Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba Čech
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 08. 2012, 20:42

Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

#1

Příspěvek od Kuba Čech »

Dobrý den,
před pár měsíci jsem si ke svému foťáku pořídil 300 mm objektiv. Nedávnou jsem ho vyzkoušel při focení hvězd, avšak trochu mě překvapilo, že se při focení nedostanu na čas delší než 3 s, takže výsledky nic moc. Proto jsem se začal poohlížet po nějaké levné montáži, která by mi dovolila čas alespoň 1-2 min (za delší bych se samozřejmě nezlobil ;D).
Padly mi do oka tyto montáže (hlavně kvůli ceně, moc tomu nerozumím).
Montaž SW SKY EQ-2 - http://bit.ly/T5duV0
Montaž SW EQ-1 STOLNÍ - http://bit.ly/QaupbJ

Foťák i s objektivem má cca 1,5 kg. Myslíte, že takováto montáž bude stačit? Případně prosím poraďte jiné. Za všechny rady a zkušenosti budu vděčný.

Díky :)
Uživatelský avatar
deneb
Příspěvky: 387
Registrován: 06. 07. 2011, 13:36

Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

#2

Příspěvek od deneb »

Si děláš srandu??? Přečti diskuzi o focení. To co navrhuješ je absolutní nesmysl. Potřebuješ PEVNOU montáž s POHONEM!!! Tyto dětské chrastítka máš k ničemu.

Ale jinak vítej  :)
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

#3

Příspěvek od Roman (Rick) »

Haha, tak to je teda "vrelé" privítanie :D.

Ja používam EQ 3-2 (s pohonom samozrejme) + Canon 1100D s battery gripom + Canon 200/2,8L. Neviem koľko čo váži, ale je to tak akurát. Narýchlo ustavená montáž zvláda 2 minúty bez pointácie. Myslím, že by to mohla byť pre teba zaujímavá voľba ;).
Uživatelský avatar
Kuba Čech
Příspěvky: 4
Registrován: 24. 08. 2012, 20:42

Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

#4

Příspěvek od Kuba Čech »

Haha, tak to je teda "vrelé" privítanie :D.

Ja používam EQ 3-2 (s pohonom samozrejme) + Canon 1100D s battery gripom + Canon 200/2,8L. Neviem koľko čo váži, ale je to tak akurát. Narýchlo ustavená montáž zvláda 2 minúty bez pointácie. Myslím, že by to mohla byť pre teba zaujímavá voľba ;).
díval jsem se na ni, mrknu ještě jestli ji někdo neprodává v bazaru. Pokud bych měl kupovat novou, tak bych si asi těch pár tisíc připlatil a vzal si ji i s Newtonem 150/1200 (http://www.progres-shop.cz/zrcadlove/39 ... eq3-2.html).
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5409
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

#5

Příspěvek od vla »

Pokud bys nechtěl mít totální klepátko a uvažoval o astrofocení i s průměrem 150mm měl by jsi najít tuto montáž s verzí dalekohledu 150/750. Vizuálně to bude totéž, bude se to méně klepat a snad by šla i nějaká fotka.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

#6

Příspěvek od Roman (Rick) »

Ako píše vla. Mám na nej Newtona 150/750mm. Vizuálne ok, na astrofoto pokusy to zvládne expozície 30 sekúnd stabilne, ale musí byť BEZVETRIE, alebo len minimálny vietor. Tubus môžeš kúpiť aj tu v bazári, objavuje sa tu celkom často. Ja som ho tu tak kúpil tuším za 100e.
Uživatelský avatar
Edmund Squirrel
Příspěvky: 161
Registrován: 29. 04. 2009, 09:44

Levná montáž pro foťák s 300 mm objektivem?

#7

Příspěvek od Edmund Squirrel »

Nejlepší montáž je ta, se kterou se pozoruje. To bohužel není aktuálně případ mé montáže LXD 75 a 150 mm Newtona, se terými jsem fotil.

Abych fotil dál a velmi lehce, skutečně jednomužně přenosně, a to i na delší trasy vlakem a pěcho a podobně, tak se poohlížím po nějaké té montáži, na které bude foťák s objektivem.

Výše je navržená EQ 3 - 2, to by mohla být dobrá volba, ale není to pořád ještě dost? Neexistují ještě lehčí dostupné varianty? A umožňuje EQ 3-2 pointaci (+ kamerka a další kukadlo), a sice pointaci přes PC?

Astrotrack považuji za drahé řešení a nevyhovující z hlediska nepřetržité délky chodu.
Edmund Squirrel
Odpovědět