rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Uživatelský avatar
longstar
Příspěvky: 13
Registrován: 07. 02. 2009, 18:04

rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

#16

Příspěvek od longstar »

Ahoj.
Potřeboval bych poradit s koupí stativu. Už se dívám po internetu delší dobu, ale finanční stránka mi umožnila koupi stativu až teď. Už jsem víceméně rozhodnutý pro EQ6 SynTrek, jen nevím, jaký je mezi těmito montážemi Pro a (ne)Pro krom GoTo a peněz rozdíl. Do budoucna chci určitě začít fotit, takže by mě zajímalo, jestli je mezi těmito montážemi rozdíl v Periodické chybě??
Děkuji za rady :)
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

#17

Příspěvek od stZ »

Obavam se, ze periodicka chyba bude ciste nahodna kus od kusu.... Rozdil syntrek a syncan je jen v ovladaci na goto, podobny jako uchyt listy EQ6/vixen - NEQ6/losmandy. Dokoupis ovladac a mas "lepsi" verzi, nic vic bych za tim nehledal.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24316
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

#18

Příspěvek od MilAN »

Obavam se, ze periodicka chyba bude ciste nahodna kus od kusu....Periodická chyba je dlouhodobě u těchto montáží velmi stabilně v rozmezí +/-15" max.
Pokud chceš GoTo, kup ji hned, při výměně ovladače Syntrek za GoTo zbytečně tratíš.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
longstar
Příspěvky: 13
Registrován: 07. 02. 2009, 18:04

rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

#19

Příspěvek od longstar »

Děkuji. Tak nějak jsem si to myslel. Určitě budu brát bez GoTo. Jen nevím, když zatím nemám kameru, jak změřit periodickou chybu a jak poznat, že onen koupený kus není nějaký nekvalitní :-[
Nevím ,jestli než se dostanu k focení, nebude stativ po záruce a mám vůbec tohle řešit?:-/
A poslední dotaz Mám čekat, až bude z hlediska ceny po vánocích nebo je to u takého zboží jedno?
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

#20

Příspěvek od vla »

Já bych řekl, že je to všechno jedno. Per chyba se pohybuje jak psal Milan a není nijak garantovaná. Takže těžko ji reklamovat. Ostatně pro focení se používí pointace a ta si s tím poradí.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
longstar
Příspěvky: 13
Registrován: 07. 02. 2009, 18:04

rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

#21

Příspěvek od longstar »

OK. Díky za rady. Už jen objednat ;)
Uživatelský avatar
rob.kr
Příspěvky: 1598
Registrován: 13. 06. 2008, 01:35
Bydliště: Brno

rozdíl mezi NEQ-6 a EQ6

#22

Příspěvek od rob.kr »

Ohledne ruznych typu a ruznych znaceni napovi toto http://www.astro-baby.com/EQ6%20rebuild ... leases.htm v tabulce je popsano i preznacovani, data je pochopitelne nebudou sedet na sortiment u nas. V souctu by dnes (pulka roku 2011, nutno brat v potaz skladove zasoby) vsechny nove dodavane EQ6 mely byt typu NEQ6 s moznosti Vixen i Losmandy listy. Ohledne motoru jsou totozne (nepocitaje stare verze bez Syn...).
refraktor Meade, dobson Drbohlav
Odpovědět