SW AutoTrack Dobson

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
wivo
Příspěvky: 95
Registrován: 28. 12. 2007, 03:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SW AutoTrack Dobson

#1

Příspěvek od wivo »

dobrý den,

nevíte někdo, zda-li vůbec nebo jak by šel SW autotrackový dobson připojit k PC a šel-li by ovládat přes např CdC?? Poslední dobou mě ten autotrack nějak zlobí (jakoby se zpožďoval - objekty utíkají zejména v Az ose) Sice jsem viděl SkyScan upgrade kit, ale 250 Euro teď fakt nemám. Na vizuál mi to je vcelku jedno, ale když chci fotit planety, tak je ovladačem nahánim jak u videoher a to je dosti nepříjemné (nehledě na fakt, že občas se to celý sekne a přestane na všechno reagovat)

Prosím o rady, nápady či zkušenosti
díky
SKY 254/1200 ATDobson, SKY ED 80, N130/916 a par triedru..
Don Martinello
Příspěvky: 80
Registrován: 20. 02. 2010, 14:03

SW AutoTrack Dobson

#2

Příspěvek od Don Martinello »

Ahoj wivo,

tymto som uz presiel. Jedina (rozumna) moznost ako to spravit je kupit SynScan, kt. ma priamo serial port.

Pripojis cez Serial2USB k PC (ja k MACu) a obides SynScan. Nie je to ako by si to chcel, ale inak to nejde :(.

Ked sa ti spomaluje AZ os tak myslim, ze SynScan by to aj tak nevyriesil. Predpokladam, ze mas rozhaseny
AZ mechanizmus (motor, spojku, atd.). Skus sa tomu povenovat.
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

SW AutoTrack Dobson

#3

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Nebo se pres EQMOD pripojit primo k montazi :D
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Don Martinello
Příspěvky: 80
Registrován: 20. 02. 2010, 14:03

SW AutoTrack Dobson

#4

Příspěvek od Don Martinello »

Urcite? EQMOD nie je urceny pre AZ montaze. Alebo nie?

Nebo se pres EQMOD pripojit primo k montazi :D
Uživatelský avatar
wivo
Příspěvky: 95
Registrován: 28. 12. 2007, 03:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SW AutoTrack Dobson

#5

Příspěvek od wivo »

pánové díky, myslel jsem si že to asi jinak nepůjde...
Bohužel v pátek to odešlo celý, cosi zasmrdělo přímo na montáži a už nejde vůbec nic :'( bohužel to vypadá, že kromě motorků a enkodérů budu muset koupit všechno znovu.
Asi je blbost ptát se na nějaký servis co?
SKY 254/1200 ATDobson, SKY ED 80, N130/916 a par triedru..
Don Martinello
Příspěvky: 80
Registrován: 20. 02. 2010, 14:03

SW AutoTrack Dobson

#6

Příspěvek od Don Martinello »

No...a sme dosli stara mama  :(.

Ohladne servisu skus zavolat do Supry alebo rovno do Telesop-Express.de. Mne tam technici kedysi pomohli.

Jednotlive suciastky samostatne zrejme nekupis, ale AZ mount by si mal vediet. Otazka je samozrejme cena.

V tejto situacii by mozno nebolo na skodu uvazovat o EQ montazi a svoj newton 10" umiestnit na nu, ne? :D.
Uživatelský avatar
marsalek
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 12. 2013, 00:33

SW AutoTrack Dobson

#7

Příspěvek od marsalek »

Zdavim Vas panove,
rad bych se predstavil, jsem tu novacek. Jmenuji se Karel, je mi 40 a pochazim z Frydku-Mistku. Dnes jsem si koupil pouzity 8" Skywatcher Dobson s autotrackingem (neni to GoTO).
http://www.astroshop.de/skywatcher-dobs ... at/p,14974

Pri prvnim pozorovani jsem narazil na neprijemnost: kdyz posunu teleskop rukou, tak se mi vraci nazpet o par milimetru, ktere jsou zpusobeny vuli v pohonu. Da se s tim neco delat? Da se u toho nastavit vetsi frikce? V navodu jsem nic nenasel.

Teleskop, ac na nem nejsou zadne zmeny po puvodnim majiteli, je tezky na konci s okularem a je tudiz nevyvazeny. Takze obcas padne dolu. Cim to nejlepe vyvazit? Jelikoz je motorovy pohon trvale mechanicky pripojen, neda se prilis snadno najit rovnovaha. Jak nejsnaze motor odpojit?

Pokud mate dalsi tipy a rady, tak za ne predem dekuju!
Kaja
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 01. 2014, 18:50

SW AutoTrack Dobson

#8

Příspěvek od undead »

ahoj,
nemáte někdo prosííím  český návod na Autotrack Dobsona od Sky-watcher? Nikde tady na foru jsem nic nenašel a použil jsem i google:-) . Návod mám pouze v eng verzi, tou bohužel neválčím a s některými detaily bych se s návodem potřeboval poradit.

Uživatelský avatar
deneb
Příspěvky: 387
Registrován: 06. 07. 2011, 13:36

SW AutoTrack Dobson

#9

Příspěvek od deneb »

zkus si to nechat Googlem přeložit
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 01. 2014, 18:50

SW AutoTrack Dobson

#10

Příspěvek od undead »

No přiznám se, že se mi nechtěl celý návod přepisovat, navíc tak jak to přeloží google, to asi zvládnu taky :-). Jde mi o normální překlad, byl byl bych moc vděčný...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

SW AutoTrack Dobson

#11

Příspěvek od MilAN »

Prodejce nedodal ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 01. 2014, 18:50

SW AutoTrack Dobson

#12

Příspěvek od undead »

No kupoval jsem z druhé ruky, takže nedodal:-(
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 131
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

SW AutoTrack Dobson

#13

Příspěvek od HonzaStr »

Ahoj,
nechce se mi zakládat nové téma, a tohle víceméně vyhovuje :-).
Právě jsem koupil z druhé ruky takovéhohle dobsona, akorát, že kompletně bez kabelů. Ty si snadno vyrobím, ale potřeboval bych zapojení... Něco jsem našel na webu, ale co jsem nenašel, je zapojení kabelu, kterej spojuje oba motory... Zdá se bejt logický, že by to mohlo být 1:1, ale byl bych raději, kdyby mi to někdo ověřil...
Mohl byste, prosím, někdo, kdo to má doma, udělat fotku tak, aby byly vidět barvy kablíků v obou konektorech toho kabelu?
Díky moc předem ;-),
Honza.
Uživatelský avatar
HonzaStr
Příspěvky: 131
Registrován: 31. 07. 2016, 20:08
Bydliště: Ondřejov ₊ Jindřichův Hradec
Věk: 47

SW AutoTrack Dobson

#14

Příspěvek od HonzaStr »

Ehm, takže si odpovím sám, kdyby to někdy někoho ještě zajímalo, tak ať to má i s odpovědí :-).
Je to tak, jak jsem si myslel, tj. ten kabel je 1:1, tj. zapojení obou konektorů je identické.
Díky Psionovi za odpověď na SZ, ve které mi to ověřil!
Honza.
Odpovědět