M44

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
honza6
Příspěvky: 346
Registrován: 30. 04. 2003, 19:58
Bydliště: Kamenné Žehrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#61

Příspěvek od honza6 »

No já jsem ji (NGC4526) vlastně ořízl, ovšem byla (i jiné) sotva patrná, těch pár minut na galaxie samozřejmě nestačí. Jen na ukázku zvětšené výřezy (1"/px) se dvěma z nich.. H.


Obrázek
NN Newton 192/800, Atik One 6 http://www.astrodvorek.cz
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2102
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 47

Re: M44

#62

Příspěvek od DaveOne »

Zkusím oživit trochu toto téma...Měsíc už včera dost svítil tak jsem zkusil alespoň tuto krásnou otevřenou hvězdokupu...dopadlo to myslím celkem fajn. LRGB kombinace. Foceno kamerou ASI2600mm Pro přes Newton 200/800.
Přílohy
M44_Beehive cluster_LRGB.jpg
M44_Beehive cluster_LRGB.jpg (1.91 MiB) Zobrazeno 997 x
Newton 200/600, NEXUS kk,TS APO Triplet 90/600, Riccardi 0.75x red., SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro,ASI 2600mm, ASI 290mm, ASI 678MC, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#63

Příspěvek od Otoron »

Zdarila fotka, je na co koukat, jenom tech galaxii je tam "hromada",
Moc se mi to libi.
A hvezdy, ty barvy jsou fakt cool

Chci se zeptat na to jak resis upravu "nakloneni" chipu, mel jsem podobne problemy jako vidim u tebe, kde dva rohy (LH, LD) vypadaji jako by potrebovaly zkratit vzdalenost a jeden PH je jakoby byl nakloneny chip (akorat ze ja to mel mnohem vetsi). Takze mi to pripada ze je to asi bude nejak sikmo.
Castecne se to snazim resit redukci, kdy jsem kameru 100% nasrouboval na vytah - bez zadnych tri-sroubkovych prirub :). Nicmene ani to neni 100%.
Je toto maximum mozneho a je to uz proste uz dano optikou.
V podstate jsem pochopil, ze srovnani pole je to co z normalni fotky dela tu lepsi/perfektni.
Kam az se da zajit pro srovnani pole?
Dik
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2102
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 47

Re: M44

#64

Příspěvek od DaveOne »

Ahoj ,

jsem rád, že se fotka celkem líbí...byla to taková rychlovka. Problém s rohy je v řešení, ale už jsem to psal i jinde..čekám na objenadný CTU tilt adaptér ;) Jen má nějak pekelně dlouhý termín dodání..bude to více než 2 měsíce. Až bude adaptér a podaří se mi to srovnat tak budu nejspíš ještě drobně dolaďovat i backfocus řekl bych tak +/- 2mm . Věřím, že se mi to podaří doladit, prozatím to tedy nechávám tak. Ty nejhorší kraje bych mohl u většiny svých fotek i ořezat, ale řekl jsem si..kašlu na to a nechám co nejširší pole .. nejde přece o život :)

Jinak se ale neztotožňuji s tvým názorem o tom co dělá z normální fotky tu lepší/perfektní...rozhodně tam je mnohem více faktorů...od kompozice, přes rozumné vstupní data ,správné složení, kalibraci a finální zpracování. Už jsem viděl hromadu fotek, vyfocených na sestavách za statisíce, s expoziční dobou v řádech hodin nebo i desítek hodin a výsledek stejně stál podle mých skromných měřítek lidově řečeno ,,za starou belu,, :lol: Prostě mnoho ,,astrofotičů,, si s těmi daty neumí poradit při zpracování tak, aby z toho vzniklo něco kloudného...takže široce diskutovaný problém mezi židlí a klávesnicí. Taky ten syndrom mívám...ne vždy to dopadne dobře a málokdy napoprvé :)

David
Newton 200/600, NEXUS kk,TS APO Triplet 90/600, Riccardi 0.75x red., SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro,ASI 2600mm, ASI 290mm, ASI 678MC, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#65

Příspěvek od Otoron »

Asi jsem se vyjadril spatne, zjednodusene jsem je chtel rict, ze pro me je to pro me asi "zakladni predpoklad", jakmile je pole srovnane a hvezdy vypadaji jako hvezdy, pak to bude mit vetsi uspech/smysl.
No a taky jsem u sebe zjistil, ze se spatne ustaveny chip, se proste neda zaostrit... :shock:

Jinak naprosto souhlasim s tou klavesnici/zidli - ta moje je poloha je obcas uplne mimo a dopada to nekdy fakt "zajimave". Proste mam rad zarive barvy. :) coz je celkem problem, kdyz vime jak je ten nas vesmir opravdu "barevny" .. no co uz..

Nicmene si myslim ze prave typy objektu jako je M44 boudou potrebovat hlavne hvezdy ve tvaru hvezd :)
Ja sam bych si na ten objekt pred moji upravou s tilt adapterem ani netroufl. (poslu az doupravim svoji verzi)

Jo a ta tvoje se mi nelibi jen "celkem" ale hodne :)
Asi si dofotim data RC-ckem abych mel ty pekne krizky
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#66

Příspěvek od Roman (Rick) »

Otoron:
1. Kazdy ma svoju predstavu o dokonalej fotke.
2. Nie kazdy potrebuje mat dokonalu fotku.

Dave: snimok je paradny. Uz ked si ho dal na astrofotky, rad som si viackrat poscroloval vsetky casti a pozeral co za roznu drobotinu tam je. Farby su tiez super, tak to mam rad :). Co sa tyka nejakych technickych nedokonalosti, vobec mi tam nevadi, popravde, takmer som si ich nevsimol - ako pises, nejde o zivot.
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2102
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 47

Re: M44

#67

Příspěvek od DaveOne »

Ahoj Romane,

díky za komentář. Ještě jsem to mírně potunil..pozadí mělo mírně červený nádech (upravoval jsem to předtím jen narychlo na notebooku) + přece jen jsem trošku víc rozsvítil hvězdy a nechal jsem tam trochu toho šumu (takto odšuměné už do nevypadalo při nějakém rozumném zvětšení dobře). Je to teď myslím i kontrastnější. Aktualizovaná verze na Astrofotkách ...F5 pro refresh.

David
Přílohy
M44_Beehive cluster_LRGB_1.jpg
M44_Beehive cluster_LRGB_1.jpg (1.9 MiB) Zobrazeno 857 x
Newton 200/600, NEXUS kk,TS APO Triplet 90/600, Riccardi 0.75x red., SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro,ASI 2600mm, ASI 290mm, ASI 678MC, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#68

Příspěvek od Otoron »

Mam tu ukazku svych Jeslicek(M44).
Je pravdou, ze byl mesic temer v uplnku, tak nechapu proc jsem se snazil, ale je to pekny objekt, tak proc to aspon nezkusit.
Hlavne jsem si resil ostreni a tilt.
TS 130 Imaging Star F5, ZWO2600, Duo Band filter
Přílohy
M44_Signed.jpg
M44_Signed.jpg (768.34 KiB) Zobrazeno 758 x
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3399
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: M44

#69

Příspěvek od hades »

Nevím zda je to mým monitorem, ale přijde mi tam spousta hvězd zelených. A jejich středy jsou naopak bílé. Určitě by to šlo zpracovat lépe
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#70

Příspěvek od Otoron »

Díky, kouknu na to na jiném monitoru. Dělal jsem to na laptopu, asi chyba.
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#71

Příspěvek od Otoron »

hades píše: 21. 03. 2022, 21:19 Nevím zda je to mým monitorem, ale přijde mi tam spousta hvězd zelených. A jejich středy jsou naopak bílé. Určitě by to šlo zpracovat lépe
Jo, ten laptop ma asi nepouzitelny display, ted jsem si to otevrel normalnim a je to fakt divne, diky, pokusim se to predelat.
Je ale otazka, zda ma cenu ladit barvy, kdyz mi to mesic asi dost znemoznuje.
Prilozil jsem hrube strecnuty, zdrojovy a neupraveny data. Mesic byl :D asi moc blizko.
Přílohy
strech.JPG
strech.JPG (222.92 KiB) Zobrazeno 686 x
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
Yarkho
Příspěvky: 1469
Registrován: 23. 07. 2018, 18:20
Bydliště: Říčany
Věk: 42

Re: M44

#72

Příspěvek od Yarkho »

Podľa mňa si s tým DBE poradí. Pre nás, čo žijeme do 50m od skoro izotropne svietiacich lámp verejného osvetlenia je to nutnosť :)
Celestron C11 Edge HD - C8 Edge HD - C6 XLT - TS Apo 125mm f/7.8, 102mm f/7, 80mm f/7
AZ-EQ6; HEQ-5; AZ-GTiX ; AM5 - bino MaxBright II / okuláry TV Panoptic / Vixen SSW / Baader Morpheus / SW Aero ED
http://astrofotky.cz/~Yarkho
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

Re: M44

#73

Příspěvek od Fugas »

@Otoron - ještě by mě zajímalo to halo kolem hvězd. Jako kdyby jsi měl sklo na kameře mírně zamlžené. Ona ta 2600ka má taky nějaké "vysoušecí" tablety ? Nebo to dělá filtr ?
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: M44

#74

Příspěvek od Otoron »

@Fugas,
to by me taky zajimalo, ale nevypada to ze by to bylo zamlzene nebo filtrem (zkousel jsem tri) a vsechny stejne, ale urcite vse jeste 2x priste zkontroluju.
@Hades
zkusil jsem uplne jine skladani ciste pres Pixi, no posud sam.. ;)
Přílohy
M44-Signed-small.jpg
M44-Signed-small.jpg (812.45 KiB) Zobrazeno 582 x
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1747
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: M44

#75

Příspěvek od nou »

Prečo sú tie hviezdy šedé?
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Odpovědět