AZ-EQ6 GoTo

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AZ-EQ6 GoTo

#91

Příspěvek od MilAN »

Tak to jo. Tohle vypadávání mi kdysi dělalo malé napětí zdroje- samozřejmě i špatný kontakt
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AZ-EQ6 GoTo

#92

Příspěvek od Cztwerec »

Používám laboratorní zdroj 13,8 V/6A ( transformace z 220 V) a nemám problém. Akorát co je zvláštní, že mám dvě zásuvky jednu u sklepa s tou mi bliká dioda na montáži a druhou z jiného obvodu z dílny a tam mi nebliká. Že by tedy jiné napětí? A používám také autozásuvku - prasárna.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AZ-EQ6 GoTo

#93

Příspěvek od MilAN »

Jakmile bliká kontrolka, je tam málo ( dokonce to bylo napsáno i v nějakém originálním návodu na jejich montáž )
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AZ-EQ6 GoTo

#94

Příspěvek od Cztwerec »

To je mi jasný, akorát je divné, že z jedné zásuvky je to v pohodě a z druhé ne. Že by elektrikář udělal chybu?
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
FrantaB
Příspěvky: 272
Registrován: 23. 12. 2014, 20:00

AZ-EQ6 GoTo

#95

Příspěvek od FrantaB »

Zásuvku bych zkontroloval, laboratorní zdroje bývají stavěné na to že je vstup podle normy a když není, některé dost zlobí. Třeba je to I tvůj případ.
Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví, ten je ... (méně elektrikářsky zdatný jedinec)
SW Mak 127/1500; EQ-Mon 2 s lehkou úpravou mechaniky a pohony; Meopta 7x50; Hensoldt-Wetzlar 8x24 někdy z r. 1916
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AZ-EQ6 GoTo

#96

Příspěvek od Cztwerec »

No ten elektrikář co nám to dělal je takovej pofidérní týpek. Radši ty zásuvky přeměřím...
Lectorem iustus...
JP
Příspěvky: 169
Registrován: 02. 01. 2004, 20:20
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

AZ-EQ6 GoTo

#97

Příspěvek od JP »

Chtěl bych se zeptat, zda tahle montáž umí nějaké docentrování polohy. Pokud nemám přesně ustaveno a montáž najíždí s chybou, zda je možné zpřesnit ustavení.

A druhý podobný dotaz: zda neumí nějaké přesnější vyhledání (např. Meade LX 200 ve speciálním režimu najede nejprve na blízkou jasnou hvězdu a po docentrování najíždí na zadaný objekt již velmi přesně).

EQ6 podobné funkce nemá, ale jak EQ6 AZ?
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AZ-EQ6 GoTo

#98

Příspěvek od Cztwerec »

Já teda AZEQ 6 používám bez GOTO - nebo snad jen ve dne na Venuši - ale to je jen moje lenost...

A v noci dělám alignment na tři hvězdy a pak to nechám přes GOTO naject na nějakou jasnou hvězdu. Pak se mi to zeptá jestli jí tam opravdu mám a já to potvrdím - takhle mám nastavenou kalibraci, dokud to není přesné (ono to dokonalé není nikdy).
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AZ-EQ6 GoTo

#99

Příspěvek od MilAN »



A v noci dělám alignment na tři hvězdy a pak to nechám přes GOTO naject na nějakou jasnou hvězdu. Pak se mi to zeptá jestli jí tam opravdu mám a já to potvrdím - takhle mám nastavenou kalibraci, dokud to není přesné (ono to dokonalé není nikdy).Takže úplně naivní otázka : proč tohle všechno děláš, když nepoužíváš GoTo ?
Hodinový pohyb závisí pouze na ustavení montáže. To tímhle neovlivňuješ.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

AZ-EQ6 GoTo

#100

Příspěvek od Cztwerec »

Na tvoji naivní otázku je úplně naivní odpověď. Občas jsou noci kdy to použiju. Pak musím dělat alignment. Hlavně když pozoruji pro veřejnost...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24301
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AZ-EQ6 GoTo

#101

Příspěvek od MilAN »

No jo, v tom textu to  vypadá jako  souvislá odpověď :)

Ale jinak, takhle to má i EQ6 i AZ EQ6 stejné .  Přesto   tam zůstává nějaká nepřesnost (řádově 0,1°)
A  pro malou oblast od referenčních objektů  lze využít funkci PAE- v Utilitách (zřejmá obdoba funkce u  LX 200? )
Vím, že když jsem to zkoušel, tak to fungovalo  u EQ6 slušně. Jenže  už hodně roků používám  řízení z PC, a tam jak u EQ6, tak i AZ EQ je po najetí a vycentrování objektu funkce "kalibrovat"/ "synchronizovat"  (názvy dle programů)  a tam je potom možno najíždění a vracení se na objekt s velkou přesností
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
JP
Příspěvky: 169
Registrován: 02. 01. 2004, 20:20
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: AZ-EQ6 GoTo

#102

Příspěvek od JP »

Chtěl bych se zeptat, kde sehnat napájecí konektor.

Běžná mikrofonní zástrčka (na obrázku vlevo), která je doporučována v tomto vlákně na 3 stránce má větší průměr (jinak vypadá identicky) a tu správnou (na obrázku vpravo) se mi nikde nepodařilo sehnat.
Přílohy
konektor_EQ6az_m.jpg
konektor_EQ6az_m.jpg (62.42 KiB) Zobrazeno 2727 x
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Re: AZ-EQ6 GoTo

#103

Příspěvek od Janek »

Tu větší nezahazovat, hodí se totiž na EQ-8 (až se bude dělat upgrade) ;)
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 616
Registrován: 02. 12. 2005, 05:31

Re: AZ-EQ6 GoTo

#104

Příspěvek od TH »

JP píše:Chtěl bych se zeptat, kde sehnat napájecí konektor.

Běžná mikrofonní zástrčka (na obrázku vlevo), která je doporučována v tomto vlákně na 3 stránce má větší průměr (jinak vypadá identicky) a tu správnou (na obrázku vpravo) se mi nikde nepodařilo sehnat.
Divím se, že se doposud nikdo z AF neozval. Já také sháním tu koncovku na kabel. Zatím jsem na českém internetu narazil vždy jen na tu větší mikrofonní. Na ebay.com jsem dnes objevil tu menší. Mají ji označenou jako GX12 a podle výkresu výrobce je to ta správná. Podle popisu se jedná o koncovku používanou v letectví. Cena vychází na cca 30 Kč/ks a doprava je zdarma. Jen dodací lhůta bude cca 3 - 4 týdny lodí z Číny. Ještě zkusím projít znovu některé specializované obchody, když už vím co přesně hledat.

Obrázek
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2220
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: AZ-EQ6 GoTo

#105

Příspěvek od juh »

Čo som pozeral stránky tme.eu, tak sú dva typy týchto konektorov
- jeden má označenie MINI, v datasheete nie je priamo uvedený rozmer, ale podľa priemeru tela zástrčky by to mal byť ten s priemerom 9 mm
- druhý je bez označenia MINI, v datasheete má uvedený aj rozmer tej plastovej časti a to 12,7 mm
Odpovědět