NGC6914

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

NGC6914

#16

Příspěvek od MartinV. »

Skokový přechod mezi mlhovinou a pozadím? No já tam tedy žádný skok nebo ohraničení nevidím. Jednoznačně jsem taky pro verzi kterou podal MaG. Ta tvoje je jako by v mlze. Ale to už je každého věc.
Jinak jestli budeš podávat takové fotografie na zahrádce i nadále tak se divím, že tam už dávno nestojí pozorovatelna.
Já bohužel mám už 9 měsíců samou smůlu a zatím ze mě nevypadla žádná fotografie. Buď jsem v práci, nebo nemám hlídání dětí, nebo je Měsíc ... Chtěl jsem dnes vyjet po dlouhé době do terénu, ale asi mě někdo nemá rád, protože se pro změnu porouchalo auto .. do pr...le !!!!!!!! :'( . Už mi ta abstinence leze na mozek.

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

NGC6914

#17

Příspěvek od deavi »

Já bych to viděl optimálně někde uprostřed, Liborovo snímek ztmavit a Martinovo ''lehce'' zesvětlit, takže spojení dvou bude jeden super snímek :D
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

NGC6914

#18

Příspěvek od Bíba75 »

Nesouhlas je kořením diskuze a protože mé vysvětelní je fyzikálnější a tedy snad i fyzičtější povahy než tvé, tak se těším na tvou reakci.Já se nenaštval ,berut o jako další kopanec vpřed, já moc na teorii nejsem snímky dělám tak je cítím a jak lahodí mému oku a snad i oku jiných ;)Tak že díky za reakci příšte s ti to snad bude líbi ;D

To MMys. ,Martine nějak jsem Tě přehlédnul , díky za komentář ke snímku Věřím ale že pravda bude někde mezi mojí verzí a Magovou vrzí. ale jak jsem psal toto téma ohledně pozadí by se dalo řešit a řešit.
Bíba :)

To Martin V.

Ahoj Martine , je škoda že ti focení časově nevychází protože se rád koukám na tvé snímky.
Nějaká budka se už na zahradě chystá ale bude tak maximálně možná na jaře.Mám ještě nějaké dodělávky kolem baráku. to víš že mě to už taky moc neba to každou noc tahat ven a ráno dávat do baráku takhle bych je zašoup střechu a bylo by. ;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

NGC6914

#19

Příspěvek od Konihlav »

Biba75: tak tohle je dalsi z objektu z meho TODO (co chci udelat) seznamu, stejne jako M27cka atd. Libi se mi tam ta modra reflexni mlhovinka. Skoda, ze na ni ja nemam vhodne ohnisko (vse mam moc kratke nebo extra dlouhe).

ad pozadi - MaGovo verze je super, presto bych ji i pres svoji uchylku k saturaci a kontrastu nepatrne ubral. Co clovek to nazor :-)

Chtěl jsem dnes vyjet po dlouhé době do terénu, ale asi mě někdo nemá rád, protože se pro změnu porouchalo auto .. do pr...le !!!!!!!! . Už mi ta abstinence leze na mozek.
Martine, kdybych Ti mel vykladat, jak jsem se rozhodl zahnat abstak, tak bych se musel pred nastoupenou jednotkou sam zastrelit, protoze takove fiasko nikdo nezazil a cest mam jen jednu. Strucne receno jsem toho na vylete do HR nafotil asi 10% z planu a presne 10x mene nez kolegove z Plzne (deavi a pavebo). Takze kdybych zustal v CR, tak nejen ze bych usetril nejmin 7 tisic za dopravu, ale hlavne nervy (zacpane dalnice) a predevsim bych mel ted tolik dat jako nikdy... Nejvetsi prca byla vcera, kdy jsem po 12ti hodinach temer v kuse za volantem chtel zacit fotit a prisel mi mrak proste kdyz se to se.. tak se to se.. vsechno.

nu coz, nezbyva mi, nez prestat fnukat a postavit se k tomu celem. Odted uz fakt nechci zadnou jasnou noc promarnit... :-)
Uživatelský avatar
Fugas
Příspěvky: 476
Registrován: 04. 03. 2007, 04:35

NGC6914

#20

Příspěvek od Fugas »

Tak se nám pomaličku ukazuje souhvězdí Labutě. Tak jsem zkusil tuhle mlhovinu, kterou ještě nemám "na zdi"  :)
Měsíc už byl v první čtvrti, tak to není úplně ono...





víc informací a větší snímek na klik (astrofotky)
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

NGC6914

#21

Příspěvek od MartinV. »

Taky přidávám snímek z oblasti labutě. No musím říci, že jsem měl asi taky použít cls resp. Lumicon DS a ne se spoléhat na podmínky. Hlavně mě nekamenujte za tu kompozici. Ještě chybí další snímky. Tak doufám, že po dlouhé době nějakou mozaiku zdárně uzavřu.



info. na: http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 993436.jpg

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
Peter S. (cactae)
Příspěvky: 250
Registrován: 21. 03. 2009, 19:11

NGC6914

#22

Příspěvek od Peter S. (cactae) »

Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

NGC6914

#23

Příspěvek od FunTomas »

Nádherný obrázok. Podľa mňa je farebným vyvážením a celkovým spracovaním asi najlepší z doteraz prezentovaných. Nechceš dať obrázok aj na gala.astrofoto.sk? ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

NGC6914

#24

Příspěvek od Psion »

Pěkné chlapci. Tady je vidět u fotek cactae a Fugase v porovnání s MartinemV, že se fotit dá pěkně i levnými dalekohledy. Dodnes si myslím, že ED80 je nejpovedenější dalekohled všech dob vzhledem k jeho užitné hodnotě a poměru cena/výkon.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

NGC6914

#25

Příspěvek od Psion »

Nádherný obrázok. Podľa mňa je farebným vyvážením a celkovým spracovaním asi najlepší z doteraz prezentovaných. Nechceš dať obrázok aj na gala.astrofoto.sk? ;)
Je to pěkný obrázek, ale barevné vyvážení je příliš tlačeno do červené, takže RGB histogram není úplně ideální.
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

NGC6914

#26

Příspěvek od ogami »

Nádherný obrázok. Podľa mňa je farebným vyvážením a celkovým spracovaním asi najlepší z doteraz prezentovaných. Nechceš dať obrázok aj na gala.astrofoto.sk? ;)
je to pekny obrazek, o tom zadna. ale to barevne vyvazeni mi proste nesedi, je to videt na barve hvezd. ono je to take focene pres cls filtr ... vim jak vyvazuje MartinV sve fotky a fotil jen pres uv/ir filtr, takze barvy ma urcite vernejsi on, jen je na muj vkus malo zvyraznuje ;)
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

NGC6914

#27

Příspěvek od Psion »

Ono to nevadí že tam je CLS, to se dá vyvážit v pohodě, ale jakmile si začně autor hrát s jednotlivými barvami, tak se to celkově rozhodí. Navíc tam je lehký gradient od poloviny snímku dolů, chtělo by to zpracovat znovu. MartinV je proslulý decentními snímky, takže to zpracování je OK.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

NGC6914

#28

Příspěvek od FunTomas »

Pozrel som sa ešte raz na histogram obrázku, ten je naozaj trocha divoký. Modrá je v spodnej časti useknutá. Spomínaný gradient je takmer neviditeľný, resp. je zaň možno omylom považované celkové zjasnenie, ktoré je ale dobre viditeľné aj na obrázku MartinaV. Objaví sa ale až po prípadnej neutralizácii pozadia. Celková dominancia červenej spôsobuje, že prípadné rozhodenie histogramu nie je také zreteľné ani na jednom z obrázkov. Takže WOW efekt sa prejavil a j u mňa. Teraz by som dal obrázok na druhé miesto a verím, že keď cactae lepšie prepracuje dáta, tak schová ostatné obrázky do vačku (kapsy).

A keď už teda hodnotíte a porovnávate ostatné...

MartinV: veľmi pekný obrázok, ale chýba mi dynamika v Ha častiach prípadne celková saturácia. Farebne je naozaj vyvážený najlepšie. Možno je to otázkou vkusu prípadne nastavenia monitora, preto to neriešim.

Cactae: Treba opraviť to orezanie modrej zložky = farebné vyváženie pozadia, potom sa možno ukáže aj ten gradient. Zvyšok je super.

Fugas: ruší ma to difúzne halo okolo inak pekných a ostrých jasných hviezd. Pravdepodobne nejaký postup pri spracovaní, alebo čosi podobné. Mesiacom to nebude. Červená zložka dominuje aj v tmavých partiách, čiže jemne rozhodený histogram.

Deavi: Modré hmlovinky nie sú celkom zreteľné a obrázok má posunuté tmavé partie histogramu vpravo. Je tam teda diera, ktorá uberá na dynamickom rozsahu obrázku.

Biba75: obrázok je ku krajom farebne uletený. Z červenej sa stáva fialová. Obrázku chýba dynamika, pretože tmavé partie začínajú niekde na 15% rozsahu histogramu.

Inak sú to samozrejme len moje subjektívne (hoci po prvom WOW som sa snažil o čo najobjektívnejšie) zhodnotenie. Verím, že autori to pochopia ako prípadnú inšpiráciu, prípadne v tom nájdu niečo na zlepšenie, čo sami na obrázkoch hľadajú a nevedia nájsť.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 590
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

NGC6914

#29

Příspěvek od GaP »

A co takle zdrbnout můj pokus ;)



Já sem moc snímky nedávám, tak snad jsem to ještě nezapomněl. Tím po delší době upozorňuji, že i na mých stránkách se čas od času něco děje. ::)

Pavel
http://gaugg.astronomy.cz
Montáže: EQ6 SS, EQ5.   Foto: EOS 300D ATC-CL1.
Objektivy: 50mm f/1,8 a 200mm f/2,8.   Dalekohledy: N 200/1000mm, R 80/600mm.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3908
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

NGC6914

#30

Příspěvek od FunTomas »

Farebne sa mi obrázok páči. Perfektne vidieť oba typy hmlovín. Keby si nebol usekol histogram v spodnej časti, mal by si viac prekreslené aj tmavé časti. A na obrázku v plnom rozlíšení vidieť, že si neourezal vpravo a dole nejakých pár pixlov, ktoré ti vznikli ako artefakty po skladaní. S ostatnými sa to moc porovnávať nedá, ty máš výrazne menšie zorné pole. Ostatné prkotiny vidíš určite aj sám. Mne sa to ale celkovo páči. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Odpovědět