (ocelová roura zapuštěná 80 cm do země, až na skálu či balvan, či co to tam je). Od té doby mám pokoj od chvění. Mám na ní MAKa 102/1300, anebo ED Apo od TS jako astrograf. Co jsem zatím zkoušel jsou nepointované expozice, s nimiž jsem spokojen. A tak si myslím, jestli většina problémů nespočívá v používání stativu.
Advanced VX vypadá rozumně, což o to, jen bych měl trochu obavu z toho, že má kvůli zamezení vzájemných karambolů krytů motorů (bolest CG5) prodloužené uložení dekl. osy, což bude vyžadovat hmotnější závaží a zvýší to moment setrvačnosti.
Uživatelský avatar
Jarous1
Příspěvky: 422
Registrován: 15. 02. 2010, 01:09
Bydliště: Praha
Věk: 52

L Bracket vs Celestron Advanced VX

#17

Příspěvek od Jarous1 »

Zajímalo by mne jestli se dá dalekohled s L-patkou přímo chytit na tu Celestron montáž nebo je ještě nutný nějaký mezikus v podobě nějaké speciální lišty. Případně to řešit úplně jinak, třeba upínacími kruhy, ty samozřejmě také s normální lištou... Za případné odpovědi předem díky.
S-W MAK127/1500, WO ZenithStar 71 APO Doublet ED, Celestron Advanced VX, QHY5 III 178C, Nikon Action EX 10x50, Celestron SkyMaster 15x70, LUNT 8x32 White-Light SUNoculars
Odpovědět