Přehlídka planet

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#31

Příspěvek od Cztwerec »

Já vám nějak nemohl odolat, mám tak velkou radost, ikdyž se mi z mých plánů tento rok povedla možná tak třetina. A to jsem opravdu chtěl věnovat veškerou svou činnost v převážné míře našemu nejbližšímu souputníkovi.

Nakonec mě planety natolik uchvátili svojí dynamikou, že jsem propadl i jim. Máte krásné snímky... Musím ještě sakra zapracovat.

Na klik je přehlídka větší... (tedy 100% velikosti kotoučků, kromě Jupitera a Měsíce)



Venuše tento rok passé, RGB Saturnu snad někdy doladím, Merkur, Uran, Neptun, Pluto, kdy já se k tomu dostanu???
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Přehlídka planet

#32

Příspěvek od caribic10 »

to Ctzwerec: myslím, že sebekritika v tomto případě není vůbec na místě. Snímky jsou to do jednoho fantastické.
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#33

Příspěvek od Roman (Rick) »

Veru tak. 4ec, máš to vymakané ;).
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#34

Příspěvek od Cztwerec »

Děkuji za kladné komentáře. Už jsem se uklidnil, teď už mě neomezuje technika, jen to co je v mé hlavě a rukách.

Romane, ukaž nám taky svůj bilanc, myslím, že nejlepší bude nakonec ;)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6080
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#35

Příspěvek od Roman (Rick) »

Tak som vyhrabal nejaké podarené snímky z tohto roku (vďaka za to že máme astrofotky.cz :)) a prerobil minuloročnú koláž (príspevok #2), ale veľký posun vpred tam nie je (na klik full):

edit: doporučujem zobraziť obrázok pravým klikom myšky.




Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8300
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#36

Příspěvek od Cztwerec »

ale veľký posun vpred tam nie jeTo je legrace viď Posun tam vidim opět o pěkný kousek a je vidět, že máš stálou vysokou kvalitu snímků. Moc krásné...

Těším se na Saturna tento rok.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Přehlídka planet

#37

Příspěvek od Lukina »

To Rick: Tak to je zatim to nejlepsi, co tady z prehlidky je! Moc se mi to libi! Zvlast ten spodni obrazek! A ne nem kazda planeta, i ty pidi obri - Uran a Neptun!
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Přehlídka planet

#38

Příspěvek od mitovka »

Over the top...
mitovka
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#39

Příspěvek od MaG »

Rick: Dobře Romane, já to sem tedy napíšu - máš asi nejlepší data, ale ani jedna mozaika se mi moc nelíbí. Ta první v jedné řadě ještě budiž, ale ten detail skvrny bych dal jinak a ty planety aspoň vystředil výškově, ale proč jsi u druhé za každou cenu dělal tak vysoký oblouk? Možná by prospělo planety rozmístit v oblouku kopírujícím okraj Měsíce, ale samozřejmě o něco výše. Nemám na to teď čas, ale nejradši bych to udělal za tebe, protože to pro mně osobně kazí jinak parádní fotky.

Jistě, o nic nejde, jen mně to napadlo, že ti to musím napsat, abys příště myslel nejen na to, co umíš (pořízení a zpracování dat), ale trochu myslel i na kompozici Ono je to věc názoru, tak to neber dioslova.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přehlídka planet

#40

Příspěvek od MilAN »

Nevím, proč zrovna kompozice od tebe by měla být lepší ( nebo dokonce  ta správná ) Nevím, co tě stále vede k tomu, každému chtít předělat jeho kompozici.
Tahle kompozice od Romana mi naopak přijde  jako vynikající, dávající  tělesům z vesmíru prostor i výšku.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#41

Příspěvek od MaG »

Milane já mu kompozici nevnucuji, pouze říkám, že šla udělat trochu lépe. Např. mně zaujalo, že v té druhé má levý okraj blíže tělesům než pravý okraj. To samo o sobě je graficky vzato trochu rušivé, podobně jako u té první kompozice je dolní okraj trochu blíže než horní, což na mně působí rušivě. Tvůj názor Milane chápu, je to stejné jako s názorem na barvy snímků, ale už jsem v životě podobných mozajek, plakátů či log něco udělal (a lidem se podobné věci líbily) a tak cítím odvahu na to svůj názor vyjádřit. Přeci kritika byť podle tebe neopodstatněná může autorovi pomoci. Mně se to taky jinak moc líbí, v tom jsme zajedno a v mnoha věcech i zajedno budeme ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Přehlídka planet

#42

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Milane, jenže to se prostě mýlíš. Omlouvá tě především to, že je to dost silně rozšířený omyl mezi lidmi, kteří se grafice nevěnují.

Celá řada lidí věnovala dost času přemýšlení a zkoumání nad tím, jak lidé vnímají vizuální vjemy - díky tomu dnes design není jen otázkou osobního uměleckého vyjádření, ale především řemeslo. Jistě, pořád je tu to, že každému se bude líbit trochu něco jinýho, ale je řada věcí, který prostě na většinu lidí budou nebo nebudou působit dobře.

Typický příkald je to, co uvedl MaG: pokud je v designu symetrie, měla by být přesná. To neřiká, že design musí být symetrický, ale že "skoro symetrická" řešení nepůsobí dobře. Chceme-li symetrii rozbít, musíme to udělat vědomě a pořádně.

já jsem v tomto ohledu naprosto nevýznamný amatér, ale snažím se vzdělávat. Magovy připomínky nejsou mimo mísu.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přehlídka planet

#43

Příspěvek od MilAN »

To Honza Ebr. : Ty se vyjadřuješ k Magově následujícímu příspěvku, já k tomu prvnímu ( protože tam ještě druhý nebyl :)), kde mu vadila výška oblouku. (tam mu ještě nevadila asymetrie ).
viz :
ale proč jsi u druhé za každou cenu dělal tak vysoký oblouk? Možná by prospělo planety rozmístit v oblouku kopírujícím okraj Měsíce, ale samozřejmě o něco výše. Nemám na to teď čas, ale nejradši bych to udělal za tebe, protože to pro mně osobně kazí jinak parádní fotky.

Buhužel, velmi slušně se na takový příspěvek dá reagovat jen tak: vyfoť si to a udělej podle sebe.
.............

Podle mě, pokud ten oblouk splácnu nebo budu kopírovat okraj Měsíce, tak zlikviduju právě ten prostor.
Je to můj názor na snímek, a je mi celkem jedno, jestli ho někdo považuje za laický, naivní či jaký.



lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka planet

#44

Příspěvek od MaG »


viz :
ale proč jsi u druhé za každou cenu dělal tak vysoký oblouk? Možná by prospělo planety rozmístit v oblouku kopírujícím okraj Měsíce, ale samozřejmě o něco výše. Nemám na to teď čas, ale nejradši bych to udělal za tebe, protože to pro mně osobně kazí jinak parádní fotky.

Podle mě, pokud ten oblouk splácnu nebo budu kopírovat okraj Měsíce, tak zlikviduju právě ten prostor.
Je to můj názor na snímek, a je mi celkem jedno, jestli ho někdo považuje za laický, naivní či jaký.



Milane máš jistě pravdu že nejprve upozorňuji na nevystředění u první mozaiky a teprve pak už jen doporučuji jiné rozmístění u druhé mozaiky, ale mně z podstaty toho příspěvku už napoprvé vyplynulo, že mi vadí rozmístění i u toho druhého. Mně maximálně nezbývá než ti poděkovat, že jsi mi dal šanci to vyjádřit znovu a lépe, ale to je asi tak vše, na mém názoru, že to není příliš zdařilé to nic nemění. Také ale uvádím, že to děláme jen pro zábavu a že to tedy není grafika na zakázku a proto mi nevadí, že to má Rick jinak. Jenom doporučuji to ohlídat.

Pokud jsem navrhoval zlikvidovat ten "prostor", pak OK možná jsem netrefil hřebíček na hlavičku, ale zdálo se mi, že by i takové řešení bylo vhodné, protože a to tam taky uvádím, jsem zrovna neměl čas ukázat, jak to myslím. Já totiž netvrdím, že měl Roman likvidovat prostor, já bych to taky nenalepil na Měsíc, ale zachoval bych nad ním dostatečný prostor. Řekněme, že Romanovo řešení není špatné a tobě se třeba moc líbí a asi nebudeš sám, ale není jediné možné.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24309
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přehlídka planet

#45

Příspěvek od MilAN »

Promiň, mám ve zvyku reagovat na to, co je psáno: takže tys psal o oblouku a já na to reagoval. Nepsal jsi ani o symetrii, ani o výsledném formátu .... to vše by se samozřejmě taky mohlo řešit.
Tak ten oblouk splácni. Je to tvůj názor, který jsi dost vehementně prosazoval a pak se na to můžeme podívat.
Ale hlavně si myslím, že když to autor udělal takhle, tak se mu to asi líbí, já mu sice můžu napsat, že mě ne, ale nebudu z něho dělat s prominutím blbečka, za které ho to snad radši předělám. ( přečti si to v klidu ještě po sobě, jak nádherně ten tvůj příspěvek vyzněl. )
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět