Laguna a Trifid

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

Laguna a Trifid

#301

Příspěvek od mich1 »

No tak ted si to teda rozstip, nejdriv pises ze to je ccd, kazdymu je jasny ze se bavime o ccd, a ted sem napostujes ccd vs dslr s tim ze to je "stejne"  ?
Co treba radsi takhle.
Barevne

Lko
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

Laguna a Trifid

#302

Příspěvek od mich1 »

No tak kdyz vidim ty obrazky tak jestli teda beres lko jako ze tam neni uv ir cut tak to pak ma vetsi rozsah.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Laguna a Trifid

#303

Příspěvek od Konihlav »

:) to o cem MilAN tak hezky diskutuje (a dobre vi), tak tomu se rika "C" filtr (clear tj. bez omezeni rozsahu), ale to na normalni foceni nikdo nepouziva az na vyjimky zcela zrcadlovych soustav a pri foceni galaxii ci jinych nesmyslu vzdaleneho vesmiru...

Normalni clovek bez Lka nemuze existovat, tj. cut od 400 do 700nm.

jo a Astrodon to ma takhle


takze zbyva rozdil v tom "overlapu" resp. neoverlapu tedy ty diry mezi krivkama, jak pise mich1...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Laguna a Trifid

#304

Příspěvek od Konihlav »

a pro I-Series:


E- je pro TSI-KAFxxx a SONY ICX a I - je pro TSI-KAI... jo a vlastnim obe sady protoze mam oba snimace a u obou mi vychazi pri pouziti eXcalibratoru hodnoty cca 1:1:0.9 nebo 1:1:1.1 proste modra +- 10% takze kalibruji vzdy 1:1:1 a pak to nejak domrsim v Photoshopu stejne...

v podstate se u Astrodonu v LRGB sade lisi jen G a R filtr ostatni jsou se stejnym spektrem...
Uživatelský avatar
Evzen
Příspěvky: 394
Registrován: 21. 04. 2010, 12:43
Bydliště: Brno
Věk: 73

Laguna a Trifid

#305

Příspěvek od Evzen »

Oko1: Toho otočení jsem si na první pohled nevšiml. A s tím "new approach"em při kombinaci Ha s ostatními kanály jsem pohořel (možná bych to měl někdy zkusit znova). Používám buď lineární kombinaci nebo funkci max.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24263
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Laguna a Trifid

#306

Příspěvek od MilAN »

, ale to na normalni foceni nikdo nepouziva az na vyjimky zcela zrcadlovych soustav a pri foceni galaxii ci jinych nesmyslu vzdaleneho vesmiru...
Pavle, ale těch "nesmyslů" jsou miliony, na rozdíl od těch několika set galaktických a planetárních mlhovin :). Ale máš samozřejmě pravdu, že pro ty umělecké krvavé fotografie je to ořezání nutnost, jinak se ty kanály na sebe asi nespasují.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24263
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Laguna a Trifid

#307

Příspěvek od MilAN »

No tak ted si to teda rozstip, nejdriv pises ze to je ccd, kazdymu je jasny ze se bavime o ccd, a ted sem napostujes ccd vs dslr s tim ze to je "stejne"  ?
No a není snad ten spektrální rozsah u DSLR a CCD s RGB filtry stejný ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Laguna a Trifid

#308

Příspěvek od Maser »

Říkal jsem si, že nakonec dojde na grafy. ;D
Proč se přete o něco, o čem víte, jak to dopadne?

Jinak ten Honzův snímek je perfektní a to ať tam je či není luminace nebo Halfa.
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Laguna a Trifid

#309

Příspěvek od ogami »

Jen bych chtel upozornit na to, ze Evzen se nedozadoval zadne chybejici Ha, pouze polozil otazku, proc Honza nepouzil Ha snimek v kombinaci s RGB daty, coz se tak nejak obcas dela. Tak ten psany text chapu ja. Cela dalsi diskuze mi pride slusne receno mimo misu a jeji promazani by dle meho nazoru nebylo od veci ;)
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Laguna a Trifid

#310

Příspěvek od gsokuba »

tady dávám moji první fotku týhle mlhoviny ze 4.7.2014 a zárověň moji první pointovanou fotku a mlhoviny vůbec.
Pointace nebyla uplně nejlepší díky PE montáže a trochu foukal vítr, pak zašla za velikej strom před barákem takže mám jenom 45min. Myslim ale že na první pokus můžu bejt spokojenej Pro příště budu muset lip vymezit vůli mezi ozubenými koly a líp ustavit montáž. Každopádně líp se to řiká než dělá :D

http://art.wu.cz/other/astro/laguna/lag ... 4_1280.png

červenejší verze pro zvyraznění okolí
http://art.wu.cz/other/astro/laguna/lag ... d_1280.png
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Maser
Příspěvky: 2294
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 43

Laguna a Trifid

#311

Příspěvek od Maser »

To je nemodifikovaným foťákem, viď ? Na tyhle mlhoviny to není ono. Ale pro začátek je to slušný výsledek. Je to sice malé rozlišení, ale ta pointace mi připadá dobrá.  A myslím, že právě pointace ti eliminuje PE, takže ujetý to může být díky větru, nebo nepřesné pointaci.
;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24263
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Laguna a Trifid

#312

Příspěvek od MilAN »

A hlavně nesahej zatím na nějaké vůle v montáži. Pointace si s tím poradí. Ustav pořádně montáž a trénuj !!
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Laguna a Trifid

#313

Příspěvek od gsokuba »

přesně tak on bohužel neni můj takže ho ani nemůžu modifikovat. sem právě vymezoval vůli mezi šnekama a nenechal tam skoro žádnou, takže když najíždim na objekt tak se dalekohled po najetí začne houpat u tý pointace to má za následek že se občas jakoby zasekne a pak povolí takže mám mnohem horší RMS než před timhle zásahem. takže to rozeberu a nechám tam menší vůli. taky myslim že sem neměl uplně dobře zaostřeno, a hlavně sem uplně zapoměl udělat darkframy :-[ no aspon mám co zlepšovat :)

A hlavně nesahej zatím na nějaké vůle v montáži. Pointace si s tím poradí. Ustav pořádně  montáž   a trénuj !!
pozdě  ::) každopádně hned jak bude čas to zkusim znovu a snad to bude o něco lepší :)
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Laguna a Trifid

#314

Příspěvek od MMys »

Vůle tam musí být ponechaná, a vymezí se tak, že se to lehce rozváží v RA proti směru pohybu, aby po povolení ustanovak měl dalekohled snahu se v RA točit proti směru pohybu oblohy.

Zrovna tak v DE je třeba nechat nějaké nevyvážení (tady je celkem jedno kterým směrem).

3nek se pak opírá z jedné strany zubů šnekového kola a vůle je vymezená. Jiná cesta u těchto montáží není.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Laguna a Trifid

#315

Příspěvek od gsokuba »

díky za radu, udělám to jak řikáš pak to snad bude ok :)
mě hlavně pozdě došlo že když odstranim vůli mezi šněkama tak se PE stejně nezbavim a akorát je to pak nachylnější ke kmitání. Přístě budu muset víc myslet než se v něčem zase začnu štourat :)
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Odpovědět