Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Uživatelský avatar
ampospisil
Příspěvky: 31
Registrován: 15. 10. 2010, 14:13

Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

#16

Příspěvek od ampospisil »

Jištění pojistkou sice není pro normální chod nutné ale bez ní je to na pováženou. Např. měl jsem nějak přežvýknutou napájecí šňůru a díky pojistce se nic zvláštního nestalo (kromě přepálené pojistky). Pokud bych pojistku neměl, tekl by obvodem zkratový proud až dokud by se něco nepřetavilo. Čím větší je kapacita akumulátoru tím lepší "svářečku" lze bez jištění vyrobit...
Triedr TS10x60, SW ED80, CG5 GoTo Adv., Lacerta MGEN, EOS1100D
Uživatelský avatar
JIRKAZ
Příspěvky: 393
Registrován: 02. 10. 2009, 12:52

Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

#17

Příspěvek od JIRKAZ »

ok dobre,a da se to nekde sehnat?nebo kdy by to vyrobil?ja sam asi tezko ::)
Uživatelský avatar
ampospisil
Příspěvky: 31
Registrován: 15. 10. 2010, 14:13

Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

#18

Příspěvek od ampospisil »

Já mám už trubičkovou pojistku přímo v napájecím autokonektoru (taky je v powertanku). Ale uváděný akumulátor bude mít fastony. Určitě bych se zeptal přímo tam, odkud budete kupovat akumulátor - bude se stejně muset koupit/zhotovit nová nebo upravit stávající napájecí šňůra nebo zhotovit její protikus na akumulátoru. A jinak bych navštívil GME a sháněl něco ze sekce:
http://www.gme.cz/pojistkove-drzaky/
a pokud ten akumulátor nebude v nějakém kufříku (pojistkový držák na panel) tak pojistkový držák na kabel.
Možná jsou i nějaké zkušenosti a napády v sekci: Astrotechnika >> ATM aneb udělej si sám >> Autobaterie
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1198508871
Triedr TS10x60, SW ED80, CG5 GoTo Adv., Lacerta MGEN, EOS1100D
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

#19

Příspěvek od Bill »

ok dobre,a da se to nekde sehnat?nebo kdy by to vyrobil?ja sam asi tezko Roll Eyes
Stejnou baterku, jakou jsi koupil za 700, tak bych ti prodal tak za kilo a za nějaký 50-60 Kč i redukci s jištěním. Komu není rady ...

Bill
M:736 750 113
Jirka V.
Příspěvky: 217
Registrován: 22. 05. 2016, 01:29
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

#20

Příspěvek od Jirka V. »

trochu oživím téma: Byl by zde někdo tak ochotný mi vyrobit kabel k napájení CG5 Adv GT,když bych si koupil tuto baterii ? https://www.battery-import.cz/trakcni-b ... Gwod3F0Kdw
Za vše platím samozřejmě předem.
OpenAstroTracker,SW Evoguide 50ED + rovnač,ASI 294 mc
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

#21

Příspěvek od Bill »

Není problém.

Pokud by jsi chtěl redukci baterka -> autozásuvka, tak na to mám součástky doma. Bylo by to levnější a možná univerzálnější.
M:736 750 113
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: Lehké a přenosné napájení montáže CELESTRON GT ADV

#22

Příspěvek od vla »

Uvedený reduktor na jednom konci autozásuvka na drohém dvě svorky lze zakoupit za 50-100 Kč, jak kde. Udělat speciální kabel je maličkost, v Praze udělám, není problém. Kapacita baterie je akorát na tu montáž, pokud bys potřeboval vyhřívání, pointaci atd. volil bych větší. U téhle máš raálnou zásobu tak 6-8Ah, Pokud ji budeš vybíjet někam k 11V brzy tě opustí. Obecně počítej s využitelností tak 50-70% uložené energie a to ještě za teplot nad nulou. V zimě je to horší.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Odpovědět